Інститут рецензування / Institute of review


Загальна інформація / Editorial

Редакційна колегія / Editorial board

Умови публікацій / Conditions of publications

Вимоги до статей / Requirements to articles

Інститут рецензування /
Institute of review

Вимоги до Літератури /
Requirements to References

Архів номерів / Archive

Індексування / Indexing


Усі опубліковані в журналі наукові матеріали підлягають рецензуванню.

Мета рецензування - підвищити наукову цінність статті, які публікуються в журналі, доступними для цього способами: наукове редагування тексту, внесення конкретних пропозицій щодо поліпшення матеріалу.

Для здійснення рецензування залучаються фахівці, які, як правило, не є співробітником видавництва або редакційної колегії.

До додаткового рецензування наукового матеріалу залучається член редакційної колегії, професійна компетентність якого дозволяє оцінити його.

Визначення рецензента, вирішення спорів, розгляд самовідводів, попередження конфлікту інтересів, а також саме рецензування статей здійснюється відповідно до вимог журнальної етики.

Процедура рецензування статей журналу є анонімною як для рецензента, так і для авторів і здійснюється двома незалежними рецензентами (подвійне «сліпе» рецензування – «double-blind» peer review policy).

Редактори та рецензенти не мають права розголошувати дані, що представленні в рукописах, до їх публікації. Такі відомості можуть бути надані на прохання названих осіб після проведення експертної оцінки та подання рецензії в редакційну колегію.

Процедура рецензування виглядає наступним чином:

1. Стаття із супровідними матеріалами, в яких автор гарантує, що рукопис не подавався в інші видання і носить відкритий характер, надходить на електронну пошту редакції.

2. Стаття перевіряється відповідальним секретарем на предмет відповідності правилам публікації, вимог до оформлення статей і реєструється в електронній базі даних – фіксується дата надходження і порядковий номер.

3. Після цього відповідальний секретар подає статтю головному редактору (заступнику головного редактора), який оцінює відповідність статті до профілю та тематики журналу.

4. Головний редактор (заступник головного редактора) пропонує кандидатуру рецензента, а відповідальний секретар направляє статтю на рецензування після її «осліплення», тобто видалення даних про автора статті.

5. Рецензент, який прийняв рукопис до рецензування, зобов’язаний дотримуватися обумовлених термінів (до 15 днів) рецензування та давати об’єктивну оцінку, використовуючи типову форму рецензії.

6. Предметом оцінки рецензента повинні бути: актуальність; ступінь наукової опрацьованості проблеми і новизна дослідження; логічна стрункість і грамотність викладу розглянутих питань; науково-теоретичний рівень матеріалу (методологія дослідження, постановка проблем, аналіз наукових поглядів; обґрунтованість і аргументованість висновків і пропозицій, їх значущість, ступінь самостійності автора в розкритті розглянутих питань та інше); наявність у матеріалі необхідного інструментарію (посилання на законодавство, статистичні матеріали, наукову літературу та інші дані); помилки, неточності, недостатньо аргументовані або спірні положення, зауваження з окремих питань або в цілому за матеріалом із зазначенням сторінок рецензованого наукового матеріалу; інші елементи на розсуд рецензента.

7. Рецензент може рекомендувати статтю до опублікування; рекомендувати до опублікування після доопрацювання з урахуванням зауважень; не рекомендувати статтю до опублікування. Якщо рецензент рекомендує статтю до опублікування після доопрацювання з урахуванням зауважень або не рекомендує статтю до опублікування – в рецензії повинні бути вказані причини такого рішення.

8. Після отримання рецензій головний редактор (заступник головного редактора) повторно розглядає статтю і приймає рішення про публікацію статті. Авторам завжди повідомляється про рішення, коментарі рецензента і (при необхідності) направляється запит з проханням надіслати виправлену версію статті.

9. Після отримання виправленої версії рукопису; стаття проходить перевірку на плагіат і етапи наукового редагування; літературної та технічної редакції; коректури.

10. Подальша робота зі статтею, яка прийнята до публікації, здійснюється технічним відділом редакції відповідно до процесу підготовки випуску журналу.

Переклад
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 612
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUSНаукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0