Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_2_2011_11_15-16

МЕТОДИ АНАЛІЗУ ФІНАНСОВИХ ІНВЕСТИЦІЙ
Самченко Юлія
студентка,
Вінницький національний аграрний університет,
м. Вінниця
 
МЕТОДИ АНАЛІЗУ ФІНАНСОВИХ ІНВЕСТИЦІЙ
 
Методи аналізу фінансових інвестицій розрізня­ються за масштабами витрат, термінами вико­ристання та результатами. Невеликі фінансові інвестиції, що не потребують значних капітальних вкладень, істотно не впливають на зміни випуску продукції, мають невеликий термін корисного використання та найпростіші способи розрахунку. У той же час реалізація більш масштабних фінансових інвестицій (нове будівництво, рекон­струкція, освоєння принципове нових видів продукції), що ви­магають інвестиційних витрат, викликає необхідність обліку великої кількості факторів і, як наслідок, проведення складних розрахунків, а також уточнення методів оцінки ефективності. Аналіз фінансових інвестицій показує, що зростання змін, які виникають за результатами господарської діяльності підпри­ємства, вимагає, точніших розрахунків грошових потоків і методів оцінки ефективності фінансових інвестицій.
Усю сукупність методів оцінки ефективності інвестицій, описаних в економічній літературі і широко застосовуваних у європейських країнах і США, можна розділити на дві групи:
·          методи оцінки ефективності фінансових інвестицій, що не включають дисконтування;
·          методи оцінки ефективності фінансових інвестицій, що включають дисконтування.
Дисконтування – метод оцінки фінансових інвестицій шляхом вираження майбутніх грошових потоків, пов'язаних з реаліза­цією інвестицій, через їхню вартість у сучасний момент часу.
Аналізуючи застосування методів оцінки ефективності інвестицій, заснованих на дисконтуванні, можна відзначи­ти, що найбільш поширеними в західноєвропейських краї­нах і США стали такі методи оцінки ефективності інвести­цій, засновані на дисконтуванні:
·   метод чистої наведеної вартості;
·   метод внутрішньої норми прибутку;
·   дисконтований строк окупності інвестицій;
·   індекс прибутковості;
·   метод ануїтету.
Чиста наведена (дисконтована) вартість - це різниця між наведеним (дисконтованим) грошовим доходом від фінан­сових інвестицій та одноразовими витратами на інвестиції.
Метод оцінки ефективності інвестицій на основі чистої наведеної вартості дозволяє прийняти управлінське рішен­ня про доцільність реалізації фінансових інвестицій виходя­чи з порівняння суми майбутніх дисконтованих доходів з необхідними для реалізації інвестиційними витратами.
Обґрунтування норми прибутку (дисконтної ставки) стає найбільш важливим моментом під час розрахунку показника чистої наведеної вартості. За ставку дисконтування (нор­ма прибутку), як правило, приймається мінімальна норма прибутку, що нерідко прирівнюється до відсотка на довгос­трокові вклади на депозитних рахунках у банках. Ця норма відображає мінімальний рівень доходів, нижче якого під­приємства вважають недоцільним вкладати свій капітал у реалізацію фінансових інвестицій.
До методів, що не включають дисконтування, відносяться:
·          метод, заснований на розрахунку терміну окупності інвестицій;
·          метод, заснований на визначенні норми прибутку на капітал;
·          метод, заснований на розрахунку різниці між сумою дохо­дів і інвестиційних витрат (одноразовими витратами) за весь період використання фінансових інвестицій, що відомий за назвою Cash-flow, або накопичене сальдо грошового потоку;
·          метод порівняльної ефективності наведених витрат на виробництво продукції;
·          метод вибору варіантів капітальних вкладень на основі порівняння маси прибутку.
Методи оцінки ефективності, що на включають дисконту­вання, іноді називають статистичними методами оцінки ефективності інвестицій. Ці методи опираються на проектні, планові і фактичні дані про витрати і результати, обумовлені реалізацією фінансових інвестицій. При використанні цих методів в окремих випадках застосовують такий статистичний метод, як розрахунок середньорічних даних про витрати і результати (доходи) за весь період використання фінинсових інвестицій. Даний прийом використовується лише у ситуаціях коли витрати і результати нерівномірно розподіляються за весь період застосування фінансових інвестицій [3].
Різна інтерпре­тація засобів і прийомів аналізу інвестиційної при­вабливості забезпечує різних суб'єктів аналізу необхідною інформацією для прийняття обґрунто­ваних рішень, які відповідатимуть поставленій меті Але для правильного вибору об'єктів фінансово­го інвестування не завжди достатні отримання і використання результатів економічного аналізу та аналізу фінансового стану підприємства. Пробле­ма полягає в тому, що інвестиційні об'єкти мо­жуть мати приблизно однакові показники фінан­сового стану. Для прийняття обгрунтованого рішення інвестору та­кож необхідні інші відомості про потенційні об­'єкти інвестування, які потрібно проаналізувати оцінити їх вплив на вирішення даної проблеми. Слід відзначити, що прийняття рішень може здійснюватись такими методами, як:
· автоматичний вибір на рівні рефлексів;
· вибір методом проб та помилок;
· вибір на основі рекомендацій авторитетних осіб;
· методом інтуїції, одержаної па основі прак­тичної діяльності;
· вибір на основі виконаних розрахунків.
Тому, з метою оптимізації вибору об'єктів для здійснення фінансового інвестування, доцільним використання системного підходу, основними принципами якого є взаємозв'язок, багатоплановість, багатомірність, ієрархічність, різнопорядковість, динамічність.
Системний аналіз досліджує методи вирішен­ня проблем, що виникають у складних системах. Він застосовується для підготовки й обгрунтуван­ня шляхів вирішення різних, в тому числі й еко­номічних питань, і заключається в побудові узагальнюючих моделей, що відображають законо­мірності ідеальної ситуації. Моделі системного ана­лізу містять структуру, взаємозв'язки у складних системах та проблеми, що виникають в них. Ви­користання створених моделей дає можливість дослідження системи і пошуку шляхів вирішен­ня складних проблем практичної діяльності суб'єктів господарювання. Таким чином, можна зробити висновок, що системний аналіз оптимізує процес прийняття рішень у складних ситуаці­ях, коли ефективність цих рішень неоднозначна і оцінити її важко [2].
При прийнятті управлінських рішень слід враховувати такі фактори: підвищення рентабельності продукції і норми прибутку на капітал у порівнянні з досягнутим рівнем, відповідність норми прибутку на капітал по фінансових інвестиціях досягненням підприємств, що випускають аналогічну продукцію.
 
Список використаних джерел
1. Ігнатенко, А. В., Теоретичний аналіз особливостей інноваційного розвитку України в умовах фінансової нестабільності / А. В. Ігнатенко, О. І. Харченко // Інвестиції: практика та досвід. - 2010. - № 15. - C. 30-34.
2. Коваленко, А. Г., Сутність методичних підходів до аналізу фінансових інвестицій / А. Г. Коваленко, А. М. Коноваленко, Ю. О. Ночовна // Економіка і регіон. - 2010. - № 4. - C. 144-149.
3. Липчанська, О.В., Методика та організація аналізу фінансових інвестицій / О.В. Липчанська // Формування ринкових відносин в Україні. - 2006. - № 2. - C. 10-15.
Категорія: Секція_2_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-14)
Переглядів: 3424 | Рейтинг: 5.0/1
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0