Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_2_2011_11_15-16

СОЦІАЛІЗАЦІЯ РИНКУ ПРАЦІ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Зибарева Оксана
к.е.н., доцент, докторант,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
м. Львів
 
СОЦІАЛІЗАЦІЯ РИНКУ ПРАЦІ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
 
Закономірності світового еволюційного процесу визначають дедалі зростаючу роль здібностей людини в економічних та суспільних процесах, що відбувають в процесі подальшого поширення сфери послуг та домінування людини в якості головного економічного пріоритету. Проте розвиток ринкових відносин в Україні після приєднання до СОТ, передбачає формування пріоритетів соціалізації ринку праці. В даному контексті цілями соціалізації ринку праці можна вважати:
-    зростання матеріального добробуту населення і досягнення прогресивних його стандартів;
-    формування оптимального співвідношення «вартість робочої сили – заробітна плата»;
-    підвищення конкурентноздатності працівника та конкурентноздатності робочого місця відповідно до тенденцій науково-технічного і соціально-культурного прогресу;
-    розвиток партисиптивного управління в системі соціально-трудових відносин;
-    забезпечення повної, продуктивної зайнятості населення відповідно до здібностей та інтересів індивіда і ринкового попиту на робочу силу.
На наш погляд, у зв’язку з активним залученням України до процесів глобалізації в умовах членства в  СОТ видається необхідним:
1. Розглядати проблеми та приймати виважені шляхи вирішення у зв’язку з повноформатним розвитком в Україні глобалізаційних процесів в умовах зобов’язань взятих державою після приєднання до СОТ. Паралельно необхідно вивчити можливості щодо додаткового залучення іноземної технічної допомоги для вирішення питань підготовки фахівців у сфері діяльності за існуючими в СОТ програмами «capacity building»[1].
2. Підвищити ефективність державної політики зайнятості, розробити та здійснювати повноцінну реалізацію державних і регіональних програм сприяння зайнятості населення на період чинності програми соціально-економічного розвитку України на 2012 року та на перспективу; збільшити фінансування за рахунок усіх джерел (включаючи бюджетну систему і бізнес) на підготовку та перекваліфікацію працівників з метою підвищення адаптаційних можливостей робочої сили до мінливих умов ринку праці і підвищення конкурентоспроможності національних кадрів [2].
3. Розробити стратегію соціалізації ринку праці, яка передбачала б розширене відтворення робочих місць на основі максимального залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій, істотне збільшення інвестицій в людський розвиток, радикальне реформування заробітної плати та пенсійної системи, законодавче і нормативно-правове забезпечення соціально-трудових відносин. Це в свою чергу вимагає обґрунтування наступних її складових:
- стратегії прогресивної соціалізації ринку праці в світлі соціогуманістичної парадигми та стратегії розвитку національної економіки;
- стратегії нейтралізації та попередження девіантної соціалізації економіки в контексті розробки державної програми запобігання негативним соціально-економічним наслідкам від лібералізації економічного простору країни для окремих галузей економіки, включаючи соціальну сферу, та для проблемних регіонів
Процес соціалізації ринку праці в умовах євроінтеграції та членства в СОТ потребує подальшого удосконалення методологічних засад та внесення змін до чинного законодавства. Законодавчі та нормативноправові акти щодо зайнятості, підприємництва, бізнесу, безробіття тощо мають бути узгоджені між собою, забезпечувати високий рівень правового захисту інтересів всіх учасників ринку праці, їхніх соціальних прав і гарантій та протидіяти зростанню безробіття.
 
Список використаних джерел
1. Халецька А.А. Контури соціальної політики держави: соціальна безпека [Електронний ресурс] / А.А. Халецька // Державне управління: удосконалення та розвиток . – 2010. - № 2. -  Режим доступу : http://www.dy.nayka.com.ua/index.php?
operation=1&iid=99.
2. Барановський О. Б. Україна і Світова організація торгівлі: як збільшити плюси та зменшити мінуси? [Електронний ресурс] / О.Б. Барановський, В.Р.  Сиденко // Дзеркало тижня.- №26. – 2002. – Режим доступу:
http://dt.ua/ECONOMICS/ukrayina_i_svitova_organizatsiya_torgivli_yak_zbilshiti_plyusi_ta_zmenshiti_minusi-28877.html
Категорія: Секція_2_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-14)
Переглядів: 1097 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0