Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_3_2011_11_15-16

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
Варварук Марина
слухач магістратури,
Подільський державний аграрно-технічний університет,
м. Кам’янець-Подільський
 
фінансове забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку підприємства
 
На сучасному етапі розвитку нашої країни тільки інноваційно-орієнтована економіка здатна забезпечити випереджаючі темпи зростання. Актуальними питаннями економічної політики держави є структурна перебудова і модернізація промисловості та розвиток інноваційної моделі економічного зростання. Аналіз господарської практики свідчить, що сучасні темпи здійснення інноваційної діяльності в Україні є вкрай незадовільними. Незважаючи на те, що впровадження інновацій на промислових підприємствах є одним із способів удосконалення структури виробництва, підтримки високих темпів розвитку і рівня прибутковості, інновації досі не стали належним засобом підвищення конкурентоспроможності. Існуюча ситуація обумовлена рядом внутрішніх і зовнішніх чинників, серед яких найбільш вагомим є недосконалість фінансового забезпечення.
Дослідження питань інноваційно-інвестиційного розвитку в історичному аспекті засвідчує, що теорія інвестицій та інновацій пройшли складний шлях від відображення відповідних аспектів економічної діяльності на мікро- та макрорівні до аналізу цих складових діяльності різних суб’єктів економіки як взаємопов’язаних елементів складної системи, що забезпечується певним набором інституціональних факторів.
Головне питання, яке необхідно вирішити в рамках стратегічного управління інноваційним розвитком полягає в тому, наскільки ефективно підприємство зможе одночасно забезпечувати поповнення оборотного капіталу і здійснювати значні інвестиційні витрати, пов’язані з упровадженням нової технології у виробничий процес. Для вирішення даної задачі необхідно визначення інноваційного потенціалу і характеру його реалізації в перспективному періоді відповідно до стратегії інноваційного розвитку.
Фінансове забезпечення інноваційної діяльності є комплексом методів та важелів впливу на інноваційну діяльність, який реалізується у різних формах через відповідну систему фінансування. Виходячи з такого розуміння, основними складовими фінансового забезпечення інноваційної діяльності є методи та форми фінансування, важелі впливу на інноваційну діяльність, джерела надходження коштів, моніторинг і контроль за фінансуванням інноваційної діяльності. Вищенаведені складові відображають головні аспекти організації процесу фінансування інноваційної діяльності на підприємствах, які необхідно враховувати при здійсненні даного виду діяльності, а сформульоване визначення глибше розкриває сутність даного поняття і дозволяє поглибити методологію дослідження.
Вивчення світового досвіду здійснення інноваційної діяльності дозволило стверджувати, що забезпечення економічного зростання у довгостроковій перспективі на інноваційній основі вимагає створення відповідних інституційних структур, які дієво впливають на ступінь активності інноваційної діяльності і забезпечують впровадження її результатів в практичну діяльність.
Тільки ефективне використання різних організаційних форм, які відрізняються за масштабами інноваційної діяльності та за її змістом, може забезпечити інноваційну складову розвитку економіки та формування ринкових відносин у інноваційній сфері.
Вважаємо, що для здійснення структурних технологічних змін та забезпечення розвитку внутрішнього ринку високих технологій необхідно, щоб інвестиції, забезпечуючи удосконалення усіх видів виробництва, зосереджувались в тих галузях, які визначають прогресивний розвиток економіки. А вибір сучасних технологій та їхнє ефективне впровадження в господарську діяльність можливі тільки при комплексному застосуванні інвестиційних методів інноваційного розвитку.
 
Список використаних джерел
1.       Амоша О.І., Антонюк В.П., Землянкін А.І. Активізація інноваційної діяльності: організаційно-правове та соціально-економічне забезпечення: Монографія / / НАН України. Ін-т економіки пром-сті. – Донецьк, 2007. – 328 с.
2.       Василенко В.О., Шматко В.Г. Інноваційний менеджмент. – К.: ЦНЛ, 2005. – 440 с.
3.       Геєць В. Інновативно-інноваційний шлях розвитку – модернізаційний проект розвитку української економіки і суспільства початку ХХ століття / В. Геєць // Банківська справа. – 2003. - №4(52). – С.432.
4.       Економічна оцінка державних пріоритетів технологічного розвитку / За ред. д.е.н. Ю.М. Бажала. – К.: Ін-т економ. прогнозув., 2002. – 320 с.
5.       Крупка М.І. Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України / М.І. Крупка. – Львів : Видавничий центр Львівський національного університету імені Івана Франка, 2001. – 608 с.
6.       Федулова Л.І. Інноваційна економіка. – К.: Либідь, 2006. – 480 с.
7.       Хобта В.М. Управління інвестиціями: навчальний посібник. – Донецьк: ДонНТУ, 2005. – 394 с.
Категорія: Секція_3_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-14)
Переглядів: 1292 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0