Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_3_2011_11_15-16

ОСОБЛИВОСТІ ЦІНОУТВОРЕННЯ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ В УКРАЇНІ
Шаповалова Вікторія
аспірантка,
Запорізького національний університет,
м. Запоріжжя
 
ОСОБЛИВОСТІ ЦІНОУТВОРЕННЯ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ В УКРАЇНІ
 
        Для обґрунтованого прийняття управлінських рішень та дослідження ринку нерухомості необхідно розглядати властивості нерухомості як особливого виду товару. Виділяють наступні особливості нерухомості [1, 2]:
-                   тривалість створення та довгостроковість функціонування;
-                   фізична неоднорідність;
-                   нерухомість, як товар, є елементом ринкової економіки. Вона входить до складу засобів виробництва, а також використовується для особистого споживання;
-                   унікальність і неповторність, які для кожного покупця (або інвестора) визначають привабливість об’єкта нерухомості;
-                   на окремих сегментах ринку нерухомість виявляє себе як товар, схильний до сезонних коливань; в той же час на інших (ринок нежилих приміщень) коливання пов’язані з загальною економічною ситуацією;
-                   нерухомість є одним з товарів, вартість яких може зростати з часом;
-                   нерухомість являє собою особливий тип власності з особливими правами володіння, користування та розпорядження нею, що зумовлює низький рівень ліквідності нерухомості як товару.
           Крім того, відомо, що існують ознаки нерухомості, що властиві їй незалежно від умов розвитку економіки країни. Ці ознаки, що також мають назву родових, визначаються як: непереміщенність, зв’язок з землею, натурально-речова форма існування, особливий характер споживання, багатократне або безкінечне використання, поступове перенесення вартості в операційному процесі.
         Відомо, що в умовах ринкових відносин нерухомість стає товаром. Особливістю такого ринку є те, що в певний період часу в певному місці для продажу може пропонуватись лише певна (не більше і не менше) кількість даного товару (однакової споживної вартості).
        У праці І. Т. Балабанова «Операції з нерухомістю в Росії» подається наступне визначення ринку нерухомості: «Ринок нерухомості є сферою вкладення капіталу в об’єкти нерухомості і систему економічних відносин, що виникають при операціях з нерухомістю. Ці відносини виникають між інвесторами при купівлі-продажу нерухомості, іпотеці, наданні об’єктів нерухомості в довірче управління, найм тощо» [3].
        На думку В. Павленка, ринок нерухомості не може бути зведений тільки до дохідного підходу при визначенні нерухомості [4]. Нерухомість може купуватись не лише з метою отримання доходу, але й придбання нерухомості у власність без намагань отримати дохід від неї, наприклад, власний будинок для житла. Тобто ринок нерухомості – це область вкладення капіталу в об’єкти нерухомості з метою отримання прибутку або ж з метою придбання нерухомості в особисту власність. При операціях купівлі-продажу нерухомості інвестори розглядають нерухоме майно не лише як товар, а, насамперед, як фінансовий актив, що може принести дохід через певний проміжок часу.

 
Рис. 1. Ціноутворюючі фактори на ринку нерухомого майна
 
       Експерти зазначають, що існують певні ціноутворюючі фактори на ринку нерухомого майна, що найбільшим чином впливають на визначенні ціни нерухомості. Існує декілька класифікацій подібних чинників. Одна з найпоширеніших класифікацій вказана на рис. 1 [5].
           Процес ціноутворення на ринку нерухомості є досить складним, та пов’язаним є опосередкованим впливом на суб’єктів ринку.
 
 
Список використаних джерел
1.       Балабанов И. Т. Операции с недвижимостью в России: учебн. /
И. Т. Балабанов. — М. : Финансы и статистика, 2006. — 192 с.
2.       Павленко В. В. Нерухомість та її оподаткування в умовах ринкової економіки. Перспективи введення податку на нерухоме майно в Україні /
В. В. Павленко // Збірник наукових праць УФЕІ. — Ірпінь, 2009. — № 3(6). — С. 34–46.
3.       Бойко А. О. Організація управління діяльності суб’єктів ринку нерухомості : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент та маркетинг» /  А. О. Бойко. — Луганськ, 2002. — 23 с.
4.       Євтух О. О. Вплив особливостей нерухомого майна на методологію його оцінки / О. О. Євтух  // Наук. вісн. Волин. держ. ун-ту ім. Лесі Українки. – 2004. – № 5. – С. 133 – 138.
5.       Фролов С. Е. Оценка квартир / С. Е. Фролов, С. А.  Шевко // Практика оценки. – К. : Экономика, 2007. – № 3. – 96 с.
6.       Мухін О. О. Особливості функціонування ринку промислової нерухомості в трансформаційний період / О. О. Мухін // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. — 2003. — №7. — С. 53-57.
Категорія: Секція_3_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-14)
Переглядів: 1718 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0