Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_3_2011_11_15-16

ПОКРАЩЕННЯ ПРОЦЕСУ УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ КОМПАНІЙ З ПЕРЕДАЧІ ТА ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ
Соколова Світлана
студентка,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
м.Львів
 
ПОКРАЩЕННЯ ПРОЦЕСУ УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ КОМПАНІЙ З ПЕРЕДАЧІ ТА ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ
 
Енергопостачальники - учасники оптового ринку електричної енергії України, які купують електричну енергію на цьому ринку з метою продажу її споживачам або з метою її експорту [1].
Головною метою діяльності компаній з передачі та постачання електричної енергії є одержання прибутку шляхом забезпечення потреб споживачів у електричній енергії та в інших товарах, роботах і послугах, відповідно до предмету діяльності, в умовах функціонування Об’єднаної енергетичної системи України. Одержаний прибуток спрямовується на розвиток товариства та на задоволення економічних і суспільних потреб керівництва і працівників підприємств [3, с.2].
Основним законом який контролює діяльність компаній з передачі та постачання електричної енергії - є Закон України «Про електроенергетику», та Закон України «Про енергозбереження». Закон України «Про електроенергетику» визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і  регулює  відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі [1].
Метою законодавства про енергозбереження є  регулювання відносин між господарськими суб'єктами, а також між державою і юридичними та фізичними особами у  сфері  енергозбереження, пов'язаної з  видобуванням,  переробкою,  транспортуванням, зберіганням, виробленням та використанням паливно-енергетичних ресурсів, забезпечення заінтересованості підприємств, організацій та громадян в енергозбереженні, впровадженні енергозберігаючих технологій, розробці і виробництві менш енергоємних машин та технологічного обладнання, закріплення відповідальності юридичних і фізичних осіб у сфері енергозбереження [2].
Основними видами діяльності є:
1)       передача електричної енергії місцевими (локальними) електромережами;
2)       постачання електричної енергії за регульованим тарифом [4, с. 25].
Даним підприємствам доцільно зосередити увагу на економічній, технічній і соціальній складовій при здійсненні основної діяльності з передачі і постачання електричної енергії, так як важливим джерелом одержання підприємством додаткового прибутку є доведення технологічних витрат електроенергії нижче рівня нормативних. Системна робота обленерго в напрямку задоволення потреб споживачів, чітке налагоджене виконання компаній зобов’язань перед ними дозволить виконати техніко-економічні показники згідно з поставленими завданнями. Варто відмітити, що максимізація прибутку досягається у взаємодії внутрішніх і зовнішніх факторів діяльності підприємств.
Варто зауважити, що компанії з передачі та постачання електричної енергії не мають повноважень на самостійне встановлення цін та тарифів на свою продукцію, а отже нездатні забезпечити себе бажаною сумою прибутку. Національна комісія регулювання електроенергетики України встановлює та затверджує тарифи на передачу та постачання електричної енергії, заклавши в цьому тарифі прибуток який отримають підприємства після того, як споживачі розрахуються за спожиту електроенергію, та нормативні втрати електроенергії під час транспортування електроенергії від енергоринку до споживача. Основним додатковим джерелом одержання прибутку є доведення технологічних витрат електроенергії нижче рівня нормативних.
Таким чином, керівництво підприємства повинно прийняти особливі міри щодо розробки ефективної політики підвищення прибутку підприємства за рахунок управління операційною діяльністю, а саме зниження витрат на передачу та постачання електричної енергії та розширення зони господарювання, а саме освоєння нових видів діяльності. Необхідно вжити заходів на заміну старих ліній електропередач на нові, а також розробити механізм боротьби із споживачами, що мають заборгованість за спожиту електричну енергію.
Аналіз розміру прибутку та моделювання основної тенденції розвитку дасть змогу керівництву підприємств виходячи з планової величини прибутку, планувати й інші показники своєї діяльності, адже все взаємопов’язане, за рахунок прибутку підприємство зможе відремонтувати електричні мережі, що в свою чергу приведе до доведення технологічних витрат електроенергії до рівня нормативних, а це в свою чергу додатковий прибуток який з’явиться в розпорядженні підприємств.
Отже, для підвищення прибутку компаній з передачі та постачання електричної енергії обов’язковими є наступні заходи:
1)           доведення технологічних витрат електроенергії нижче рівня нормативних;
2)           відновлення основних виробничих фондів шляхом технічного переоснащення і модернізації устаткування;
3)           виконання інвестиційної програми;
4)           100% збір коштів за спожиту електричну енергію.
 
Список використаних джерел
1.       Закон України «Про електроенергетику» від 23 грудня 1998 року зі змінами та доповненнями // Відомості Верховної Ради України. – 1998. - № 1. - Ст. 1.
2.       Закон України «Про енергозбереження» від 26 липня 1994 року зі змінами та доповненнями // Відомості Верховної Ради України. – 1994. - № 30. - Ст. 283.
3.       Статут відкритого акціонерного товариства «Львівобленерго».
4.       Річний звіт ВАТ «Львівобленерго» за 2010 рік.
Категорія: Секція_3_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-14)
Переглядів: 838 | Рейтинг: 5.0/1
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0