Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_3_2011_11_15-16

ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ ПРЕДИКТОРІВ ПРОГНОЗУВАННЯ ГРОШОВОГО ПОТОКУ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
Гетьманський Володимир
аспірант,
Львівська комерційна академія,
м. Львів
 
Визначення оптимальних предикторів прогнозування грошового потоку торговельних підприємств в умовах економічного розвитку
 
Головною проблемою життєдіяльності будь-якої країни є успішний розвиток національної економіки з одночасною соціальною захищеністю населення. Одна з найскладніших проблем управління таким розвитком — передбачити майбутнє і віднайти ефективні рішення в умовах невизначеності. Інструментом мінімізації невизначеності слугує прогнозування, а прогнозом називають науково обґрунтований висновок про майбутні події, про перспективи розвитку процесів, про можливі наслідки управлінських рішень. [3, c. 3]
Завдання прогнозування полягає в тому, щоб за відомою сукупністю спостережень  за випадковими величинами побудувати таку функцію від цих величин, яку можна було б використати для оцінювання прогнозованої величини . При цьому  та  стохастично пов’язані, тобто мають сумісну щільність розподілу . Наприклад,  належить до майбутнього, а  — до теперішнього. Функцію  називають предиктором величини  за  [3, c. 159-160]
Хоча зміни в часі економічних категорій і є змінами ресурсів або технології ведення бізнесу, але поряд з ними діють так звані часові фактори економічного розвитку, до яких можна віднести зміну вартості економічних категорій, а також ріст очікувань від інвестованого капіталу. Також у процесі порівняння вартості коштів застосовують два поняття: майбутня вартість коштів (future value — FV) та теперішня вартість коштів (present value — PV), причому майбутня вартість отримується з теперішньої шляхом компаундування дисконтної (процентної, позичкової, інфляційної та ін.) ставки. [2, c. 64]
Склавши часову модель, та здійснивши прогноз на основі ресурсної моделі, можна покращити прогноз на основі часового прогнозування грошового потоку. По-друге, циклічні коливання, а саме певні точки ресурсної кривої зв’язані між собою не тільки комбінаціями ресурсів, а й часовою складовою. По-третє, такі часові зміни вплинуть на прогнозування усіх вартісних ознак торгового підприємства (доходів, витрат, активів та капіталу), які вже потім виступають вхідними ресурсами в модель виміру ефективності торговельного підприємства під час економічного розвитку.
Отже, для початку нам необхідно специфікувати та параметризувати предиктор, який здійснюватиме прогноз вартісного показника, відштовхуючись від його теперішнього фактичного рівня. Уявимо, що вартісні показники грошового потоку у наступних звітних періодах не зміняться. У такому випадку отримаємо пряму (для двохфакторної моделі: х-звітний період, у-наступний період), яка буде тотожною до прмої дохід=сума частин грошового потоку.
Очевидно, що емпіричні дані в модель слід також підібрати з врахуванням майбутнього прогнозованого періоду. Наприклад, якщо потрібно спрогнозувати зміни на наступні три періоди, то модель слід параметризувати на основі даних за звітний та три попередні періоди. Найкраще для специфікації та параметризації моделі підійде деталізований опис грошового потоку кожного з періодів.
Нехай, ми параметризували предиктор для звітного періоду по відношенню до минулого на основі структур грошового потоку поточного та минулого звітних періодів. Тепер, щоб знайти прогноз на наступний період варто підставити теперішні значення залежної змінної у модель, тобто наступна модель прогнозу для 2 періодів відносно х (в нашому випадку емпіричні дані минулого звітного періоду плюс два періоди буде прогнозований наступний рік для якого і робимо прогноз) буде виглядати наступним чином:
                                           (1)
, де FC – прогноз на наступний рік;
ƒ(x) – оптимальний предиктор залежності звітного періоду від минулого;
х – вартість певної частини грошового потоку в минулому періоді (собівартість, витрати обігу, прибуток і т.д.).
Отож, для прогнозу вартості частин грошового потоку торговельного підприємства достатньо підставити замість значення незалежної змінної х фактичні дані частин грошового потоку торговельного підприємства за поточний період для отримання прогнозованих змін вартості в наступному.
Ринок ставить високі вимоги до якості планування та прогнозування, оскільки сьогодні за негативні наслідки своєї діяльності відповідальність нестиме саме підприємство. В економіку входять нові методи управління, які щільно пов’язані з прогнозуванням (управління по «слабких сигналах»), а тому визначення вартості грошового потоку в розрізі його структуру стає важливим фактором стабільності для торговельних підприємств.
 
Список використаних джерел
1.       Бороненкова С.А. Управленческий анализ: учеб.пособие/Бороненкова С. А. -М.: Финансы и статистика, 2002.- 384 с.
2.       Верба В. А., Загородніх О. А. Проектний аналіз: Підручник.— К.: КНЕУ, 2000. — 322 с.
3.       Присенко Г. В., Равікович Є. І. Прогнозування соціально-економічних процесів: Навч. посіб. — К.: КНЕУ, 2005. — 378 с.
Категорія: Секція_3_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-14)
Переглядів: 729 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0