Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_6_2011_11_15-16

ФУНКЦІЇ ОБЛІКУ В УПРАВЛІННІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМ ВИРОБНИЦТВОМ
Глушко Олена
аспірант,
Національний університет біоресурсів і природокористування України,
м. Київ
 
ФУНКЦІЇ ОБЛІКУ В УПРАВЛІННІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМ ВИРОБНИЦТВОМ
 
Бухгалтерський облік — це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про господарську діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Таке визначення дано в Законі України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16 липня 1999 р. № 996-ХІУ[4].
Ми розглядаєм бухгалтерський облік, як інструмент вимірювання економічної діяльності людини.
Стосовно загальної кількості функцій. Що задовольняють систему управління, між економістами, протягом тривалого часу, йде постійна дискусія.
Облік завжди за своїм призначенням забезпечує інформацією процес управління та його апарат, оскільки у широкому розумінні є функцією управління, складовою управлінських відносин.
У системі управління бухгалтерський облік виконує перелік функцій.
Функції бухгалтерського обліку поділяють на внутрішні та зовнішні.
Внутрішні функції бухгалтерського обліку в системі управління, полягають у виконанні  обліком робочих прийомів для відображення фактів господарської діяльності. Вони тісно пов’язані з зовнішніми функціями обліку, проте залишаються складовою облікових роцедур.
 Зовнішні функції бухгалтерського обліку, в свою чергу, поділяють на ряд функцій, основними з яких є: -науково-пізнавальна, інформаціьна, контрольна, соціальна, прогностична, мотиваційна, регулююча, функція правового захисту суб’єктів господарювання.
Науково – пізнавальна функціяка. За допомогою прийомів обліку науково-пізнавальної функції вимірюють через спостереження фактів господарської діяльності і систематизують інформацію. Дані про активи і права на їх одержання, власність і забовязання класифікують за певними ознаками.
Інформаційна функція. Одна з головних функцій, яку виконує бухгалтерський облік в системі управління в умовах формування ринкової економіки. Облік є найважливішим джерелом постачання фактичної інформації різним суб’єктам управління – службам підприємства, його підрозділам, менеджерам для прийняття важливих упарвлінських рішень.
Контрольна функція - важлива функція обліку щодо контролю господарської діяльності та майна підприємства, дотримання чинного законодавства та умов укладених угод, доцільності та ефективності господарської діяльності. Розрізняють три види контролю: попередній, поточний і наступний (слідуючий). За формою здійснення всі ці види контролю схожі, розрізняються вони лише часом здійснення та метою.
Мотиваційна функція. Облікова інформація мотивує знання та поведінку  управлінців при прийнятті  виважених управлінських рішень.
Прогностична функція полягає у тому, що володіючи певним обсягом інформації, суб'єкти управлінської діяльності можуть передбачити позитивний або негативний розвиток об'єкта управління. Прогноз містить у собі гіпотезу, ймовірність набуття певних результатів.
Регулююча функція. За допомогою прийомів регулюючої функції обліку,  існує можливість зміни сум собівартості та показника кінцевих фінансових результатів, не змінюючи загальну суму активу і пасиву балансу.
Функція правового захисту суб’єктів господарювання. Бухгалтерський облік спирається на широку законодавчу базу, яка регулює діяльність підприємства. Правова регламентація розглядається не тільки як метод, а і як принцип управління. Тому юридичні науки, правові дисципліни формують правове поле бухгалтерського обліку підприємств, організацій і установ.
Таким чином, є всі підстави зробити висновок, що ефективність управління залежить від розвитку всіх функцій. Кожна функція – самостійний науковий напрямок.
На даному етапі облік недостатньо пристосован до потреб управління в нових умовах господарювання. Це пов’язано зі слабкою орієнтацією методології обліку на нові вимоги, які ставлять до інформаційних систем управління.
 
Список використаних джерел
1. Розвиток бухгалтерського обліку: теорія, професія, між предметні зв’язки / Кірейцев Г. Г. /  Монографія.- Житомир: :ЖДТУ, 2007.-236с
2. Теорія бухгалтерського обліку /Швець В.Г. / Підручник. — К.: Знання, 2004. — 447 с.
3. Суть та функції економічного контролю / Є. М. Романів/ - режим доступу до видання: http://slv.com.ua/bookz/132/3609.html
4. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999р.- ХІV. www.dtkt.com.ua/show/.
Категорія: Секція_6_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-13)
Переглядів: 2748 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0