Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_6_2011_11_15-16

ІНФОРМАЦІЙНА ПІДСИСТЕМА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ЯК СКЛАДОВА УПРАВЛІННЯ АПК
Басун Наталія
асистент,
Подільський державний аграрно-технічний університет,
м. Кам’янець-Подільський
 
ІНФОРМАЦІЙНА ПІДСИСТЕМА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ЯК СКЛАДОВА УПРАВЛІННЯ АПК
 
Важливим і пріоритетним напрямком розвитку агропромислового виробництва є його комп’ютеризація на основі впровадження сучасних інформаційних систем і технологій,  під якими розуміють сукупність методів і засобів  одержання та опрацювання  інформації на базі електронно-обчислювальної та комунікаційної техніки з широким використання математичних методів.
Загальні вимоги, які ставляться об’єктом комп’ютеризації - підприємством до комп’ютерних інформаційних систем визначаються такими параметрами:
- реалізацією управлінських функцій в повному об’ємі, в задані строки з відповідним рівнем якості інформації, передачі, збереження, обробки і представлення інформації;
- надійністю функціонування;
- системою захисту інформаційних даних;
- достатнім рівнем адаптованості до вимог конкретного підприємства.
Застосування комп'ютерної техніки вносить значні зміни до організації бухгалтерського обліку, як найважливішої складової системи управління підприємством. Комп'ютерна техніка стала визначним фактором opгaнізацiї обліку.
Єдність інформаційної бази і повністю автоматизований технологічний процес опрацювання облікових даних забезпечується за рахунок одноразового введення інформації. Інтеграція обробки даних первинного обліку, адаптація програмного забезпечення до потреб користувачів,  паралельне ведення обліку за декількома стандартами (на базі одних і тих же одноразово введених даних можна отримувати декілька систем оцінок та показників, що розраховуються за різними методиками) тощо досягається шляхом використання різних комп'ютерних програм.
Застосування комп′ютерних систем бухгалтерського обліку призводить до зміни методології його організації.  Змінюється організація облікового процесу, підвищується рівень управління, відбувається якісна та кількісна реструктуризація облікового апарату та його функцій. Хоча впровадження комп′ютерної техніки не вносить змін до принципів реєстрації облікових даних, техніка збору і обробки облікової інформації кардинально змінюється. В умовах застосування комп′ютерної техніки кожний з елементів методу бухгалтерського обліку, серед яких – документування господарських операцій, відображення облікової інформації за допомогою подвійного запису на рахунках, використання грошового вимірника та інших – зберігає і навіть збільшує своє значення, однак за формою і сутністю, як правило, трансформується, що призводить до змін у застосуванні елементів методології бухгалтерського обліку.
Особливістю комп'ютерної форми бухгалтерського обліку є те, що вона не існує без конкретної комп'ютерної програми. Для того, щоб не помилитись у виборі програмного забезпечення, необхідно зробити порівняльний аналіз програм, які є на ринку.  Порівнюючи програми, слід мати на увазі, що не можна порівнювати програми, які належать до різних класів; перелік вимог до програм потрібно змінювати (доповнювати або скорочувати) залежно від того, які параметри є найважливішими для потреб бухгалтерії підприємства; технічні параметри програм можна порівнювати тільки за умови використання однакових програмних та апаратних платформ.
На сьогодні ринок спеціалізованого программного забезпечення пропонує наступні програми-надбудови: "1С:Підприємство”, "Акцент”, "Парус”. Їх головними перевагами є можливість пристосування до особливостей обліку не лише окремої галузі (сільського господарства), а й конкретного підприємства. Підтримується можливість ведення бухгалтерського і податкового обліку відповідно до діючого законодавства України. Програми можуть використовуватись для роботи одного користувача на локальному комп'ютері,  роботи декількох користувачів із спільними даними в локальній мережі або через Інтернету-браузера глобальної мережі після введення адреси Web-сервера, на якому знаходиться інформаційна база.
Широковикористовуваними програмами є «Кварц: Конфігурація для сільськогосподарських підприємств України» («Кварц», м. Черкаси), «МКМ: Фермер» («МКМ-Софт», м. Київ), «МИКСТ: Сільськогосподарське підприємство» («Мікст»,м. Черкаси), «ІН-АГРО: Конфігурація для підприємств агропромислового комплексу» (ПП «ІН-АГРО», м. Черкаси). «Акцент: Сільське господарство», «Акцент: Молочне виробництво», «Акцент: Сиро-молочне виробництво» (ТзОВ «Імпакт», м. Донецьк), «Акцент: Облік витрат в рослинництві» (НВ ТОВ «Інформ-Аналітик» м. Донецьк).
Слід звернути увагу, що для здійснення комплексної комп’ютеризації бухгалтерського обліку доцільним є використання додаткових «допоміжних» бухгалтерських програм, які допомагають бухгалтеру здійснювати та контролювати банківські операції, відсилати по лініях зв’язку відповідні види звітності в державні органи. Наприклад, програма «Бест-Звіт» оформляє й відсилає звітність до податкової інспекції, а програма «Клієнт-банк» контролює банківські операції. Такі програми дозволяють значно зменшити затрати праці з доставки бухгалтерських документів. Тому потрібна більш повна інтеграція основних бухгалтерських програм з такими «допоміжнмим» програмами.
Але на ринку программного забезпечення з комп’ютеризації бухгалтерського обліку все ще недостатньо спеціалізованих бухгалтерських програм для сільського господарства, які б могли повністю задовольнити вимоги різних за розмірами сільськогосподарських підприємств.
 
Список використаних джерел
1. Івахненков С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку: історія, теорія, перспективи /Житомир. інженерно-технологічний інститут. – Житомир: АСА, 2001. – 414 с.
2. Ніколашин А.О.Характеристика ринку бухгалтерських програм для сільського господарства. Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи. Частина ІІ. Науково-методична робота з обліку та звітності АПК: стан та перспективи. / За редакцією П.Т. Саблука, М.Я. Дем’яненка, В.М. Жука. – К.: Інститут агарної економіки, 2003. – С. 178-182.
3. Пичугин П., Бабаев Д. 1С: Бухгалтерия: доступно для бухгалтера: полное практ. пособие для совр. бухгалтера: последняя версия — 2-е изд., перераб. и доп. — Х. : Фактор, 2007. — 453 c.
Категорія: Секція_6_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-13)
Переглядів: 2233 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0