Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_6_2011_11_15-16

ОБЛІКОВО-ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЕНЕРГЕТИЧНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР
Шарко Тетяна
аспірантка,
Вінницький національний аграрний університет,
м. Вінниця
 
ОБЛІКОВО-ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЕНЕРГЕТИЧНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР
 
Енергетичні сільськогосподарські культури – це рослини, які вирощуються спеціально для використання їх в майбутньому в якості палива або для виробництва на їх основі біопалива. Дослідженню питань виробництва енергетичних сільськогосподарських культур, його економічному та обліково-фінансовому забезпеченню чимало вчених присвятили свої праці, з них М.Я. Дем’яненко, В.М. Жук,  Г.М. Калетнік, Н.Л. Правдюк, П.Т. Саблук, Л.К. Сук, Я.П. Іщенко та інші.
В Україні найбільшим попитом для виробництва біопалива користуються такі культури як ріпак ярий, кукурудза, цукровий буряк, соняшник, соя. У рослинництві об’єктами обліку є культури (види культур). Подібних культур може бути багато, тому їх можна об’єднувати у групи. Критерієм виокремлення окремих об’єктів обліку визнаються відмінності в технологічних процесах, а одночасно у рівні витрат на виробництво [1].
Сировиною для виробництва біологічних видів палива постає сільськогосподарська продукція. Проте, для виробництва альтернативного палива не доцільно використовувати лише основну, харчового призначення, продукцію, а й, так звану, побічну – гичку буряків, бадилля картоплі, солому зернових культур та ріпаку, стебла кукурудзи тощо. При вирощуванні енергетичних культур об’єктом виступає продукція (основна чи побічна), що підлягає переробці для подальшого отримання біоенергії.
Об’єктом бухгалтерського обліку біологічних активів рослинництва є види сільськогосподарських рослин (зернові, кормові, олійні, ефіроолійні, картопля і т. д.) або однорідні групи біологічних активів, які складаються з підвидів сільськогосподарських рослин (озимі та ярі зернові) чи окремих культур. За визначенням П(С)БО 30 – об’єктом бухгалтерського обліку є окремий вид біологічних активів або їх група [2].
Рослинництво характеризується низкою особливостей як галузь господарства та визначається впливом природних та соціальних факторів, які необхідно враховувати при організації бухгалтерського обліку.
Виробництво енергетичних сільськогосподарських культур складається з різних видів робіт які виконуються протягом всього року. Процес виробництва проходить досить складно і не без втручання зовнішніх факторів: підготовка ґрунту до посіву, посів (посадка), обробіток посіяного, лущення стерні, збирання врожаю. Кожен з цих комплексів складається з великої кількості конкретних робіт які потребують чималого фінансового забезпечення.
Основним питанням належної побудови обліку виробництва енергетичних сільськогосподарських культур є інформаційне забезпечення про фактичні витрати, понесені на виробництво відповідних видів продукції. Для визначення фактичної собівартості одиниці продукції складається спеціальний розрахунок, в якому використовуються або показники умовної продукції, або затверджені по підприємству ставки питомої ваги собівартості виду продукції у загальній собівартості виробництва.
Для визначення фактичної собівартості одиниці продукції складається спеціальний розрахунок, в якому використовуються або показники умовної продукції, або затверджені по підприємству ставки питомої ваги собівартості виду продукції у загальній собівартості виробництва.
Можна зробити висновок, що побічної продукції при вирощуванні енергетичних культур як джерела енергії не існує, оскільки для виробництва на її сировині біопалива вся продукція є основною, а це вимагає змін в організації обліку витрат на її виробництво з врахуванням вимог ПСБО 30 «Біологічні активи», а також способу оцінки такої продукції.
 
Список використаних джерел
1.       Моссаковський В.Б. Стан та перспективи розвитку бухгалтерського обліку в Україні: Монографія.-К.: Інтерпрес ЛТД, 2009. - 326 с.
2. Біологічні активи. – [Чинний від 2005-11-18]. – К., 2005. - № 790. – 7 с. – (Нормативний документ Міністерства фінансів України. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 30).
Категорія: Секція_6_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-15)
Переглядів: 1078 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0