Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_6_2011_11_15-16

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА МЕТОДИКА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ОПЕРАЦІЙ БАНКУ З ПЛАТІЖНИМИ КАРТКАМИ
Куликова Марина
студентка,
Університет банківської справи НБУ,
м. Київ
 
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА МЕТОДИКА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ОПЕРАЦІЙ БАНКУ З ПЛАТІЖНИМИ КАРТКАМИ
 
Банківські платіжні картки є дуже зручним та перспективним видом банківських послуг українських банків, що активно працюють з клієнтами та ведуть широку діяльність на міжнародному міжбанківському ринку.
Банківські картки за декілька років стали обов'язковим атрибутом нашого життя. Переваги використання карток може оцінити кожен. Кошти не потрібно носити з собою, не треба стояти в довгих чергах, щоб отримати заробітну плату. Адже їх практично завжди можна зняти в одному з багатьох банкоматів по всій Україні. Практично кожен банк, працюючи з фізичною особою, надає своїм клієнтам можливість відкрити ті чи інші банківські картки. Все більше і більше операцій сьогодні можна здійснити з їх допомогою, тому вони є незамінним елементом безготівкових розрахунків.
Операції з банківськими платіжними картками є досить новим напрямком банківського бізнесу, який, з одного боку, розширює спектр послуг банку, задовольняючи тим самим зростаючі потреби клієнтів, з іншого боку – є потужним джерелом ресурсів як в іноземній, так і в національній валютах.
Ще декілька років тому картка асоціювалася в розумінні споживача з можливістю вигідного способу здійснення покупок без необхідності використання готівки. Сьогодні з допомогою карток ми розраховуємося за використання мобільних телефонів, купівлю в Інтернеті, отримуємо доступ до дистанційного управління банківськими рахунками, користуємося різними дисконтними і бонусними програмами. Впровадження платіжних карток забезпечує прискорення оборотності коштів і зниження витрат обігу, приносять значний дохід у діяльності банку. Широкого розповсюдження набувають зарплатні проекти, які також мають за основу використання пластикових карток.
Бухгалтерський облік операцій з використанням платіжних карток здійснюється за відповідними балансовими та позабалансовими рахунками Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України.
Банки самостійно розробляють порядок бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток з урахуванням особливостей внутрішньобанківської платіжної системи, дотримуючись основних принципів бухгалтерського обліку, визначених „Правилами бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток у банках України.
Правильне ведення обліку операцій, здійснених за допомогою платіжних карток, сприятиме прозорості діяльності банку, і, як наслідок, самі платіжні картки стануть зручнішими для їх користувачів.
Для подальшого успішного впровадження карткових технологій необхідно:
-            розширювати мережу банкоматів і РОS-терміналів, щоб держатель картки був упевнений в тому, що він може одержати гроші і розрахуватися карткою в будь-який час;
-            продовжувати активно впроваджувати зарплатні проекти, що дасть змогу централізовано залучити велику кількість клієнтів, додатково отримати вільні банківські ресурси та привчати населення до карткових розрахунків;
-            залучати до числа своїх клієнтів підприємства торгівлі і послуг, які будуть приймати до оплати пластикові картки;
-            продовжувати впроваджувати різні види послуг для різних клієнтів (студентів, пенсіонерів, і т. д.). Таким чином, головним завданням сучасного карткового бізнесу є посилення довіри потенційних клієнтів до платіжних карток;
-            державна підтримка даного виду платежу (забезпечення необхідною нормативною базою, підвищення довіри до банківської системи в цілому);
-            реалізація спільних проектів банків-емітентів та відомих виробників товарів та послуг.
      Прийняття нового положення стало необхідним кроком на шляху до ефективнішого функціонування в Україні внутрідержавних і міжнародних платіжних систем. Вони забезпечують здійснення розрахунків із використанням платіжних карток, а це сприятиме збільшенню надходження коштів до державного бюджету і, як наслідок, ефективнішому розвитку банківського сектору.
Отже, головним завданням сучасного карткового бізнесу є посилення довіри потенційних клієнтів до платіжних карток. В результаті цього зростатиме емісія, яка буде виражатися не тільки кількісно, а й якісно. Тобто, на карткових рахунках будемо бачити залишки, картки використовуватимуться не лише для зняття готівки, а й для розрахунків, а це буде джерелом доходів банків, які сприятимуть розвитку економіки та її стабілізації.
 
Список використаних джерел
1.       Закон України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 р. №2112-3 зі змінами і доповненнями //www.bank.gov.ua
2.       Постанова Правління НБУ „Про затвердження Правил бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток у банках України” від 08.04.2005 N 123.
3.       Пиріг С.О. Платіжні системи: Навч. посіб.-К.: Центр учбової літератури, 2008. - 240с.
Категорія: Секція_6_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-13)
Переглядів: 1625 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0