Архів / Archive

Головна » Статті » 2011_11_15-16_KamPodilsk » Секція_6_2011_11_15-16

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО ТА УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ ВИТРАТ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ В ХЛІБОПЕКАРСЬКІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
Кушнір Людмила
к.е.н., доцент,
Кушнір Володимир
студент,
Подільський державний аграрно-технічний університет,
м. Кам’янець-Подільський
 
Теоретичні основи організації фінансового та управлінського обліку витрат майбутніх періодів в хлібопекарській промисловості
 
До витрат майбутніх періодів відносяться витрати, пов'язані з підготовчими до виробництва роботами в сезонних галузях промисловості; з освоєнням нових виробництв та агрегатів; сплачені авансом орендні платежі; оплата страхового поліса; передплата на газети, журнали, періодичні та довідкові видання тощо.
Для обліку витрат майбутніх періодів використовують рахунок №39 «Витрати майбутніх періодів» (у Балансі 3-й розділ Активу). За дебетом цього рахунка узагальнюється інформація щодо здійснених витрат у звітному періоді, які підлягають віднесенню на витрати в майбутніх звітних періодах (тобто накопичення витрат майбутніх періодів), на кредиті - їх списання (розподіл) та включення до складу витрат звітного періоду (таблиця 1).                             
Аналітичний облік витрат майбутніх періодів ведеться за їх видами.
Що стосується сплачених авансом орендних платежів, су­ми оплаченого страхового поліса (страхування основних засобів підприємства і т. ін.), передплати за газети, журнали, періодичні та довідкові видання, то здійснення такого роду платежів відбу­вається, як правило, на початку звітного періоду (року). Списання (розподіл) та включення до складу витрат звітного періоду (того чи іншого місяця) зазначених авансових платежів здійснюється у розрахунку 1/12 від суми здійсненої передоплати на початок року.
Окрему увагу треба приділити витратам майбутніх періодів, які пов'язані з підготовчими до виробництва роботами, а також, з освоєнням виробництва нових видів продукції.
Таблиця 1
Рахунок   39 ,,Витрати майбутніх періодів
Дебет                                                                Кредит

 
В таблиці показано з якими рахунками дебетує та кредитує рахунок 39 «Витрати майбутніх періодів».
Також слід відмітити, що по кожним конкретним витратам, які нам потрібно віднести до інших звітних періодів створюється резерв, окрім тих, які суперечать наказу «Про організацію роботи бухгалтерської служби на підприємстві».
Аналітичний облік витрат майбутніх періодів ведеться за їх видами.
Зведений облік витрат на виробництво — це узагальнення за об'єктами обліку усіх витрат за місяць з урахуванням змін залишків незавершеного виробництва і калькулюванням фактичної виробничої собівартості випущеної продукції.
Класифікація витрат за економічними елементами має мету показати розподіл витрат діяльності за безпосередніми видами витрат. Методологічною основою при визначенні елементів витрат діяльності є П(С)БО 16 «Витрати» [2, С. 67].
Згідно із П(С)БО 16 "Витрати” налічується п’ять елементів витрат:
1.       Матеріальні витрати.
2.       Витрати на оплату праці.
3.       Відрахування на соціальні заходи.
4.       Амортизація.
5.       Інші операційні витрати.
На ДП АТ „Київхліб”„Булочно-кондитерський комбінат” із цеховою структурою у зведеному обліку виділяються витрати за цехами, виробничими підрозділами
Зведений облік витрат на виробництво здійснюється на основі зведених даних відомостей (машинограм) розподілу матеріальних витрат, витрат на оплату праці тощо, витрати майбутніх періодів, одержаних після обробки первинної документації.
Існують підприємства, що застосовують безнапівфабрикатний або напів-фабрикатпий варіанти зведеного обліку витрат.
При застосуванні напівфабрикатного варіанта обліку передавання напівфаб­рикатів власного виробництва з одного цеху (переділу) до іншого відображається в обліку за фактичною виробничою собівартістю. Крім обліку за фактичною виробничою собівартістю, напівфабрикати власного виробництва враховуються в поточному обліку за плановою (нормативною) собівартістю з наступним доведенням планової (нормативної) собівартості напівфабрикатів до фактичної.
Фактична виробнича собівартість готової продукції розраховується суму­ванням витрат незавершеного виробництва па початок місяця та виробничих витрат за місяць за вирахуванням витрат на незавершене виробництво на кінець місяця, втрат остаточного браку і втрат та нестач незавершеного виробництва.
Звітні калькуляції складаються:у хлібопекарському виробництві -  за видами та найменуваннями хлібобулочних виробів.
На нашу думку, при вдосконаленні системи рахунків доцільно розбити рахунок 39 на наступні субрахунки :
- витрати, пов’язані із підготовкою виробництва;
- витрати, пов’язані із освоєнням нових виробництв та агрегатів;
- сплачені авансом орендні платежі;
- оплата страхового полісу;
- підписка на періодичні видання.
 
Список використаних джерел
1.       Терещенко В. Оптимізація порядку відображення операцій використання забезпечень майбутніх витрат і платежів на бухгалтерських рахунках / В. Терещенко // Бухгалтерський облік і аудит. – 2011. – №8. – С. 30-36.
2.       П(С)БО 16 «Витрати» [Текст] : [затверджене наказом МФУ від 29.11.1999 р. № 290 станом на 05. 03. 2008 р.].  Х.: Курсор, 2008. – 292 с.
Категорія: Секція_6_2011_11_15-16 | Додав: clubsophus (2011-11-13)
Переглядів: 912 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2011_11_15-16
Секція_2_2011_11_15-16
Секція_3_2011_11_15-16
Секція_4_2011_11_15-16
Секція_5_2011_11_15-16
Секція_6_2011_11_15-16
Секція_7_2011_11_15-16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0