Архів / Archive

Головна » Статті » 2012_12_11-12_KamPodilsk » Секція_2_2012_12_11-12

ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБЛІКУ ЗАТРАТ НА ГРЯЗЕЛІКУАННЯ
Шарапова Ірина
асистент кафедри «Облік і аудит»
Кримський економічний інститут ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана»
м. Сімферополь
 
ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБЛІКУ ЗАТРАТ НА ГРЯЗЕЛІКУАННЯ
 
Для прийняття своєчасних та зважених управлінських рішень відносно затрат на грязелікування необхідно сформувати інформаційну та аналітичну базу. Якісне та ефективне інформаційно-аналітичне забезпечення є невід’ємною складовою раціональної системи управління підприємством.
Система інформаційно-аналітичного забезпечення покликана створити умови для впровадження сучасних інформаційних систем і технологій та здійснення інформаційної підтримки прийняття рішень.
Відсутність достовірної, своєчасної та повної інформації про затрати на грязелікування робить неможливим прийняття зважених рішень щодо встановлення цін реалізації, напрямів скорочення собівартості, планування та прогнозування фінансових результатів на підприємствах рекреаційно-курортного комплексу. У зв’язку з чим виникає необхідність створення відповідного інформаційно-аналітичного забезпечення обліку затрат і калькулювання собівартості грязелікування.
Інформаційно-аналітичне забезпечення представляє собою процес створення оптимальних умов задля задоволення інформаційних потреб та реалізації посадових обов'язків управлінської ланки підприємства  на основі формування та використання інформаційних ресурсів. З наведеного визначення випливає, що метою інформаційно-аналітичного забезпечення є створення умов для прийняття своєчасних та зважених рішень відносно затрат на грязелікування.
Інформаційно-аналітичне забезпечення включає в себе два ключові елементи: інформаційний та аналітичний. Інформаційний елемент - це комплекс нормативних, планових та фактичних документів, які створюються в процесі збору, обробки, накопичення та узагальнення інформації про затрати на грязелікування. Аналітичний елемент представлений нормативно-довідкою інформацією, аналітичними субрахунками першого, другого та третього порядків до рахунку 23 «Виробництво», аналітичними відомостями тощо.
Система інформаційно-аналітичного забезпечення представляє собою сукупність взаємопов’язаних організаційних, правових, методичних, програмно-технологічних компонентів, які дозволяють створити умови для прийняття відповідних рішень про затрати на грязелікування управлінською ланкою підприємств рекреаційно-курортного комплексу АР Крим за рахунок раціонального використання ресурсів.
Необхідність створення інформаційно-аналітичного забезпечення обумовлена наявністю певних інформаційних перешкод, які запобігають одержанню суб’єктами управління потрібної інформації, а також дефіцитом часу, що перешкоджає прийняттю своєчасних управлінських рішень. Звідси випливає, що на підприємстві необхідно організувати можливість швидкого та якісного виокремлення тієї чи іншої інформації про затрати та собівартість грязелікування з наявних масивів даних та її перетворення відповідно до потреб управлінської ланки підприємства. Вирішення цього завдання можливе за рахунок впровадження орієнтованої на користувачів системи інформаційно-аналітичного забезпечення обліку затрат і калькулювання собівартості грязелікування.
 
Список використаної літератури
1. Пугач А. О. Сутність процесу інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної виконавчої влади в Україні/ А. О. Пугач // Електронне наукове фахове видання "Державне управління: удосконалення та розвиток" включено до переліку наукових фахових видань України з питань державного управління// http://www.dy.nayka.com.ua/index.php?operation=1&iid=165
Категорія: Секція_2_2012_12_11-12 | Додав: clubsophus (2012-12-11)
Переглядів: 708 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2012_12_11-12
Секція_2_2012_12_11-12
Секція_3_2012_12_11-12
Секція_4_2012_12_11-12
Секція_5_2012_12_11-12
Секція_6_2012_12_11-12
Секція_7_2012_12_11-12
Секція_8_2012_12_11-12
Секція_9_2012_12_11-12
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 639
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUSНаукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0