Архів / Archive

Головна » Статті » 2012_12_11-12_KamPodilsk » Секція_7_2012_12_11-12

КОМПЛЕКСНИЙ КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ЯК ГАРАНТ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ
Яремко Анна
аспірант
Київський національний торговельно-економічний університет
м. Київ
 
КОМПЛЕКСНИЙ КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ЯК ГАРАНТ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ
 
Сучасний стан розвитку ринкової економіки, для якого характерним є глобалізаційно-інформаційний характер, породжує високого рівня конкуренцію серед суб’єктів всіх галузей національної економіки. Торгівля як найбільш динамічна галузь національної економіки, що забезпечує процеси обміну між суб’єктами господарювання, за своєю суттю належить до ринкової економіки і саме тому органічно сприймає як позитивні, так і негативні її сторони.
Про посилення рівня конкуренції серед підприємств торгівлі свідчить зростання високими темпами роздрібного товарообороту та стійка тенденція до зростання частки торгівлі у формуванні ВВП України (рис. 1) [2].

Рис. 1. Динаміка роздрібного товарообороту в Україні та формування ВВП України в частині галузі торгівлі за період 2001-2011рр. (млн. грн).
 
Перелічені характеристики сучасного стану торгівлі  свідчать про стрімке посилення ролі торгівельної галузі в глобальному економічному зростанні національної економіки. Ці процеси дедуктивно можна екстраполювати на посилення внутрішньогалузевої конкуренції серед торговельних підприємств.
Забезпечити самостійне функціонування торговельного підприємства в ринковому середовищі для досягнення постійного економічного зростання як основної мети його діяльності, зможе гнучка система менеджменту, яка ідентифікуватиме всі фактори впливу бізнес-середовища та забезпечуватиме своєчасне реагування у вигляді ефективних управлінських рішень з метою усунення їх негативного впливу. Оскільки мова йде про нові процеси трансформації в національній економіці, то й дана система менеджменту має носити якісно новий характер з ультраточним методичним інструментарієм для забезпечення максимальної ефективності господарювання торговельного підприємства.
Фундаментальною основою такої системи менеджменту є комплексний компаративний аналіз, який здійснюється для визначення економічного потенціалу торговельного підприємства і порівняння його з певним ринковим еталоном. Оскільки діяльність торговельного підприємства розглядається як полівекторна система, то обмежень щодо застосування методичного інструментарію при здійсненні комплексного компаративного аналізу, не існує. Саме такий плюралістичний методичний підхід забезпечить ультраточний аналіз з питань виявлення впливу факторів та причин їх виникнення, прогнозування можливих наслідків впливу цих факторів,  інтерпретації їх як можливостей чи загроз для подальшого функціонування торговельного підприємства. Одне з найважливіших завдань комплексного компаративного аналізу господарської діяльності торговельного підприємства – забезпечення міцних позицій торговельного підприємства для створення відповідного рівня конкурентоспроможності як головного фактора ефективності функціонування підприємства в бізнес-середовищі.
Комплексний компаративний аналіз орієнований на максимально точне вивчення внутрішнього економічного потенціалу; результатів діяльності торговельного підприємства як критеріїв забезпечення конкурентоспроможності; та ефективності функціонування торговельного підприємства в бізнес-середовищі як результат діяльності, векторизований на отримання абсолютних переваг серед підприємств-конкурентів.
Обґрунтованість управлінських рішень забезпечуватиметься широким спектром аналітичних можливостей комплексного компаративного аналізу. Так, виявлені тенденції в господарській діяльності торговельного підприємства трактуються як можливості та загрози для його подальшого функціонування. Шляхом їх детального аналізу система менеджменту розробляє кілька варіантів альтернативних управлінських рішень, основне завдання яких - усунути (або максимально мінімізувати) виявлені загрози діяльності і надати поштовх інтенсивному розвитку виявлених можливостей для майбутнього перетворення їх у сильні сторони діяльності торговельного підприємства, що забезпечать йому вагомі конкурентні переваги серед основних лідерів бізнес-середовища. Розробка альтернативних управлінських рішень для вирішення конкретної ситуації є своєрідною особливістю системи менеджменту, яку забезпечує саме комплексний компаративний аналіз. Лише після розгляду та обгрунтування всіх можливих наслідків прийняття того чи іншого управлінського рішення обирається той варіант, що забезпечить максимальну ефективність господарювання підприємства та мінімізує ризиковий аспект при оптимальних ресурсних затратах.
Ґрунтуючись на засадах комплексного компаративного аналізу, система менеджменту продукуватиме обґрунтовані управлінські рішення, спрямовані на забезпечення ефективності діяльності торговельного підприємства, досягнення високого рівня конкурентоспроможності як індикатора стабільного позиціювання підприємства в сучасному ринковому середовищі для забезпечення максимального економічного зростання як головної мети господарювання торговельного підприємства.
 
Список використаних джерел
1.     Торговельне підприємство: стратегія, політика, конкурентоспроможність: монографія / А.А. Мазаракі, Д.М. Пшеслінський, І.В. Смолін. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2010. – 384с.
2.     Україна у цифрах 2011. Статистичний збірник. – Режим доступу: http://ukrstat.org/druk/katalog/kat_r/publ1_r.htm
Категорія: Секція_7_2012_12_11-12 | Додав: clubsophus (2012-12-11)
Переглядів: 1465 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2012_12_11-12
Секція_2_2012_12_11-12
Секція_3_2012_12_11-12
Секція_4_2012_12_11-12
Секція_5_2012_12_11-12
Секція_6_2012_12_11-12
Секція_7_2012_12_11-12
Секція_8_2012_12_11-12
Секція_9_2012_12_11-12
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0