Архів / Archive

Головна » Статті » 2012_12_11-12_KamPodilsk » Секція_7_2012_12_11-12

ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ ОПЕРАТИВНОГО КОНТРОЛЮ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Бабіч Ірина
к.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту
Луцького національного технічного університету
м. Луцьк
 
Передумови розвитку оперативного контролю в системі управління підприємством
 
Вплив глобалізації, необґрунтованість соціально – економічної політики держави та наслідки фінансової кризи суттєво підвищили значення функції контролю в системі управління підприємством. Недостатність власних коштів та висока вартість кредитів змушують керівників постійно зважати на правильність і доцільність кожної господарської операції з метою оптимізації витрат і раціонального використання ресурсів.
Вектор на збереження капіталу та утримання існуючих позиції на ринку обумовили необхідність перегляду діючих організаційних і методичних засад контролю. Зростання значення своєчасної та якісної інформації про реальний стан справ на підприємстві призвело до зміщення акцентів в сторону застосування прийомів фактичного контролю, налаштування дієвої системи оперативного контролю.
Широкого застосування оперативний контроль набув саме в умовах нестабільності та відсутності системних державних програм розвитку економіки. Швидке реагування на негативні прояви зовнішнього і внутрішнього середовища, забезпечення ефективного прийняття та виконання управлінських рішень, що належить до основних завдань оперативного контролю пояснює його ключову роль в успішному функціонування підприємств. Про зростання значення функції оперативного контролю як ефективного засобу управління свідчать останні результати наукових досліджень в цій галузі та безумовно всезростаючі потреби як управління так і людства вцілому.
Необхідність й важливість оперативного контролю в сільському господарстві обумовлена сьогоденням, однак його ефективне здійснення неможливе без належної організації. Дослідження й удосконалення організаційного забезпечення оперативного контролю є пріоритетним напрямком наукової роботи в даній галузі.
Організація оперативного контролю на підприємствах – це складний багатоступеневий процес, який вимагає детального вивчення теоретичних основ щодо сутності та ролі організації в системі управління, а також з’ясування впливу специфічних особливостей кожної галузі на формування основних організаційних засад оперативного контролю.
Процес організації оперативного контролю є недостатньо вивченим напрямком вітчизняної облікової науки. Ситуація пояснюється історичними фактами та державними перетвореннями в країні.
В період планово - адміністративної економіки, що характеризувалась суворим державним наглядом за всіма сферами діяльності підприємств, важливу роль відігравав всеохоплюючий народний контроль. Тобто вже за Радянських часів оперативний контроль здійснювався, однак не виокремлювався в окрему галузь знань чи сферу діяльності. Значення оперативного контролю в соціалістичному суспільстві зростало серед всіх гілок влади та сфер управління, що свідчить про достатні підстави для пошуку методів та підходів впровадження його в практику сучасних підприємств.
Вектор дії всеохоплюючого державного контролю, що діяв за Радянської системи, сьогодні суттєво змінився, значно звузилися його завдання та сфера впливу. Перевірки державними контролюючими службами здійснюються як правило на державних підприємствах; підприємствах, що використовують державні цільові кошти та надходження; а також на інших підприємствах лише в частині правильності нарахування і сплати податків. Перебудова форм та відносин власності обумовила деформацію системи управління і як наслідок зміну системи контролю на підприємствах Пострадянського простору. Розвиток приватного сектора економіки й практично повне зникнення державного спричинило формування нових підходів до побудови контрольної системи, в тому числі становлення і розвитку оперативного контролю.
Результати наукових досліджень впродовж останніх десятиріч свідчать про значні розробки та досягнення в галузі контролю. Достатньо уваги приділялось організаційним засадам внутрішньогосподарського контролю та аудиту. Однак, організація оперативного контролю висвітлена оглядово, про що говорить незначна кількість наукових праць та літературних джерел з цього питання. Для проведення комплексного дослідження його організаційних засад необхідно досліджувати та узагальнювати основи організації контролю загалом з метою з’ясування їх відповідності ознакам, меті та завданням оперативного контролю.
Категорія: Секція_7_2012_12_11-12 | Додав: clubsophus (2012-12-11)
Переглядів: 921 | Рейтинг: 4.0/1
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2012_12_11-12
Секція_2_2012_12_11-12
Секція_3_2012_12_11-12
Секція_4_2012_12_11-12
Секція_5_2012_12_11-12
Секція_6_2012_12_11-12
Секція_7_2012_12_11-12
Секція_8_2012_12_11-12
Секція_9_2012_12_11-12
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0