Архів / Archive

Головна » Статті » 2012_12_11-12_KamPodilsk » Секція_8_2012_12_11-12

КОМЕРЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПОХІДНІ ФІНАНСОВІ ІНСТРУМЕНТИ
Домінська Ольга
здобувач
Львівський національний аграрний університет
м. Дубляни
 
КОМЕРЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПОХІДНІ ФІНАНСОВІ ІНСТРУМЕНТИ
 
У наш час на ринку пропозиція перевищує попит. У цих умовах продавці спрямовують свою діяльність на виявлення та задоволення потреб покупців.
Лідируючою функцією комерційної діяльності стає інформаційне забезпечення. Згідно з правилом нормального розподілу Гауса, ця функція комерційної діяльності акумулює в собі ту невелику частину дій, які приносять основні результати.
Мета інформаційного забезпечення комерційної діяльності – надання своєчасної, достатньої, достовірної інформації суб'єктам відносин системи комерційної діяльності для прийняття рішень, що сприяють досягненню мети комерційної діяльності. На сьогоднішній день «... знання включають в себе всі цінні концепції і життєво важливі ноу-хау, які роблять бізнес потрібним і бажаним для покупців. Компанії, які навчилися швидко перетворювати знання в продукцію, вважають знання такими ж реальними активами, як гроші в банку» [3].
Відомо, що матеріал і фінансові потоки завжди супроводжуються інформацією. Різні підрозділи підприємства, які виконують функції комерційної діяльності, пов'язані між собою інформаційними потоками. Саме підприємство також пов'язано із зовнішнім середовищем інформаційними потоками. Таким чином, інформаційне забезпечення комерційної діяльності є сполучним механізмом, який змушує всі елементи працювати як єдина система. Отже синергетичний прибуток на підприємстві залежить від виконання функції інформаційного забезпечення комерційної діяльності.
Система інформаційного забезпечення комерційної діяльності починається із системи електронного документообігу підприємства. За підрахунками аналітиків час взаємодії між підрозділами розподіляється наступним чином: 20% – на виконання роботи і 80% – на передачу її результатів наступному виконавцю [2].
Система електронного документообігу поділяється на систему діловодства, документообігу та систему управління документами. Системи діловодства забезпечують роботу з електронними версіями документів і реквізитами реєстраційно-контрольних форм відповідно до прийнятих в країні правил та стандартів діловодства. Системи документообігу забезпечують чіткий та формально контрольований рух документів всередині і поза організацією на основі інформаційних і комунікаційних технологій. Системи електронного управління документами (ЕУД) забезпечують процес створення, управління доступом і розповсюдження великих обсягів документів у комп'ютерних мережах, а також забезпечують контроль над потоками документів в організації» [4].
Інформаційна безпека – це стан захищеності інформаційного середовища, захист інформації являє собою діяльність щодо запобігання витоку інформації, що захищається, несанкціонованих і ненавмисних впливів на захищеність інформації, тобто процес, спрямований на досягнення цього стану [6].
Системний підхід до опису інформаційної безпеки пропонує виділити такі складові інформаційної безпеки [1]:
1. Законодавча, нормативно-правова і наукова база.
2. Структура і завдання органів (підрозділів), що забезпечують безпеку ІТ.
3. Організаційно-технічні і режимні заходи і методи (політика інформаційної безпеки).
4. Програмно-технічні способи і засоби забезпечення інформаційної безпеки.
Діяльність функціонального підрозділу підприємства, яке займається інформаційним забезпеченням комерційної діяльності, необхідно спрямувати на пошук та усунення відхилень в подіях, що відбуваються, що дозволить усунути втрати.
Розглянувши погляд спеціалістів, організація роботи має проходити по алгоритму. Розвиток кожного елемента системи інформаційного забезпечення комерційної діяльності сприяє підвищенню взаємозв'язку між функціями комерційної діяльності, найбільш оптимального керування основними потоками і підвищенню синергетичного ефекту.
 
Список використаних джерел
1. Домарев В. В. Безопасность информационных технологий. Системный подход / В. В. Домарев. – К. : Диа Софт, 2004. – 992 с.
2. Каменнова М. С. Процессно-ориентированное внедрение ERP-систем [Электронный ресурс] / М. С. Каменнова, А. И. Громов, А. В. Гуслистая. – Режим доступа : <http://www.iteam.ru/publications/it/section_52/article_1410//>.
3. Котельников В. Ю. Ten 3: управление инновациями, стратегический подход. Гибкие корпоративные стратегии выживания и лидерства в новой экономике : бизнес-коуч / В. Ю. Котельников. – М. : Эксмо, 2007. – 96 с.
4. Системы электронного управления документами: обзор, классификация и оценка возврата от внедрения [Электронный ресурс]. – Режим доступа :<http://www.iteam.ru/publications/it/section_64/article_2712/>.__суббота, 1 сентября 2012 г.
Категорія: Секція_8_2012_12_11-12 | Додав: clubsophus (2012-12-11)
Переглядів: 843 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2012_12_11-12
Секція_2_2012_12_11-12
Секція_3_2012_12_11-12
Секція_4_2012_12_11-12
Секція_5_2012_12_11-12
Секція_6_2012_12_11-12
Секція_7_2012_12_11-12
Секція_8_2012_12_11-12
Секція_9_2012_12_11-12
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0