Архів / Archive

Головна » Статті » 2012_12_11-12_KamPodilsk » Секція_8_2012_12_11-12

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РЕСУРСАМИ ПІДПРИЄМСТВА
Климаш Наталія
к.е.н., старший викладач,
Мельник Лілія
магістр
Національний університет харчових технологій
м. Київ
 
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РЕСУРСАМИ ПІДПРИЄМСТВА
 
Управління фінансовими ресурсами являє собою систему інструментів, методів, форм, розробки і реалізації управлінських рішень, пов`язаних із процесами формування, розподілу й використання фінансових ресурсів для досягнення стійкого фінансового стану й ефективної діяльності підприємства. Від ефективності управління фінансовими ресурсами підприємства залежить його спроможність досягти успіху на ринку [1].
Фінансові ресурси є об`єктом загальної системи фінансового менеджменту підприємства, одним із завдань якої є прийняття рішень щодо формування оптимальної структури фінансових ресурсів з метою максимізації прибутку підприємства.
На рівні підприємства управління фінансовими ресурсами слід розглядатися як адаптивний механізм з допомогою якого воно постійно перебудовується в процесі пошуку найбільш ефективних зв’язків з навколишнім економічним середовищем.
В англійській мові термін „механізм” вживається лише в процесному значенні і неодмінно з конкретизуючим слово, наприклад, механізм конкуренції, механізм вирівнювання тощо.
Початково вітчизняні науковці вживали термін „механізм” лише з прикметною характеристикою (господарський, організаційно-економічний, фінансовий тощо) без процесної прив’язки. В сучасній літературі цей термін вживається поряд з назвами таких процесів: активізація, виробництво, забезпечення, інвестування, координація, мотивація, організація, реалізація, регулювання, розвиток, створення, стимулювання, управління, фінансування та ін. [2].
Поняття «механізм управління фінансовими ресурсами», на нашу думку, полягає в сукупності методів і форм, інструментів, прийомів і важелів впливу на процес формування і використання фінансових ресурсів. Даний підхід відображає зовнішню дію функціонування фінансів підприємств, характеризує фінанси як вирішальний фактор впливу апарату управління на економічний стан підприємства. Завдяки такому розумінню механізму управління фінансовими ресурсами необхідно чітко визначати його складові та структуру.
Удосконалення механізму управління фінансовими ресурсами повинне базуватися на принципах важливості, повноти, оперативності, динамічності, достовірності, безперервності, циклічності та узгодженості з іншими економічними процесами, що відбуваються на підприємстві [3].
Головна спрямованість щодо удосконалення управління фінансовими ресурсами повинна полягати в оптимізації джерел формування ресурсів підприємства. Вибір оптимального варіанта формування та використання фінансових ресурсів, передбачає застосування системно-аналітичного підходу до управління фінансовими ресурсами. Даний підхід базується на доцільності управлінського рішення, визначається ситуацією, що створюється під впливом чинників внутрішнього і зовнішнього середовища.
Від ефективної організації та правильного управління фінансовими ресурсами підприємства залежить його фінансово-економічний розвиток та положення на ринку в сучасних конкурентних умовах. Управління фінансовими ресурсами – це процес прийняття ефективних управлінських рішень, які поєднують у собі досвід професіоналів і певні умови, що складаються в даний період та потребують виконання оперативних і стратегічних завдань.
 
Список використаних джерел
1. Климаш Н. І. Управління фінансовими ресурсами підприємства / Н. І. Климаш // Харчова промисловість №7, 2008 (М-во освіти і науки України, Нац. Ун-т харч. Технологій.). – С. 148-151.
2. Воробйов Ю. М. Управління фінансовими ресурсами в аграрних підприємствах: монографія / Ю. М. Воробйов. — Сімф. : НАПКБ, 2009. – 137  с.
3. Застосування ресурсного й затратного підходів до оцінки ефективності виробництва / С.Я.Салига, К.С.Салига, Л.І.Кирилова, О.В.Скачкова; Гуманіт. ун-т «Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.» — Запоріжжя, 2007. — 34 с.
Категорія: Секція_8_2012_12_11-12 | Додав: clubsophus (2012-12-11)
Переглядів: 1980 | Рейтинг: 2.0/1
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2012_12_11-12
Секція_2_2012_12_11-12
Секція_3_2012_12_11-12
Секція_4_2012_12_11-12
Секція_5_2012_12_11-12
Секція_6_2012_12_11-12
Секція_7_2012_12_11-12
Секція_8_2012_12_11-12
Секція_9_2012_12_11-12
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0