Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_04_18-19_KamPodilsk » Секція_3_2013_04_18-19

ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АНАЛІЗУ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ДОПОМІЖНИХ ВИРОБНИЦТВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Дацюк Альона
здобувач
Луцький національний технічний університет
м. Луцьк
 
ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АНАЛІЗУ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ДОПОМІЖНИХ ВИРОБНИЦТВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
 
Для прийняття зважених управлінських рішень керівництву підприємства необхідно володіти правдивою, неупередженою та достовірною інформацією, створення якої залежить від правильної організації обліково-аналітичної роботи на підприємстві.
Питанням організації обліково-аналітичної системи на підприємствах присвячено наукові праці таких вчених як Голов С.Ф., Гуцайлюк З., Кірейцев Г.Г., Корінько М.Д. та інших. Проте, залишається ряд питань, які потребують подальшого вивчення.
Від достовірності та повноти отриманої інформації залежить ефективність господарської діяльності в цілому, а відповідно – використання ресурсів, вкладених засновниками підприємницьких структур [2].
Кірейцев Г.Г. зазначає, що недоліки в організації обліково-аналітичної системи зумовлені порушенням принципу своєчасності, відставанням обліку в оформленні реальних процесів, що відбуваються на підприємстві. Має місце запізнення отримання звітних даних. Наявність розривів у часі між моментом одержання обліково-аналітичної інформації і моментом її використання для прийняття оперативних, тактичних та стратегічних рішень ускладнює проблему забезпечення ефективності діяльності сільськогосподарських підприємств за рахунок фактору управління [1].
Автори І.Б.Садовська та О.В.Мачулка, вказують на те, що облікова інформація, отримана внаслідок аналізу фінансової звітності, є цінною та значимою під час прийняття управлінських рішень, але вона має і певні недоліки:
- зведеність – можливою є діагностика лише діяльності підприємства в цілому за звітний період, чітко визначений законодавчо;
- історичність – фактичні дані є можливими для оцінки за кілька днів після завершення звітного періоду та констатують історичний факт, на який не можна вплинути;
- обмеженість – відсутня деталізація за видами економічної діяльності [3, с.45].
Для здійснення ефективного аналізу та контролю управлінню підприємства необхідні оперативні та аналітичні дані про господарські процеси, що відбуваються на підприємстві, необхідна облікова інформація за окремими структурними підрозділами підприємства.
Сучасна система управління підприємством має базуватися на даних фінансового, управлінського та оперативного обліку, які об’єднуються в обліково-аналітичній системі підприємства.
Інформаційне забезпечення управління діяльністю допоміжних виробництв на сільськогосподарських підприємствах формується під впливом об’єктивних та суб’єктивних факторів і має бути достатнім для:
-   оперативного контролю за використанням ресурсів в допоміжних підрозділах; виявлення недоліків в діяльності та недопущення можливих зловживань;
-   групування і аналізу інформації, необхідної для прийняття обґрунтованих рішень персоналом на різних рівнях управління;
-   формування інформації для прийняття рішень на перспективу.
Ефективна організація обліково – аналітичного забезпечення управління діяльністю допоміжних виробництв на сільськогосподарських підприємствах передбачає: визначення складу допоміжних виробництв; визначення центрів відповідальності за витратами ресурсів та діяльністю окремих допоміжних  підрозділів; чіткий розподіл обов’язків та відповідальності працівників. Це створить умови  для формування та  своєчасного передавання оперативної та аналітичної інформації про діяльність кожного підрозділу користувачам для аналізу результатів діяльності окремих допоміжних виробництв та прийняття рішень.
 
Список використаних джерел
1. Кірейцев Г.Г. Обліково-аналітична система сільськогосподарського підприємства в умовах антикризового управління / Г.Г.Кірейцев, В.А.Нехай // Облік і фінанси АПК. – 2009. - №3. – С.84-90.
2. Корінько М.Д. Релевантність інформації при диверсифікації діяльності // Актуальні проблеми економіки. – 2007. - №2(68). – С.163-168.
3. Садовська І.Б., Мачулка О.В. Обліково – аналітичне забезпечення прийняття управлінських рішень: монографія / Ірина Борисівна Садовська, Оксана Вікторівна Мачулка. – Луцьк: Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2010. – 228с.
Категорія: Секція_3_2013_04_18-19 | Додав: clubsophus (2013-04-15)
Переглядів: 1180 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_04_18-19
Секція_2_2013_04_18-19
Секція_3_2013_04_18-19
Секція_4_2013_04_18-19
Секція_5_2013_04_18-19
Секція_6_2013_04_18-19
Секція_7_2013_04_18-19
Секція_8_2013_04_18-19
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0