Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_04_18-19_KamPodilsk » Секція_5_2013_04_18-19

АНАЛІЗ ОСНОВНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
Снісаренко Ольга
студентка
Кісіль Яна
студентка
Національний університет ДПС України
м. Ірпінь
 
АНАЛІЗ ОСНОВНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
 
Невід’ємною умовою сталого економічного розвитку держави є підвищення ефективності праці за рахунок реформування існуючого механізму мотивації праці на всіх рівнях управління економікою і, в першу чергу, на рівні підприємства.
Розгляд проблемних питань та пошук шляхів їх вирішення, присвячених заробітній платі як джерелу відтворення трудових ресурсів набуває все більше набуває актуальності. Це пов’язано з тим, що в сучасних умовах роль працівника спроможного забезпечити якісне виконання завдань в умовах жорстокої конкуренції на ринку продуктів і послуг є запорукою успішного функціонування будь-якої господарської системи.
Теоретичні, методичні і прикладні питання багатопланової проблеми аналізу основної заробітної плати завжди були предметом наукових досліджень, зокрема, таких відомих українських  учених-економістів, як: П.Й. Атамаса, Ф.Ф. Бутинця, Є.В. Мниха, В.В. Сопко, Ю.С. Цал-Цалка, Д.М. Черваньова, Л.М. Чернелевського та інших.
Метою роботи є дослідження теоретичних, організаційних, методичних та практичних аспектів здійснення економічного аналізу основної заробітної плати
Завданнями курсової роботи при цьому є:
·     дослідити економічна сутність заробітної плати, її характеристика та склад;
·     визначити методичні аспекти організації аналізу основної заробітної плати.
Заробітна плата як показник, залежний безпосередньо від ефективності виробництва, продуктивності праці, конкурентоспроможності продукції, вона є не лише індикатором, що визначає загальний життєвий рівень працівників.
Згідно із Законом України "Про оплату праці” [3] заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Для оцінки розміру заробітної плати найманих працівників застосовують показник фонду оплати праці. До фонду оплати прані відносяться нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі (оцінені у грошовому вираженні) за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу незалежно від джерела фінансування цих виплат. Фонд оплати праці складається з таких нарахувань [4].
Для того, аби правильно зробити розрахунки, стосовно заробітної плати, застосуємо ряд певних показників та формул, для обчислення. До фонду оплати праці включаються: основна, додаткова зарплата, інші компенсаційні та заохочувальні виплати.
Завданнями аналізу фонду оплати праці є: 
·     систематичний контроль за використанням фонду зарплати;
·     виявлення можливостей економії коштів за рахунок  росту продуктивності і зниження трудомісткості продукції.
При аналізі визначають абсолютне та відносне відхилення по фонду заробітної плати. Абсолютне відхилення – це різниця між фактично виплаченим фондом зарплати і плановим. Якщо фактичний фонд більше планового – перевитрати, якщо фактичний фонд менше планового – економія.
Отже, розуміння методичних основ організації економічного аналізу основної заробітної плати дозволяє краще розуміти мету та завдання проведення аналізу, визначити джерела інформації для здійснення аналізу та передбачити можливі варіанти прийняття рішень в частині основної заробітної плати базового підприємства.
Таким чином, заробітна плата та її сутність є предметом дискусії в економічних науках. В межах бухгалтерського обліку та економічного аналізу необхідно застосовувати законодавче визначення такого поняття. Тому під заробітною платою варто розуміти винагороду у грошовому вираженні, яку отримує працівник за виконану роботу. Заробітна плата складається з основної, додаткової та інших заохочувальних і компенсаційних виплат. Провідне місце належить саме основній заробітній платі. При аналізі основної заробітної плати необхідно враховувати форми та системи оплати праці.
 
Список використаних джерел
1.  Лепьохіна І. О. Теоретичні аспекти формування заробітної плати та її функції // Вісник ЖДТУ. – 2011. – № 2 (56). – С. 76-78.
2.  Вербицька В. І., Бредіхін В. М., Горєлов Д. О. Економічна сутність заробітної плати як ціни товару на ринку // Економіка та управління підприємствами машинобудівної галузі: проблеми теорії та практики. – 2009. – № 3 (7). – С. 5-11.
3.  Про оплату праці. Закон України від 24.03.1995 № 108/95-ВР // zakon.rada.gov.ua.
4.  Грабовецький Б. Є. Економічний аналіз: Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 256 с.
Категорія: Секція_5_2013_04_18-19 | Додав: clubsophus (2013-04-15)
Переглядів: 1618 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_04_18-19
Секція_2_2013_04_18-19
Секція_3_2013_04_18-19
Секція_4_2013_04_18-19
Секція_5_2013_04_18-19
Секція_6_2013_04_18-19
Секція_7_2013_04_18-19
Секція_8_2013_04_18-19
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0