Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_04_18-19_KamPodilsk » Секція_5_2013_04_18-19

ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВИНОРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Бугара Алла
здобувач
Південний філіал НУБіП України
«Кримський агротехнологічний університет»
м. Сімферополь
 
інформаційне забезпечення економічного аналізу ефективності функціонування виноробних підприємств
 
Виноробному підприємству доводиться функціонувати в зовнішньому та внутрішньому середовищі в умовах недостатньо повної інформації. Це дозволяє стверджувати про наявність невизначеності як про один з основних чинників перебудови системи управління виноробного підприємства. У цих умовах управління повинне забезпечувати збереження якісної інформації та її динамічну рівновагу в поєднанні з соціально-економічним середовищем.
При формуванні інформаційного забезпечення системи управління виноробним підприємством важливим є врахування зв’язків і взаємозалежностей окремих блоків.
    Обмеження різноманітності в поведінці об’єкта досягається за рахунок урізноманітнення самого органу управління. Це положення має принципове значення для розробки систем управління, для визначення складу та структури органів управління, обсягів інформації, пропускної здатності органів управління, розподілі завдань за рівнями тощо.
          Такий підхід істотно впливає на якість вирішення завдань організації управління, дозволяє забезпечити системне вирішення проблем. При цьому найчастіше змінюється структура не тільки конкретних відділів, а й виноробного підприємства в цілому, що потребує зміни (реінжинірингу) як організаційної структури, так і її інформаційного забезпечення, оскільки інформаційне забезпечення системи управління може бути ефективним лише за умови постійного його оновлення та розвитку.
        Технологічну основу цього процесу може забезпечити так зване нове системне проектування. У вузькоспеціальному розумінні нове системне проектування можна визначити як набір методів і порядок проектування інформаційних систем виноробних підприємств у нових умовах (під новими умовами слід розуміти ті зміни, що торкнулися способів, методів, функцій управління на виноробних підприємствах під впливом НТП та інформаційних технологій). У широкому розумінні нове-системне проектування– це методологія поєднання постійного бізнес-реінжинірингу та нових інформаційних технологій.
         Сучасний стан інформаційного забезпечення не відповідає нагальним потребам виноробних підприємств як на мікрорівні, так і на макрорівні, адже внутрішні та зовнішні чинники вимагають невідкладного реформування системи інформаційного забезпечення на державному рівні [1].
     Одним з пріоритетних завдань органів державної влади повинно бути забезпечення доступу виноробних підприємств до своєчасної та повної інформації про основні параметри соціально-економічного стану та розвитку регіонів. Тому доцільним є прийняття нормативних актів, які забезпечать правові основи доступу виноробних підприємств до баз даних державних структур управління, оскільки існує перелік закритої інформації для поширення, але не існує жодних правових зобов’язань держави надавати відкриту інформацію. Зміцнення державної підтримки інформаційного забезпечення системи управління виноробних підприємств можливе також за умов створення Державної програми розвитку інформаційного забезпечення виноробної галузі.
      Удосконалюючи систему управління виноробного підприємства, доцільним є застосування методу функціонально-вартісного аналізу, оскільки він, на відміну від багатьох методів, найбільш об’єктивно відображає оцінку якості управління.
        Аналіз функціонування виноробних підприємств у сучасних умовах проводиться через оцінку рівня реалізації ними комплексної структури за двома окремими показниками: відносною значимістю функцій (fi), виконуваних у рамках господарської діяльності (Pi 03), і рівнем їх виконання (оцінка якості) (g), пов’язаним у комплексному показникові рівня реалізації функції (F0).
       При прийнятті управлінських рішень для зниження невизначеності та визначення ролі суб’єктивного фактора, поряд з методом попарного порівняння функцій слід використовувати метод лінійного програмування. Це дозволить використовувати математичні методи економічної оптимізації за допомогою постановки транспортної задачі лінійного програмування з визначення найбільш дешевого маршруту проходження інформаційного потоку в системі управління виноробним підприємством при обмеженнях на швидкість, пропускну здатність маршруту та потужність джерела інформації.
       Для дослідження інформації на виноробному підприємстві існує цілий комплекс методів та інструментів: вивчення документів і документообігу системи управління; аналіз структурних одиниць інформації; оцінка нормативно-довідкового забезпечення. Все це дає змогу ретельно досліджувати інформацію лише з погляду плоского сприйняття, тоді як сучасні умови функціонування виноробних підприємств вимагають сприймати інформацію у більш складному просторі.
 
Список використаних джерел
1. Аблязова С.А. Механизм управления конкурентоспособностью винопродукции // Культура народов Причерноморья.- 2006.- № 85. - С.10-13.
2. Горбачов В.С. Що заважає ефективній реалізації вітчизняної винопродукції і як виправити існуючу на ринку ситуацію//Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія : Економічні науки. Випуск 13. Черкаси: ЧДТУ, – 2005. – С.128-130.
3. Жежель Ю.В. Проблемы финансирования предприятий винодельческой отрасли / Ю. В. Жежель // Экономика и управление.-  2003. - №1. - С.41-48.
Категорія: Секція_5_2013_04_18-19 | Додав: clubsophus (2013-04-15)
Переглядів: 599 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_04_18-19
Секція_2_2013_04_18-19
Секція_3_2013_04_18-19
Секція_4_2013_04_18-19
Секція_5_2013_04_18-19
Секція_6_2013_04_18-19
Секція_7_2013_04_18-19
Секція_8_2013_04_18-19
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0