Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_04_18-19_KamPodilsk » Секція_5_2013_04_18-19

ІНВЕСТУВАННЯ В ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Голячук Наталія
к.е.н., доцент,
Рихлюк Вікторія
здобувач
Луцький національний технічний університет
м. Луцьк
 
 Інвестування в інформаційні технології
 
Сьогодні однією з найпопулярніших сфер діяльності для інвесторів у всьому світі є інформаційні технології (IT). Спектр діяльності на ринку IT дуже широкий - від інтернет-стартапів і програмного забезпечення до електронної медицини та космічних технологій.  
Міжнародний досвід показує, що для потужного розвитку ІТ необхідно цільове виділення коштів з бюджету держави. Розвиток цієї сфери президенти Росії і США відносять до завдань національного пріоритету.
В Україні на державному рівні практично відсутнє стратегічне бачення шляхів розвитку інформаційного бізнесу і розуміння пріоритетності цього напрямку для розвитку економіки країни в цілому. Держава погано володіє інформацією про стан розвитку бізнесу в інформаційній сфері і не має розробленої виваженої політики щодо регулювання і підтримки розвитку підприємництва в секторі інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ). До того ж Стратегією економічного розвитку України на 2010­-2020 роки не виділено сектор ІКТ у якості пріоритетного [1]. Незважаючи на такий стан, проекти українських ІТ-розробників займають призові місця на престижних всесвітніх конкурсах, використовуються найбільшими представниками ринку інформаційних технологій планети.  
Процес інвестування в інформаційні технології потребує застосування підприємствами і фірмами стандарту ISO/IEC 15288 (формалізація життєвого циклу інформаційної системи, метод «вибір/контроль/оцінка», формальний опис інвестиційного циклу). Стандарт визначає мету процесу управління інвестиціями: ініціювати і підтримувати успішно впроваджені проекти, які відповідають завданням, що стоять перед підприємством, містять загальні рекомендації по управлінню інвестиціями в інформаційні технології. Він передбачає наступні результати успішного управління інвестиціями:
-       оцінку інвестиційних можливостей і потреб;
-       розподіл ресурсів і бюджетів;
-       визначення та призначення повноважень з управління проектами;
-       підтримку проектів, які задовольняють вимогам організації в цілому;
-       переорієнтацію або припинення проектів, які не відповідають вимогам організації [2].
Успіх інвестицій в інформаційні технології, за результатами досліджень [3], залежить від наступних показників:
-       для досягнення максимальної продуктивності, інвестиції в інформаційні технології повинні супроводжуватися інвестиціями в людські ресурси, особливо, інженерно-технічні;
-       ефективність інвестицій в інформаційні технології перевищує аналогічний показник у промисловості з високими витратами на дослідження і розвиток;
-       інвестиції в інформаційні технології роблять великий вплив на фактори децентралізації управління;
-       інвестиції в інформаційні технології найбільш ефективні в ситуації, де має місце слабка вертикальна інтеграція.
-       найбільш успішні реалізації проектів у сфері інформаційних технологій відбуваються в нових компаніях;
-       інвестиції в інформаційні проекти найбільш ефективні в організаціях, що характеризуються великою гнучкістю виробництва.
Отже, управління інвестиціями в інформаційні технології являє собою поступовий покроковий процес, який відбувається протягом всього часу інвестування і в значній мірі залежить від державної політики, дій керівництва підприємства, стабільності управління і раціонального вибору пріоритетів менеджменту. Формування правильної інвести­ційної політики при впровадженні інформаційних технологій має величезне значення для економічного зростання підприємства.
 
Список використаних джерел
1. Сараєва І.М. Вплив розвитку сектору інформаційних технологій на трансформаційні зрушення в економіці України [Текст]/ І.М. Сараєва, Н.І. Носова // Економічні іновації. Випуск 43. – 2011. - С.288-295.
2. Костюхин Д. Методы оценки инве­стиций в информационных технологиях: блеск и нищета [Текст] / Д. Костюхин, А. Бордачев // Эко­номический анализ теория и практика. - 2009. - № 17. - С. 13-19.
3. Каира З.С. Факторы повышения эффективности инвестиций в информационные технологии в государственных планах и программах экономического развития / З.С. Каира, А.Е. Дариенко, В.В. Каира // [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/znpdduu/du/2010_152/18.pdf
Категорія: Секція_5_2013_04_18-19 | Додав: clubsophus (2013-04-15)
Переглядів: 750 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_04_18-19
Секція_2_2013_04_18-19
Секція_3_2013_04_18-19
Секція_4_2013_04_18-19
Секція_5_2013_04_18-19
Секція_6_2013_04_18-19
Секція_7_2013_04_18-19
Секція_8_2013_04_18-19
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0