Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_04_18-19_KamPodilsk » Секція_5_2013_04_18-19

МЕТОДИКА АНАЛІЗУ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Орлова Дарина
студентка
Синицька Юлія
студентка
КЕІ ДВНЗ «Криворізький національний університет»
м. Кривий Ріг
 
МЕТОДИКА АНАЛІЗУ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
 
В умовах ринкової економіки діяльність підприємств характеризується усе більшим ускладненням структури ресурсів, що зумовлено розширенням масштабів діяльності, ускладненням загальної стратегії підприємства. Основою ефективного функціонування підприємства на ринку є раціональне їх використання, що зумовлено:
-           стрімкими економічними перетвореннями;
-           політичною невизначеністю;
-           жорсткою конкуренцією;
-           обмеженістю фінансових, матеріальних, кваліфікованих трудових ресурсів.
Підприємства потребують пошуку нових підходів до управління матеріальними ресурсами, центральне місце у структурі яких посідають виробничі запаси.
Діяльність підприємств всіх форм власності завжди починається з матеріальних основ майбутньої продукції. В процесі функціонування в будь-якій сфері діяльності підприємство:
-  розширює власні матеріальні фонди;
-  налагоджує їх кругообіг та використання;
-  комп’ютеризація бухгалтерського обліку та аналізу.
Автоматизація аналітичних розрахунків та сам аналіз запасів підприємства піднялися на більш високий рівень із застосуванням персональних електронно-обчислювальних машин (далі - ПЕОМ), для яких характерна висока продуктивність та простота в експлуатації, наявність розвинутого програмного забезпечення, діалогового режиму роботи та ін.
На ринку комп’ютерної технології широко представлені різноманітні програми з різним ступенем автоматизації обліку та аналізу. Підприємству залишається тільки здійснити вибір з урахуванням особливостей своєї діяльності та фінансових можливостей.
Розглянемо детальніше найбільш поширену бухгалтерську програму "1С: Бухгалтерія”, яка розроблена в Москві, а на Україні представлена розгалуженою сіткою дилерів.
     Дана програма включає в себе:
   -  план рахунків для України, який містить типові налаштування аналітичного, валютного і кількісного обліку;
     -  довідник валют, який використовується при веденні валютного обліку;
    -  набір довідників для формування первинних документів і ведення списків об’єктів аналітичного обліку;
     -  набір форм документів, призначених для введення, зберігання і друку первинних документів та для автоматичного формування бухгалтерських проведень;
    -  набір констант, що використовуються для налаштування загальних параметрів ведення обліку на конкретному підприємстві;
   -  список коректних проведень, що дозволяють відслідковувати правильність введення бухгалтерських проведень і прискорити введення кодів рахунків у документах і операціях;
    -  набір стандартних звітів, які дають змогу отримати дані бухгалтерського обліку у різноманітних розрізах по будь-яких рахунках та об’єктах аналітики;
    -  спеціалізовані звіти по конкретних розділах бухгалтерського обліку;
   -  набір регламентованих звітів (податкових, бухгалтерських) і механізм їх оновлення у випадку зміни законодавства України;
    -  спеціальні режими обробки документів і операцій, які виконують сервісні функції.
    Причиною популярності серед спеціалістів бухгалтерського обліку "1С: Бухгалтерії" є максимальна зручність використання та повнота інформації - при необхідності можна отримати характеристику будь-якого рахунку, субрахунку (субконто), здійснювати вибірку операцій по часу їх здійснення та іншим критеріям та ін.
       Також дозволяє вирішувати питання, які поставлені перед спеціалістом-аналітиком, використання програмного продукту "Парус 5.11”, "Акцент-бухгалтерія Windows XP” та ін.
        В ході аналізу запасів як ретроспективного так і оперативного пропонується ввести оперативну автоматизовану інформаційну систему забезпечення аналізу та управлінського обліку. Суть її полягає в тому, що склади підприємства та його структурні підрозділи забезпечені комп'ютерними засобами.
      Для автоматизації пропонується використання СУБД Fox Pro 8.0. - на склад надходять первинні документи, які відображають рух товарів. Працівник складу веде облік за допомогою комп'ютерної техніки. Заносить в комп'ютерну базу даних всі відомості згідно первинних документів.
      Після цього в комп'ютері формуються записи в картці складського обліку. За допомогою програмних засобів СУБД Fox Pro 8.0 формуються звіти:
-           оборотна відомість руху запасів на складі;
-           звіти управлінського обліку запасів;
-           інформаційна база для аналізу запасів по товарних групах або по окремих видах запасів.
        На комп'ютері керівництва, відділів та бухгалтерії поступають з комп'ютерів складу файли бази даних, в яких міститься вся інформація про рух запасів та їх залишки.
     Загалом, обчислювальні засоби, які є у розпорядженні досліджуваного підприємства, дозволяють повністю автоматизувати обробку всіх економічних даних, в тому числі і з аналізу господарської діяльності. Роль автоматизації аналітичних розрахунків полягає в наступному:
      -  підвищується продуктивність роботи економістів - аналітиків. Вони звільняються від технічної роботи та більше приділяють увагу діяльності;
    -  більш глибоко та всебічно досліджуються економічні явища та процеси, більш повно вивчаються фактори та виявляються резерви підвищення ефективності діяльності підприємства;
     -  підвищується оперативність та якість аналізу, його загальний рівень та дієвість.
   Підсумовуючи вищевикладене, необхідно зазначити, що використання комп’ютерної техніки для ведення бухгалтерського обліку, при здійсненні загального аналізу фінансово-господарської діяльності та аналізу запасів має важливе значення. Для покращання результатів господарської діяльності необхідно систематично оновлювати комп’ютерний парк та використовувати в аналітичній роботі сучасні комп’ютерні програми.
 
Список використаних джерел
1. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджене наказом МФУ від 31.03.1999 р. (зі змінами і доповненнями) №87//сайт Верховної Ради України//http:// zakon3.rada.gov.ua.
2. Барабаш Н.С. Аналіз господарської діяльності: Навч. посіб. / [Під ред. Є.В. Мниха]. - К.: КНТЕУ, 2005. - 395с.
3. Івахненков С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку та аудиту: Навч. посіб. - 2 - ге вид., випр./Івахненков С.В. - К.: Знання, 2006. - 348 с.
4. Діброва К. Аналіз забезпеченості підприємства запасами в умовах міжнародних і національних стандартів // Аудитор України. - 2008. - №10. - С.20 - 25.
Категорія: Секція_5_2013_04_18-19 | Додав: clubsophus (2013-04-15)
Переглядів: 1142 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_04_18-19
Секція_2_2013_04_18-19
Секція_3_2013_04_18-19
Секція_4_2013_04_18-19
Секція_5_2013_04_18-19
Секція_6_2013_04_18-19
Секція_7_2013_04_18-19
Секція_8_2013_04_18-19
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0