Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_04_18-19_KamPodilsk » Секція_5_2013_04_18-19

ОСНОВІ НАПРЯМИ АУДИТУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ
Князева Анна
студентка
Криворізький економічний інститут
ДВНЗ «Криворізький національний університет»,
м. Кривий Ріг
 
ОСНОВІ НАПРЯМИ АУДИТУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ
 
Діяльність сучасного підприємництва пов’язане з постійним удосконаленням організації його виробництва. Однією зі складових його управління є контроль за ефективним використанням основних засобів.
Тому аудит як вид контролю є необхідним та обґрунтованим, оскільки володіння достовірною інформацією - передумова успішного функціонування суб'єктіd господарювання [3].
Аудит основних засобів відіграє важливу роль у загальному аудиті суб’єкта господарювання. Використання науково обґрунтованої методики здійснення аудиту є об’єктивним процесом. Поліпшення використання основних засобів є одним із важливих резервів підвищення ефективності суспільного виробництва. Тому тема аудиту основних засобів є досить актуальною, оскільки у сучасних умовах господарювання керівництво підприємств та їх ділові партнери прагнуть одержати надійну інформацію про стан і використання основних засобів [2].
Вагомий внесок у розвиток теоретичних засад і методичних підходів до вирішення проблем оцінки, обліку, аналізу і аудиту основних засобів внесли такі науковці, як Ф. Ф. Бутинець, М. Т. Білуха, М. Я. Дем’яненко, О. М. Голованов, О. В. Коновалова, Л. М. Осмятченко, В. П. Завгородній, В. Ф. Палій, В. В. Сопко та інші.
Основні засоби – матеріальні активи, які підприємство утримує, щоб використовувати у виробництві або при наданні послуг, здавати в оренду особам або здійснювати адміністративні та соціально-культурні функції, очікуваний строк використання (експлуатації) яких більше одного року ( чи операційного циклу, якщо він перевищує рік) [1].
Для якісного проведення аудиту основних засобів виникає потреба ретельного його планування, розподілу перевірки на кілька етапів та досягнення на кожному з них поставлених цілей.
Для сприяння досягнення поставленої мети зовнішнього аудиту основних засобів визначено завдання, якими є:
·          оцінка достовірності й об’єктивності інформації щодо основних засобів;
·          дослідження адекватності контрольних функцій систем внутрішнього аудиту щодо основних засобів як одного із факторів впливу на характер аудиторських процедур;
·          перевірка документально-аналітичного забезпечення процесів надходження, руху та вибуття основних засобів та ін. [2].
При проведенні аудиту основних засобів аудитор повинен використовувати такі доказові джерела інформації, як: первинні документи, облікові регістри синтетичного обліку, інвентаризаційні відомості, відповідні рахунки Головної книги, баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, примітки до річної фінансової звітності, фінансова звітність за попередній період, робочі документи і звіт про попереднього аудитора, наказ про облікову політику тощо [1].
Методика аудиту руху основних засобів складається з таких етапів:
1.       Ознайомлення із специфікою діяльності підприємства, досконале вивчення нормативно-правової бази щодо бухгалтерського обліку, аудиту та регулювання діяльності підприємства;
2.       Перевірка надходження основних засобів: правильність віднесення активів суб’єкта господарювання до основних засобів, розподіл їх за видами, встановлення критеріїв інвестиційної нерухомості;
3.       Використання (рух) основних засобів та їх відтворення: розбіжності в документальному оформленні наявності та руху основних засобів;
4.       Перевірка операцій реалізації основних засобів: правомірність вибуття основних засобів, дослідження актів приймання-передачі, ліквідації, а також факт фіксування відповідних відміток бухгалтерією в інвентарних картках;
5.       Перевірка достовірності даних про основні засоби, що відображені у звітності [2].
Аудит основних засобів включає три послідовні етапи: підготовчий, основний та заключний.
Головний етап аудиту полягає в контролі оцінки основних засобів, встановленні їх належності, перевірці достовірності облікових записів за основними засобами і залишків за ними у балансі, перевірці правильності нарахування зносу основних засобів і визначенні витрат на їх ремонт.
На завершальному етапі аудиторської перевірки аудитор складає проміжний звіт про стан бухгалтерського обліку придбання та виготовлення основних засобів і робить аудиторський висновок щодо достовірності, повноти і реальності подання основних засобів у фінансовій звітності підприємства-клієнта.
Отже, можна зробити висновок, що аудит основних засобів - це важливий процес, тому що в системі управління ними,а саме їх наявність, структура та ефективність використання, мають значний вплив на діяльність підприємства.
 
Список використаних джерел
1.       Бразілій Н. М. Організація і методика аудиту основних засобів та шляхи його удосконалення. / Н. М. Бразілій, М. М. Тимошенко / Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. ― 2011. ― №24. ― С. 104-109.
2.       Даценко Г.В. Методика аудиту операцій з основними засобами підприємств. / Г. В. Дацекно, Н. В. Шмунь. / [ Електронний ресурс ] / Наукове товариство Івана Кушніра. ― Режим доступу: http://nauka.kushnir.mk.ua/
3.       Жолнович Т. І. Особливості проведення аудиту основних засобів. / Т. І. Жолнович. / Еленктроний архів наукових публікацій.―2012.― №30 ―С. 59-61.
Категорія: Секція_5_2013_04_18-19 | Додав: clubsophus (2013-04-15)
Переглядів: 4796 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_04_18-19
Секція_2_2013_04_18-19
Секція_3_2013_04_18-19
Секція_4_2013_04_18-19
Секція_5_2013_04_18-19
Секція_6_2013_04_18-19
Секція_7_2013_04_18-19
Секція_8_2013_04_18-19
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0