Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_04_18-19_KamPodilsk » Секція_8_2013_04_18-19

РОЗВИТОК ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Шамота Галина
к.е.н., старший викладач
ДВНЗ «Українська академія банківської справи НБУ»
м. Суми
 
РОЗВИТОК ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
 
Потужна фінансово-кредитна система є необхідною умовою забезпечення сталого економічного зростання в Україні. Вітчизняні фінансово-кредитні установи  проходять серйозну перевірку часом в умовах постійних економічних трансформацій. Швидкісна зміна умов функціонування, відкритість зовнішньому середовищу, схильність до внутрішніх перетворень спонукають дану систему до постійного удосконалення. А рівень розвитку економіки значною мірою залежить від стану фінансово-кредитної системи України.
На сьогоднішній день перед Україною як сучасною демократичною, соціальною та правовою державою постає проблема реформування власної фінансово-кредитної системи. Сформована на сьогодні структура фінансово-кредитної системи України і концептуальні основи її формування з урахуванням ринкових умов можуть розглядатись як підґрунтя для розробки фінансової доктрини держави, що, в свою чергу, визначає вплив держави на керування рухом ВВП у процесі розподілу його вартості
Інноваційні ринкові реформи та необхідність формування адекватних сьогоденню інституційних основ регульованої ринкової економіки в Україні визначають доцільність подальшого ефективного та результативного розвитку усієї сукупності фінансово-кредитних установ. Необхідно забезпечити високий рівень їх функціонування, що сприятиме розвитку не лише фінансової системи України, але й усієї економіки.1
Розкриттю питань розвитку фінансово-кредитних установ України присвятили свої роботи такі вітчизняні вчені-економісти, як В. Базидевич, Ф. Бутинець, О. Василик, О. Васюренко, Ю. Власенкова, В. Корнєєв, В. Кремень, М. Крупка, В. Опарін, М. Савлук, , І. Школьник та інші. Та все ж, залишаються нерозкритими питання мінливості фінансово-економічної ситуації у нашій державі та виникнення нових шляхів розвитку фінансово-кредитних установ.
Професійні учасники фінансового ринку − фінансово-кредитні установи, які  присутні в усіх його сегментах: на кредитному і валютному ринках, ринку цінних паперів та ринку похідних фінансових інструментів, формують попит на фінансові ресурси та фінансові активи, визначаючи рівноважну ціну на них. Разом із суб’єктами інфраструктури фінансового ринку формують його організаційно-інституційну основу, забезпечуючи виконання різноманітних посередницьких та допоміжних функцій щодо купівлі-продажу фінансових інструментів та активів, фінансових послуг.
Отже, визначимось що до фінансово-кредитних установ належать банки, довірчі товариства, страхові, лізингові та інвестиційні компанії, недержавні пенсійні фонди, кредитні спілки, ломбарди, інститути спільного інвестування та ін.
Щоб сприяти розвитку фінансово-кредитної системи в Україні, доцільно, з урахуванням світового досвіду, розробити і задіяти механізм підвищення конкурентоспроможності вітчизняної банківської системи. Необхідно управляти процесами входження іноземних банків на вітчизняний фінансовий ринок, регулювати їхню діяльність у тих напрямах, які відповідають інтересам національної економіки, забезпечують стабільність функціонування вітчизняної банківської системи.
Подальшому розвитку фінансово-кредитного ринку сприяє повний вихід  економіки України з фінансової кризи, відновленням роботи підприємств і зростанням обсягів фінансових ресурсів, які здатні формувати інвестиційні ресурси та направляти їх на розвиток економіки країни, застосуванням органами державної влади системи заходів для забезпечення розвитку фінансово-кредитної системи, створення сприятливого інвестиційного середовища для нагромадження та ефективного використання фінансових ресурсів.
Категорія: Секція_8_2013_04_18-19 | Додав: clubsophus (2013-04-15)
Переглядів: 964 | Рейтинг: 4.0/2
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_04_18-19
Секція_2_2013_04_18-19
Секція_3_2013_04_18-19
Секція_4_2013_04_18-19
Секція_5_2013_04_18-19
Секція_6_2013_04_18-19
Секція_7_2013_04_18-19
Секція_8_2013_04_18-19
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0