Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_05_30-31_KamPodilsk » Економічний блок досліджень

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Чирва І.В., аспірант
Полтавська державна аграрна академія
м. Полтава, Україна
 
Інвестиційний розвиток сільського господарства Полтавської області
 
Аграрні підприємства з метою ефективного функціонування здійснюють інвестиційну діяльність, що являє собою сукупність практичних дій щодо реалізації інвестицій. Будучи суб’єк­том такої діяльності, аграрні підприємства самостійно визначають напрями, види й обсяги інвестицій, а також приймають рішення про вкладення власних, позичкових і залучених фінансових, майнових та інтелектуальних цінностей в об’єкти інвестуван­ня. Вони можуть виступати в ролі вкладників, кредиторів, покуп­ців і учасника інвестиційної діяльності.
Сукупність властивих тій чи іншій країні політичних, соціально-економічних, фінансових, соціокультурних, організаційно-правових і географічних чинників, які приваблюють або, навпаки, відштовхують інвесторів, прийнято називати інвестиційним кліматом [1]. Це сукупність чинників, які визначають можливість здійснення, ефективність і міру ризику інвестиційної підприємницької діяльності. Ступінь сприятливості інвестиційного клімату для іноземних інвесторів А.Пересада визначає за сукупністю інвестиційних ризиків для цих інвесторів [2]. 
Забезпечення ефективного розвитку сільськогосподарського виробництва в регіоні полягає у створенні належних умов для нарощування обсягів виробництва аграрної продукції  й, отже, підвищення продовольчої безпеки; раціональному використанні природних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища; удосконаленні систем ведення сільського господарства; впровадженні нових енергозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур [3].
Інвестиції сільського господарства є основою для розвитку підприємств, окремих галузей. Для визначення інвестицій у сільське господарство області скористаємось даними  Головного управління статистики в Полтавській області (табл. 1).
Таблиця 1
Аналіз динаміки освоєння капітальних інвестицій у сільське господарство в Полтавській області*

* Дані  Головного управління статистики в Полтавській області
 
За досліджуваний період (2005-2011 рр.) обсяг інвестицій у основний капітал Полтавської області зріс на 7962,5  млн. грн. або в 3 рази у 2011 році становить 11671,1 млн. грн.
Протягом останніх років аграрне виробництво області за вкладеннями в основний капітал регіону займало друге місце після переробної промисловості, але і частка переробної промисловості скорочується протягом досліджуваного періоду. У 2011 році порівняно з 2005 роком розмір інвестицій у сільське господарство, мисливство і лісове господарство зріс на 769,7 млн. грн. або у 4 рази. Це є підтвердженням інвестиційної привабливості регіону. Частка інвестицій у сільське господарство, мисливство і лісове господарство у загальній сумі інвестицій у основний капітал у 2005 році становить 7,36%; у 2006 році – 8,5%; 2007 р. – 7,71%; у 2008 році – 8,74%; у 2009 році – 6,4%; у 2010 році - 7,6%; у 2011 році – 8,9%. Отже у 2011 році було досягнуто рекордного рівня вкладень у сільське господарство області.
Частка інвестицій у виробництво цукру коливається в межах 0,52% в 2005 році до 0,86% в 2010 році або в середньому за 6 років 1,5%. Але найбільша частка інвестицій була досягнута у 2008 році і становить 3,93% або 347,2 млн. грн.
Значна різниця в залученні інвестицій свідчить про  невикористані інвестиційні ресурси та резерви зростання вкладень у галузь з метою збільшення прибутку.
За досліджуваний період капітальні інвестиції у рослинництво зросли на 215,2 млн. грн. або на 91% і у 2010 р. – 451,6 млн. грн.
За весь період дослідження найбільший приріст інвестицій у сільське господарство 410 млн. грн. було досягнуто у 2011 році. Тому сподіваємось, що і надалі значна частина інвестицій надходитиме у галузь. Як бачимо з розрахунків, серед наведених показників прослідковується позитивна тенденція до збільшення інвестицій, а відповідно до нарощування обсягів виробництва.
 
Література
1. Муравьев А.И., Игнатьев А.М., Крутик А.Б. Малый бизнес: экономика, организация, финансы.- СПб.:”Издательский дом "Бизнес-пресса”, 1999. 608с.
2. Пересада А.А. Інвестиційний процес в Україні. – К.: Лібра, 1998. – 392 с.
3. Спаський Г.В. Інвестування сільськогосподарського виробництва Закарпатського регіону / Економіка АПК, 2011, №2 с. 58.
Категорія: Економічний блок досліджень | Додав: clubsophus (2013-06-01)
Переглядів: 1477 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Технологічний блок досліджень
Економічний блок досліджень
Соціальний блок досліджень
Природничий блок досліджень
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0