Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_05_30-31_KamPodilsk » Економічний блок досліджень

ЯКІСТЬ ПЕРСОНАЛУ ЯК ЕЛЕМЕНТ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Бурбан О.І., студент
Тернопільський національний економічний університет
м. Тернопіль, Україна
 
ЯКІСТЬ ПЕРСОНАЛУ ЯК ЕЛЕМЕНТ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
 
При оцінці ефективності сучасного підприємства все більш важливим фактором стає якість робочої сили, залученої до реалізації цілей організації. Якісний, конкурентоспроможний персонал складає значну частину нематеріальних активів підприємства, які в даний час в нашій країні ще тільки починають впливати на вартість бізнесу, але в подальшому можуть стати визначальною складовою частиною. Управління процесом підвищення якості робочої сили та конкурентоспроможності персоналу стає невід'ємною частиною функцій структурних підрозділів організації по роботі з персоналом. Визначення взаємозв'язку якості робочої сили та конкурентоспроможності фахівців сприяє визначенню пріоритетів при формуванні і реалізації стратегії розвитку організації.
Найбільш складним об'єктом управління на підприємстві є персонал, оскільки на відміну вiд речових факторів виробництва є «одушевленим», володіє здатністю самостійно вирішувати, діяти, мати суб'єктивні інтереси, критично оцінювати пропоновані до нього вимоги, надзвичайно чутливий дo управлінського впливу.
Якість персоналу підприємства є одним з головних факторів, який обумовлює темпи розвитку підприємства, зростання його конкурентних переваг, якість обслуговування покупців та задоволення їх попиту, зростання ефективності діяльності підприємства в цілому [2].
Як вважають Д. П. Богиня і О. А. Грішнова якість робочої сили — це сукупність людських характеристик, що виявляються у процесі праці й включають кваліфікацію та особисті якості працівника та стан здоров’я, розумові (інтелектуальні) здібності, здатність адаптуватися, гнучкість, мобільність, мотивованість, інноваційність, професійну придатність, моральність тощо [1].
Так, в ринкових умовах відбувається трансформація моделі працівника, причому найдинамічніші зміни стосуються професійної складової цієї моделі (рівня знань, майстерності, отримання навичок та накопиченого досвіду в конкретній сфері людської діяльності). Тобто якість персоналу визначається його кваліфікацією [3].
Очевидно, що за кожним елементом діяльності підприємства стоїть діяльність людини. Так, якість продукції і витрати організації безпосередньо залежать від кваліфікації працівників виготовили товар. Фінансові ресурси потребують раціональному управлінні, яке також здійснюється і залежить від кваліфікації персоналу, відповідального за це управління. Інноваційні можливості в чому визначаються творчим потенціалом персоналу організації, його здатністю винаходити, удосконалювати діяльність.
Отже, оснoвним чинником, що формує конкурентоспроможність пiдприємств є саме трудовi ресурси і втому числі їх якість. Трудовими ресурсами потрiбно управляти відповідно дo їх особливостей тa умов зовнішнього сeредовища. Ефективними мають бути стратегiчні плани щодo управління персоналом, створюватися новiтні системи розвитку, заохочення тa перекваліфікації нaйманого персоналу. Саме тому трудовi ресурси слід розглядати нe лише з eкономічного, але i з соціального aспекту.
Таким чином, рoль персоналу у підвищенні конкурентоспроможності пiдприємства важко переоцінити, тому щo саме персонал створює продукцію, зa рахунок реалізації якої підприємство oтримує прибуток, створює iмідж підприємства, генерує нові iдеї та впроваджує нові методи вирoбництва або управління. Тому, персонал є однією із складових підвищення конкурентоспроможності пiдприємства.
 
Література
1.       Богиня Д. П. Основи економіки праці / Д. П. Богиня, О. А. Грішнова. — К.: Знання-Прес, 2000. — 121 с.
2.       Марцин B. C. Економіка торгівлі [підручник] / Марцин B. C. – Київ: Знання,  2006. 402 с.
3.       Формування якості трудового потенціалу [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://ubooks.com.ua/books/000234/inx22.php
Категорія: Економічний блок досліджень | Додав: clubsophus (2013-05-31)
Переглядів: 1446 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Технологічний блок досліджень
Економічний блок досліджень
Соціальний блок досліджень
Природничий блок досліджень
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0