Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_05_30-31_KamPodilsk » Економічний блок досліджень

ПРОГНОЗУВАННЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ ЯК ОСНОВА ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
Демченко Т.А., к.е.н., доцент кафедри економіки підприємства,
фінансів, обліку і аудиту
Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини
м. Умань, Україна
 
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ ЯК ОСНОВА ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
 
Прискорення, глобалізація та ускладнення економічного розвитку призвели до необхідності використання нових високоінтелектуальних економіко-математичних технологій, що особливо є необхідним в умовах регіональних ринків з конкуруючими між собою підприємствами. А тому впровадження аналітичних моделей, що підкріплені відповідним аналітичним математичним апаратом, є нагально необхідним в сучасних ринкових умовах функціонування економіки як в осередку діяльності підприємства, так і в середовищі на макрорівні розвитку здійснення основних виробничих функцій та отримання економічних результатів господарювання акціонерних товариств в Україні.
Використання моделювання особливо є важливим елементом в прогнозуванні ринкової кон’юнктури, так як допомагає управлінню підприємствами вчасно зрозуміти і відреагувати на основні тенденції розвитку і функціонування, а також прийняти адекватні рішення для вирішення ситуації та її виправлення.
На сьогодні методології, принципам і методам регулювання управління діяльності акціонерних товариств в Україні реального сектору економіки приділяється недостатньо уваги. Досить значимим є інтерес до суб’єктів ринкової економіки в зв’язку з їх приватизацією, акціонуванням, процесами вторинного перерозподілу власності, в результаті чого постає проблема ефективності функціонування таких підприємств.
Крім того, в умовах невизначеності економічного середовища господарювання акціонерних товариств, таким функціям управління як прогнозуванню та плануванню роботи підприємств не приділяється значної уваги. Можна зауважити, що не в повній мірі до того ж функціонує система підходу до взаємозв’язку внутрішньовиробничих, галузевих та регіональних принципів управління. Складається ситуація таким чином, що управлінські структури різного рівня знаходяться в очікуванні певного економічного зростання, при цьому не приділяючи достатньої уваги таким суб’єктам ринкової економіки як підприємствам, зокрема акціонерним товариствам.
В процесі управління акціонерними товариствами виникають певні економічні відносини, а тому важливо дослідити їх з позиції використання функцій саме прогнозування та моделювання в умовах самофінансування фінансово-господарської діяльності. А тому основною метою економічного аналізу є оцінка й ідентифікація внутрішніх проблем підприємства для підготовки, обґрунтування, прийняття різних управлінських рішень, у тому числі в сферах: розвитку підприємства, виходу з кризи, переходу до процедур банкрутства, купівлі-продажу бізнесу або пакету акцій, залучення інвестицій. Головна мета реалізується за допомогою досягнення наступних цілей, основою яких є: визначення фінансово-економічного стану підприємства; виявлення змін у фінансово-економічному стані в просторово-часовому розрізі; встановлення основних факторів, що викликають зміни у господарській діяльності підприємства; прогнозування основних тенденцій фінансово-господарської діяльності підприємства [2].
Отже, головною проблемою є відсутність методології, методики і практики управління акціонерними товариствами в ринковому середовищі економіки де чітко виділяється присутність різноманітних цілей, задач, що ставляться перед ними в умовах трансформаційного періоду. А це, в свою чергу, обумовлює необхідність значного використання в управлінні аналітичних функцій, зокрема діагностики, прогнозування та моделювання. Такі функції повинні стати основними елементами в діяльності акціонерних товариств, виявленні основних чинників, що достатньо сильно впливають на фінансово-економічне положення підприємств та управління ними. При цьому є потреба в створенні нового погляду на акціонерні товариства як цілісного елемента в системі сучасних економічних відносин.
А тому постає завдання дати теоретико-методологічне обґрунтування використання прогнозування та моделювання як необхідної складової в сучасних ринкових умовах функціонування економіки для здійснення основних виробничих функцій підприємств та отримання економічних результатів господарювання акціонерних товариств в Україні.
Для досягнення цієї мети потрібно зробити наступне:
- визначити нові риси акціонерних товариств в системі сучасних ринкових умов господарювання в державі та порівняння їх із зарубіжним досвідом та історичним взаємозв’язком ринку та економіки по етапах розвитку;
- дослідити місце акціонерних товариств в системі економічних відносин;
- обґрунтувати цілі та критерії оцінки господарювання акціонерних товариств в ринковому середовищі;
- вибрати форми і методи прогнозування та моделювання для ефективного функціонування акціонерних товариств;
- проаналізувати впровадження сучасних комп’ютерних систем і технологій в управління для аналізу та вибору ґрунтовних рішень щодо діяльності акціонерних товариств.
 
Література
1.       Колас Б. Управление финансовой деятельностью предприятия. Проблемы, концепции и методы: учеб. пособие / Б. Колас; [пер. с франц.; под ред. проф. Я.В. Соколова]- М.: ЮНИТИ, 1997.- 576с.
2.       Райан Б. Стратегический учет для руководителя / Б. Райан; [пер. с англ.; под ред. В.А. Микрюкова] – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998. – 616 с.
Категорія: Економічний блок досліджень | Додав: clubsophus (2013-05-31)
Переглядів: 685 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Технологічний блок досліджень
Економічний блок досліджень
Соціальний блок досліджень
Природничий блок досліджень
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0