Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_05_30-31_KamPodilsk » Економічний блок досліджень

РОЛЬ МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ БУХГАЛТЕРІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ БУХГАЛТЕРА
Бурносова А.М., студентка 2 курсу спеціальності «Маркетинг»
Донецький державний університет управління
м. Донецьк., Україна
 
РОЛЬ МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ БУХГАЛТЕРІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ БУХГАЛТЕРА
 
Розвиток світових господарських відносин у рамках глобалізації виявився однією з об'єктивних умов істотних змін як в українській системі бухгалтерського обліку та звітності, так і в облікових системах практично всіх країн. Причому віддзеркалення сучасних міжнародних процесів у національних облікових системах являє собою складні й багато у чому поки що не розв'язані проблеми. Чим швидше проходить зближення бухгалтерських стандартів із бухгалтерською практикою в різних країнах, тим наукоємнішою стає професія бухгалтера і тим більше останніх у підприємствах та в установах прагнуть виявити й засвоїти нові методи роботи, щоб пристосуватися до нових умов. Нині бухгалтер знаходиться у скрутному становищі, адже перед ним стоїть непросте завдання: перебудувати себе і організувати свою роботу так, щоб не зрадити своїм основоположним принципам чесності та компетентності й урахувати вимоги, зумовлені потребами нового часу, спираючись при цьому на інновації та сильну етичну основу відповідно до нових сформованих умов.
Велику роль у становленні національних професійних спільнот відіграє Міжнародна федерація бухгалтерів (МФБ). Це світова організація бухгалтерського співтовариства, що покликана служити інтересам громадськості шляхом зміцнення професії й сприяння розвитку сильних економічних систем, орієнтованих на міжнародні відносини. Вона об'єднує національні професійні організації 120 країн світу. Стандарти, які видає МФБ, є „нормативною базою” для міжнародної бухгалтерської спільноти.
Без сильних професійних об'єднань ці функції навряд чи можна виконувати на належному рівні. Становлення сильних національних професійних об'єднань дає низку переваг, особливо коли урядові структури передають їм певний рівень завдань, цілей, повноважень та довіри.
По суті, професійна організація повинна діяти як провідник, щоб підтримувати контакти зі своїми членами, представляти професію і вносити пропозиції державним, національним регуляторним органам, лобіювати потрібні для міцного, остаточного розвитку бухгалтерської професії [1].
В свою чергу, державні органи можуть звертатися до професійних об'єднань за порадами, методологічною допомогою при ухваленні рішень. Адже де отримати потрібну інформацію, як не в середовищі експертів – як практиків, так і науковців, що їх об'єднують професійні організації!
Звичайно, для успішної роботи бухгалтером, окрім відповідної освіти, потрібно мати нахил до бухгалтерської справи і велике бажання до такої діяльності.
Розвиток бухгалтерської професії на місцевому рівні забезпечується інститутами професійних бухгалтерів. Як приклад, такими інститутами є: у Великобритатнії - Інститут присяжних бухгалтерів Шотландії (ICAS); у США -Американський інститут присяжних бухгалтерів (АІСРА),в  Австралії - Інститут присяжних бухгалтерів Австралії (ІССА) та Австралійське товариство дипломованих бухгалтерів-практиків (ASCPA). Подібні інститути існують практично в усіх економічно розвинутих країнах світу.
Отже, значення національних інститутів велике, оскільки по суті вони визначають політику в галузі бухгалтерського обліку в країні. Для координації зусиль щодо гармонізації та стандартизації бухгалтерського обліку у світовому масштабі національні інститути, як правило, об'єднуються в міжнародні організації.
На даному етапі уніфікацією обліку займається ряд міжнародних професійних організацій, серед яких варто виділити Міжнародну федерацію бухгалтерів – МФБ (IF АС). МФБ є глобальною організацією, яка об'єднує всіх представників бухгалтерської професії, включаючи аудиторів, бухгалтерів, інших працівників бухгалтерської та фінансової сфер[1]. Це - єдина міжнародна організація, що об'єднує представників бухгалтерської професії з приватного і державного секторів економіки, сфери аудиторсько-консультаційних послуг, освіти.
Метою діяльності цієї організації є розвиток та вдосконалення бухгалтерської професії на міжнародному рівні за допомогою гармонізованих стандартів для надання бухгалтерами стабільно високоякісних послуг в інтересах суспільства. Неодмінною умовою досягнення цієї мети є розуміння того, що послуги високої якості передбачають і відповідну якість професійних стандартів, які регулюють ці послуги, а також сприятимуть розвиткові міжнародної координації практики бухгалтерів.
Місія та стратегія МФБ - служити суспільним інтересам і з цією метою продовжувати зміцнювати бухгалтерську професію в усьому світі; сприяти зміцненню економіки різних країн, розробляючи та сприяючи поширенню принципу дотримання високоякісних професійних стандартів; подальшому зближенню цих стандартів у міжнародному масштабі, висловлюючи погляди із суспільно значущих питань, що входять до безпосередньої компетенції професії [2].
Глобалізація стала визначальним фактором розвитку професійної діяльність бухгалтерів, під впливом якої бухгалтерська професія набула чіткіше вираженого суспільного характеру, збільшуючи при цьому потребу в реформуванні системи підготовки, підвищенні кваліфікації бухгалтерів і їхньої сертифікації. Вдосконалення професійних знань бухгалтерів – безперервний процес, який повинен тривати протягом усієї їхньої трудової діяльності, оскільки від кваліфікації й рівня роботи персоналу залежить ефективність роботи будь-якого підприємства, де хороший професіонал завжди на вагу золота [3].
На даному етапі розвиток бухгалтерського обліку і створення цілісної системи управління неможливі без підготовки, підвищення кваліфікації та сертифікації бухгалтерів, які покликані робити активні кроки по забезпеченню прозорості в бізнесі, побудові й підтримці ефективної системи управління господарськими суб'єктами.
Отже, лише при поєднанні зусиль міжнародних і національних професійних бухгалтерських організацій, а також відповідних державних органів влади підготовка, підвищення кваліфікації  і сертифікація бухгалтерів як в цілому у світі, так і в Україні зокрема проходитиме успішно. Це забезпечить зростання престижу бухгалтерської професії та матеріального благополуччя її представників, а також сприятиме гармонізації української системи професійної підготовки бухгалтерів за міжнародними стандартами й посиленню контролю за дотриманням норм професійної етики бухгалтерів і аудиторів. Завдяки дослідженню діяльності Міжнародної федерації бухгалтерів виявлено, що ця міжнародна інституція виступає як міжнародний представник бухгалтерської професії на міжнародній арені та сприяє вирішенню широкого кола питань державної політики. Це досягається частково за рахунок зв'язків із численними організаціями, які покладаються на бухгалтерів, або мають інтерес до міжнародної бухгалтерської професії, її діяльність спрямована саме на зміцнення бухгалтерської професії за рахунок: розробки міжнародних стандартів і підтримки їх запровадження та використання; міжнародної сертифікації й підвищення кваліфікації; сприяння взаємодії та співробітництву між своїми організаціями-членами; спільної роботи і співпраці з іншими міжнародними організаціями.
 
Література
1. Офіційний сайт Міжнародної федерації бухгалтерів [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ifac.org
Категорія: Економічний блок досліджень | Додав: clubsophus (2013-05-31)
Переглядів: 1664 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Технологічний блок досліджень
Економічний блок досліджень
Соціальний блок досліджень
Природничий блок досліджень
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0