Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_11_21-22_KamPodilsk » Секція_2_2013_11_21-22

ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Пантелюк Людмила
студентка
Лепетан Інна
к.е.н., доцент
Вінницький національний аграрний університет
м. Вінниця
 
ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
 
Розвиток системи управління має одне з ключових значень для ефективного функціонування сучасного аграрного виробництва. Для прийняття рішень з метою забезпечення ефективної діяльності суб’єктів господарювання необхідно використовувати економічну інформацію, одержання якої забезпечує управлінський облік, організація якого є важливим інструментом оцінки економічної ефективності аграрного виробництва і всієї системи господарювання. Саме економічні відносини через управлінський облік створюють базу для швидкого підйому і істотного збільшення виробництва сільськогосподарської продукції, забезпечення її зберігання і своєчасної реалізації .
Багато вітчизняних вчених розглядали питання теорії і практики організації управлінського обліку, а семе : І.М. Белова, М.Я. Дем'яненко, Г.Г.Кірійцев, В.Г. Лінник, І.Б. Садовська, Б.М. Струк, В.В. Яворов та інші.
Згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» [1] підприємство, залежно від своїх потреб, має право визначати форму обліку, порядок і спосіб реєстрації, узагальнення та аналізу інформації тощо. На сьогодні сільськогосподарські підприємства використовують План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань та господарських операцій підприємств і організацій. Облік на сільськогосподарських підприємствах має певні особливості, які, в першу чергу, пов’язані із технологією вирощування біологічних активів рослинництва і тваринництва, що є основою саме цієї галузі національного господарства, а отже, впливають на його організацію. Галузева специфіка визначає структуру і зміст статей витрат. В межах одного господарства займаються виробництвом різноманітних видів сільськогосподарської продукції, облік яких має свої особливості, що визначають класифікацію витрат, методи обліку і калькулювання собівартості продукції, і тим самим впливають на організацію поточного та стратегічного управлінського обліку в сільському господарстві [2]. 
Велике значення в управлінні підприємством відіграє інформація, яка повинна відповідати певним вимогам, які зазначені на рис. 1.

 
Рис. 1. Вимоги щодо інформаційного забезпечення підприємства
 
Таким чином, організація розробки і впровадження системи управлінського обліку на сільськогосподарських підприємствах повинна проходити у поступовому, взаємообумовленому та обґрунтованому втіленні в практичну обліково-аналітичну діяльність ідей управлінської орієнтації.
Отже, для створення ефективного управлінського обліку на сільськогосподарських підприємствах необхідно вирішити наступні завдання:
·          необхідно розробити пропозиції щодо створення та вдосконалення існуючої системи управлінської звітності;
·          дослідити особливості функціонування та дієвість системи внутрішньогосподарського планування;
·           з’ясувати суть та визначити місце управлінського обліку в інформаційному забезпеченні управління виробництвом;
·          розробити практичні рекомендації щодо організації та методу аналітичного обліку витрат на виробництво в сільському господарстві, включаючи управлінський його аспект.
Тому, одним із найважливіших завдань управлінського обліку для керівників аграрних підприємств повинно бути формування повної і достовірної облікової інформації про результати діяльності виробничих і функціональних підрозділів підприємств.
 
Список використаниx джерел
1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. №996–XIV : за станом на 10.11.2013 р. [Електронний ресурс]. — Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/996-14.
2. Белова І.М. Управлінський облік в умовах сільськогосподарського виробництва/ Белова І.М. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/sre/2012_1/234.pdf.
3. Струк Б.М. Управлінський облік на сільськогосподарськиx підприємстваx [Електронний ресурс ] / Струк Б.М. – Режим доступу до статті : http://www.rusnauka.com/1_KAND_2010/Economics/7_57919.doc.htm.
4. Яворов В.В. Удосконалення управлінського обліку в сільськогосподарських підприємствах [Електронний ресурс ] / Яворов В.В. – Режим доступу до статті : http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/e_apk/2010_3/10_03_23.pdf.
Категорія: Секція_2_2013_11_21-22 | Додав: clubsophus (2013-11-19)
Переглядів: 1247 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_11_21-22
Секція_2_2013_11_21-22
Секція_3_2013_11_21-22
Секція_4_2013_11_21-22
Секція_5_2013_11_21-22
Секція_6_2013_11_21-22
Секція_7_2013_11_21-22
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0