Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_11_21-22_KamPodilsk » Секція_4_2013_11_21-22

АВТОМАТИЗАЦІЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ, ЯК ЗАСІБ ПОКРАЩЕННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА
асистент
Косовська Інна
аспірант
Полтавська державна аграрна академія
м. Полтава
 
автоматизація дебіторської заборгованості, як засіб покращення фінансового стану підприємства
 
Сьогодні в Україні комп’ютеризація є однією з найважливіших стадій науково-технічного прогресу. Інформаційні технології розвиваються швидкими темпами, що зумовлено прагненням людства полегшити своє існування. Звичайно ж, в сучасних умовах, за наявності на підприємствах тисяч об'єктів, важко говорити про ефективне розв'язання задач їх обліку та контролю за ручного способу обробки інформації.  Проте перед багатьма підприємствами, в тому числі і сільськогосподарськими, постає питання про доцільність переходу на нову бухгалтерську комп’ютерну систему. В тому, що застосування комп’ютерних технологій дозволяє вирішити більшість проблем організації бухгалтерського обліку, ніхто вже не сумнівається. Крім того, комп’ютерні технології дозволяють збільшити рівень аналітичних розрахунків за рахунок розширення можливостей аналітичного обліку, а також збільшити загальний престиж підприємства. Проте, головною перевагою використання комп’ютерних технологій стало значне зменшення рівня трудомісткості праці бухгалтера, враховуючи те, що частка суто технічних операцій в обліковому процесі при ручній праці досягає 80 %.
Щоб легко і миттєво адаптуватися бухгалтеру до зміни правових норм, необхідно правильно вибрати засоби автоматизації та програмного забезпечення. На ринку бухгалтерських програм існує велика кількість програмних продуктів, які дозволили б автоматизувати облік: «1С: Підприємство», «Галактика», «Парус», «BEST». В Україні використовується велика кількість програм для автоматизації бухгалтерського обліку, але за результатами обстеження більшість підприємств здійснюють облік за допомогою програми «1С:Підприємство».
Програма «1C:Бухгалтерія 8.2» забезпечує рішення всіх задач, що стоять перед бухгалтерською службою підприємства, якщо до її повноважень повністю входить облік на підприємстві, включно з випискою первинних документів, обліком продажів і т.д. Грамотно оброблена і систематизована вона є деякою мірою гарантією ефективного управління виробництвом. Якщо не брати до уваги навмисні протиправні дії, то всі помилки бухгалтерського обліку відбуваються або через недбайливість  або через незнання особливостей ведення бухгалтерського обліку в Україні. Такі помилки практично неминучі при ручному обліку чи при використанні застарілих чи нелегальних версій програмних комплексів.  З впровадженням комп’ютерних інформаційних облікових систем, які грунтуються на сучасних інформаційних технологіях, бухгалтери та управлінці отримують численні переваги і виграє підприємство в цілому.
Проблемі автоматизації бухгалтерського обліку приділяється багато уваги у вітчизняних науково-практичних та навчальних публікаціях. Праці В. Івахненкова, О. Волинця, О. Шатохіна,  В. Плаксієнка та інших висвітлюють концептуальні теоретичні питання створення і функціонування комп'ютерних інформаційних систем обліку суб'єктів господарювання.
Метою нашого дослідження є детальний розгляд питання щодо автоматизації обліку дебіторської заборгованості, дослідження переваг застосування персональних комп’ютерів у веденні господарської діяльності. Дослідження наукових праць показало, що існує безліч підходів щодо автоматизації обліку дебіторської заборгованості на підприємстві.
Головними вимогами, які до неї ставлять її користувачі є такі:
- повне і своєчасне задоволення інформаційних потреб користувачів;
- виконання контрольних та аудиторських завдань з метою одержання необхідної інформації про наявні відхилення;
- одержання комп’ютерних управлінських рішень;
- здійснення аналізу та прогнозування господарсько-фінансової діяльності підприємства [4].
Автоматизація обліку дебіторської заборгованості забезпечить збір та обробку інформації, необхідної для оптимізації управління дебіторською заборгованістю. Автоматизація обліку дебіторської заборгованості ставить нові вимоги до первинної інформації. Різноманітність форм подання такої інформації, що надходить до бухгалтерії, дозволяє вести зведений облік безпосередньо на підставі первинних документів без попереднього їх накопичення та узагальнення. В умовах автоматизованої обробки інформації змінюється цільове призначення бухгалтерського обліку, він стає складовою частиною системи управління підприємством. Введення в практику автоматизованих інтегрованих систем обліку, контролю та аудиту і розподілених систем обробки даних дає можливість комплексно вирішувати завдання не лише з обліку, але й з контролю, аналізу та аудиту. За допомогою таких систем можна здійснювати оцінку фактичного стану підприємства, а також прогнозувати і моделювати управлінські рішення [3].
Отже, автоматизація дебіторської заборгованості є ефективним засобом підвищення рівня конкуренції підприємства на ринку. При умові впровадження запропонованих розробок облік дебіторської заборгованості буде більш досконалим та забезпечить зростання притоку коштів у підприємство. Дебіторська заборгованість має значну питому вагу в складі поточних активів і впливає на фінансовий стан підприємства. Аналіз показників, які характеризують стан дебіторської заборгованості за попередній період, дає змогу визначити основні завдання політики управління дебіторською заборгованістю. Автоматизація обліку розрахункових операцій дозволяє:
- швидше і точніше знайти або створити відповідного контрагента у базі підприємства з усіма його даними та реквізитами;
- вести облік господарських операцій підприємства по кількох видах розрахунків – готівка, передоплата, бартер, що не потребує додаткової трати часу та створення нових договорів;
- автоматичну оплату рахунків виставлених контрагенту-платнику;
- зменшити затрати часу на оформлення і виписку договорів, накладних, рахунків-фактур та інших відповідних документів;
- автоматично відображати дані господарських операцій протягом відповідного періоду в регістрі взаєморозрахунків;
- здійснювати оперативний контроль за станом взаєморозрахунків;
- для правильної обробки складних операцій призначені відомості взаємних розрахунків з кредиторами та дебіторами, які дають змогу контролювати заборгованість підприємства та вчасно її погашати;
- за допомогою особового рахунка відповідного контрагента можна одержати необхідний список відповідних документів з мінімальними затратами часу та коштів;
- автоматично погасити заборгованість підприємства з реєстрацією чи без реєстрації документа.
 
Список використаних джерел
1.        Волинець О. О. Характеристика системи аналітичного обліку зобов’язань та методика її удосконалення в умовах електронної обробки економічної інформації / О.О. Волинець // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2009. – №5, Т.2. – С. 151–153.
2.        Житна І. П., Садовніков О. А. Сучасні технології удосконалення системи автоматизації обліку та управління виробництвом // Управління розвитком. – 2010. – № 3. – С. 126–128.
3.        Сурніна К. С. Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.04 / К. С. Сурніна; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2002. — 19 с. — укp.
4. Шипунова О. В. Автоматизація управління підприємством: основні принципи, функції та підходи // О. В. Шипунова / [Електронний ресурс] – http://archive.nbuv.gov.ua (дата звернення 17.11. 2013 р.).
5. Шатохін О. Облік та інформаційне забезпечення управління господарською діяльністю підприємств / О. Шатохін // Бухгалтерський облік та аудит. – 2009. – № 10. – С. 12–15.
Категорія: Секція_4_2013_11_21-22 | Додав: clubsophus (2013-11-21)
Переглядів: 4888 | Рейтинг: 1.0/1
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_11_21-22
Секція_2_2013_11_21-22
Секція_3_2013_11_21-22
Секція_4_2013_11_21-22
Секція_5_2013_11_21-22
Секція_6_2013_11_21-22
Секція_7_2013_11_21-22
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0