Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_11_21-22_KamPodilsk » Секція_4_2013_11_21-22

МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВІ
Фоміна Олена
к.е.н., доцент
Київський національний торговельно-економічний університет
м. Київ
 
МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВІ
 
Концептуальний зміст системи управлінського обліку дозволяє досліджувати його інформаційне забезпечення як «вхід», а внутрішню управлінську звітність – як «вихід» даної системи. Вказані елементи якнайповніше реалізують такі функції управління, як організація і комунікація. При постановці і веденні управлінського обліку в компаніях вони складають одну з найбільш складних організаційно-методичних проблем.
Компанія може досягти успіху в сучасному економічному середовищі лише в тому випадку, якщо її системи корпоративного управління і стратегічного менеджменту відповідають ряду вимог, найбільш важливими серед яких є наступні:
1.                     Прозорість бізнесу і його «аналітичність» - здатність керівництва компанії не лише володіти інформацією про поточну ситуацію, але і аналізувати можливі причинно-наслідкові зв'язки, робити висновки і приймати на їх основі економічно обґрунтовані управлінські рішення;
2.                     Керованість і ефективне делегування повноважень і відповідальності в компанії, що дозволяє ефективно використовувати переваги централізації одних управлінських функцій і децентралізації інших;
3.                     Відповідність організації інформаційного забезпечення управління та його достатність для оперативного контролю досягнення стратегії компанії.
Організація управлінського обліку повинна забезпечувати виконання головного завдання управлінського обліку - задоволення потреб внутрішніх користувачів в повній, достовірній, об’єктивній та своєчасній інформації. Саме тому, ефективність організації управлінського обліку оцінюється споживачами такої інформації та проявляється у результатах господарської діяльності (фінансово-майновому стані) суб'єкта господарювання [1, c. 92].
Суттєвими перешкодами для організації управлінського обліку у процесі його постановки як залученими фахівцями, так і спеціалістами підприємства є:
-  недостатній рівень комплексу знань стосовно технології, яка буде використовуватися при здійсненні діяльності та сучасних форм організації самої діяльності;
-  природна суперечність інтересів управлінського персоналу (отримання максимальної оплати за виконувану роботу, необхідність збільшення витрат на забезпечення ефективності управління) та засновників підприємства (мінімізація витрат на управління та максимізація прибутку на вкладений капітал для отримання дивідендів);
-  відсутність у засновників підприємства системних знань для формування облікової політики у тому числі і стосовно управлінського обліку;
-  постійні зміни та неузгодженість окремих законодавчих і нормативних актів стосовно ведення господарської діяльності підприємствами.
Базовими складовими організації управлінського обліку є процеси вибору, систематизації, визначення зв’язків за процесами діяльності торговельного підприємства (постачання, складування, збут), їх організації, об’єднанні в часі здійснення та просторі зовнішнього і внутрішнього середовища суб’єкта господарювання.
За узагальненими надбаннями українських вчених, організація управлінського обліку є: системні дії засновників (вищого управлінського персоналу) суб’єкта господарювання, котрі спрямовані на формування, підтримку, постійне удосконалення функціонування системи управлінського обліку та забезпечення досягнення його цілей на підприємстві.
Науково обґрунтована організація управлінського обліку вирішує такі завдання:
- які принципи, форми й способи управлінського обліку використовуються;
- яким чином здійснюється групування, інтерпретація та передача даних
управлінського обліку;
- ким здійснюється формування інформації про факти господарського життя;
- в які терміни надається інформація та визначені звіти відповідальних за ведення управлінського обліку;
- яким чином здійснюється оцінка та використання даних управлінського обліку для формування проектів управлінських рішень та інше.
Сказане свідчить про те, що в сучасних умовах перед компаніями постають нові завдання, вирішення яких неможливе без відповідних перетворень в сфері управління, включаючи методи і технології планування, обліку, контролю, економічного аналізу і підтримки прийняття управлінських рішень.
 
Список використаних джерел
 
1.            Корінько М.Д. Організація управлінського обліку діяльності підприємств / М.Д.Корінько // Проблеми та перспективи розвитку обліку, аналізу і контролю в умовах світових інтеграційних процесів : Збірник матеріалів I Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції  [відповідальний за випуск: проф. Куцик П.О.] – Львів : Видавництво Львівської комерційної академії, 2012. – 196 с.
Категорія: Секція_4_2013_11_21-22 | Додав: clubsophus (2013-11-21)
Переглядів: 883 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_11_21-22
Секція_2_2013_11_21-22
Секція_3_2013_11_21-22
Секція_4_2013_11_21-22
Секція_5_2013_11_21-22
Секція_6_2013_11_21-22
Секція_7_2013_11_21-22
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0