Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_11_21-22_KamPodilsk » Секція_4_2013_11_21-22

УДОСКОНАЛЕННЯ ЗВІТНОСТІ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЇХ ДАНИХ В УПРАВЛІННІ
Лук’янець Яна
магістрант
Гладких Тетяна
доцент
ВНЗ УКООПСПІЛКИ «Полтавський університет економіки і торгівля»
м. Полтава
 
УДОСКОНАЛЕННЯ ЗВІТНОСТІ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЇХ ДАНИХ В УПРАВЛІННІ
 
Однією з головних наукових і практичних проблем, яка особливо актуальною в ринкових умовах, є достовірне  визначення фінансового результату діяльності підприємства, особливо сільськогосподарській діяльності. Фінансовий результат – це приріст (чи зменшення) вартості власного капіталу підприємства, що утворюється в процесі його підприємницької діяльності за звітний період.
З внесенням в Україні змін до діючого законодавства та в  національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку постала необхідність подальшого удосконалення методології обліку фінансових результатів діяльності, орієнтованої на вимоги  міжнародного досвіду. Цей процес є досить складним і дуже актуальним н сьогоднішній час.
Значний внесок у вирішення проблеми щодо уточнення порядку визначення фінансових результатів, н сільськогосподарських підприємствах формування якісної облікової інформації про фінансові результати та використання її для прийняття ефективних управлінських рішень внесли відомі вітчизняні та зарубіжні вченні: І.О.Бланк, Ф.Ф. Бутинець, Ю.А. Верига, З.Г. Гуцайлюк, Б.І. Валуєв, М.Т. Білуха, О.С. Бородкін, А.М. Герасимович, В.В. Сопко, та ін.
З розвитком ринкових відносин висувається нові вимоги до підвищення якості з боку не тільки зовнішніх, але і внутрішніх користувачів  до процесу формування облікової інформації про фінансові результати діяльності, підвищення прозорості та аналітичності відповідної  фінансової звітності [1].
 Метою публікації  є дослідження  теоретичних і методологічних положень з обліку фінансових результатів для визначення напрямів удосконалення обліку та звітності про фінансових результатів діяльності, і прийняття управлінських рішень щодо забезпечення зростання прибутковості діяльності підприємств, особливо сільськогосподарських.
 Об’єктом дослідження є формування звітності про фінансові результати діяльності сільськогосподарських  підприємств.
На сьогодні найбільш розповсюдженими та суттєвими проблемами, пов’язаними з обліком фінансових результатів, що потребують вирішення  є:
1) критично оцінити облікову політику т в межах змін діючих нормативно правових актів внести виправлення;
2)  проаналізувати стан програмного забезпечення обліку з метою його вдосконалення;
3) забезпечити постійного підвищення кваліфікації персоналу бухгалтерії професійних знань, практичних вмінь, навиків зростання майстерності, професійності [3]. 
4) розширення можливостей отримання та  використання додаткових облікових даних щодо формування фінансових результатів на сільськогосподарських підприємствах не тільки загально за продукцією рослинництва і тваринництва, але і з кожним найменування цієї продукції обліку. Висуває завдання поступове проведення управлінського та удосконалення звіту про фінансові результати. Для отримання таких деталізованих облікових даних,  пропонуємо поступове впровадження в бухгалтерії елементів управлінського обліку, з врахуванням сучасних  підходів;
5)  для забезпечення внутрішніх користувачів детальною інформацією про формування фінансових результатів за кожним типом продукції рослинництва і тваринництва, пропонуємо удосконалення управлінської звітності. Для цього доцільно розробити  «Прогнозного звіту про фінансові результати», який буде, на відміну від форми затвердженої Міністерством Фінансів  України [2], мати форму звітності  з детальною   інформацією  за кожним видом продукції,  за кожною складовою фінансових результатів це надасть можливість аналізувати отримані фінансові результати і   прогнозувати  отримання прибутку на майбутнє та впливати на прийняття економічних і стратегічних рішень, що є  актуальним для  сільськогосподарських підприємств в яких отримують продукції рослинництва і тваринництва залежить від багатьох факторів [4].
Отже,  ефективністю комерційної  діяльності сільськогосподарських підприємств, залежить не тільки від вирішення організаційних заходів, але і від наявності якісної своєчасної облікової інформації  про формування  фінансових результатів. Ці вимоги забезпечуються не більше дотриманням вимог діючих законодавчих і нормативно-правових актів, але і   високим  рівнем організації та методики  обліку фінансових результатів. Тобто удосконалення обліку і звітності про фінансових результатів на сучасному етапі для сільськогосподарських підприємств є своєчасним і актуальним.
Практична реалізація запропонованих заходів  сприятиме підвищенню рівня управлінських рішень щодо отримання прибутку від використання дійсно ефективних видів сільськогосподарської  продукції, систематичному здійсненню економічної діагностики та маркетингових досліджень, а також стратегічному плануванню фінансових результатів за кожним видом сільськогосподарської продукції.
 
Список використаних джерел
1. Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах : Підручник. – 3-тє вид., перероб. і доп. [Текст] / М.Ф. Огійчук, В.Я. Плаксієнко, Л.Г. Панченко та ін.; За ред. проф. М.Ф.Огійчука. – К.: Алеута, 2006. – 490 с.
2. Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «загальні вимоги до фінансової звітності» [наказ Міністерства фінансів України від 07.02 2013. № 73] : за станом на 17.11.2013 р. / [Електронний ресурс] / Україна Верховна  Рада. Режим доступу: http:/www.rada.gov.ua (дата звернення 17.11. 2013 р.).
3. Шквір В.Д. Інформаційні системи і технології в обліку: навч. посібник / В.Д. Шквір, А.Г. Загородній, О.С. Височан. – 3-тє вид., перероб.і доп. – К. : Знання, 2007. – 439 с.
4. Цвєткова Н. Сучасна Організація обліку та складання звітності для прийняття управлінських рішень / Н.Цвєткова // Бухгалтерський облік і аудит. – №3. – 2008. – С.14–23.
Категорія: Секція_4_2013_11_21-22 | Додав: clubsophus (2013-11-21)
Переглядів: 1622 | Рейтинг: 5.0/1
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_11_21-22
Секція_2_2013_11_21-22
Секція_3_2013_11_21-22
Секція_4_2013_11_21-22
Секція_5_2013_11_21-22
Секція_6_2013_11_21-22
Секція_7_2013_11_21-22
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0