Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_12_19-20_KamPodilsk » Секція_6_2013_12_19-20

АВТОМАТИЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ
Пляшечник Валентина
студентка
Полтавська державна аграрна академія
м. Полтава
 
АВТОМАТИЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ
 
Для автоматизації обліку в Україні серед сільськогосподарських підприємств найбільшого розповсюдження отримала програма «1С: Підприємство» а саме її версія 7.7. Це універсальна програма масового призначення для автоматизації бухгалтерського і податкового обліку, що включає підготовку обов’язкової (регламентованої) звітності. Все ширшого розповсюдження набуває наступна версія програми – «восьма». «1C:Бухгалтерія 8.1» забезпечує рішення всіх задач, що стоять перед бухгалтерською службою підприємства, якщо до її повноважень повністю входить облік на підприємстві, включно з випискою первинних документів, обліком продажів і т.д. Крім того, інформацію про окремі види діяльності, торгові і виробничі операції, можуть вводити співробітники суміжних служб підприємства, що не є бухгалтерами. У останньому випадку за бухгалтерською службою залишається методичне керівництво і контроль за настройками інформаційної бази, що забезпечують автоматичне віддзеркалення документів в бухгалтерському і податковому обліку. Дане прикладне рішення також можна використовувати тільки для ведення бухгалтерського і податкового обліку, а завдання автоматизації інших служб, наприклад, відділу продажів, вирішувати спеціалізованими конфігураціями або іншими системами [3].
«1C:Бухгалтерія 8.1» є сукупністю платформи «1С:Підприємство 8» і конфігурації «Бухгалтерія підприємства для України». У «1C:Бухгалтерії 8.1» закладена можливість сумісного використання з прикладними рішеннями «Управління торгівлею» і «Зарплата і Управління Персоналом», також створеними на платформі «1С:Підприємство 8.0» [2].
В програмі «1С:Бухгалтерія 8.1» підтримуються наступні способи оцінки матеріально-виробничих запасів при їх вибутті: за середньою собівартістю; за собівартістю перших за часом придбання матеріально-виробничих запасів (спосіб ФІФО).
По складах може вестися кількісно-сумовий облік і облік по партіях. Складський облік може бути відключений, якщо в ньому немає необхідності. Автоматизований облік операцій надходження і реалізації товарів і послуг. Для роздрібної торгівлі підтримуються технології роботи як з автоматизованими, так і неавтоматизованими торговими точками. Автоматизований облік комісійної торгівлі як відносно товарів, узятих на комісію, так і переданих для подальшої реалізації [1].
Для автоматизації обліку виробничих запасів в програмі «1C:Бухгалтерія 8.1» передбачено закладку «Склад», яка містить перелік документів («Переміщення товарів», «Інвентаризація товарів на складі», «Оприбуткування товарів», «Списання товарів») та довідників («Номенклатура», «Склади (місця зберігання)», «Класифікатор одиниць виміру»).
Головним призначенням бухгалтерської програми «1С:Бухгалтерія» є полегшення рутинної роботи бухгалтера зі складання різних відомостей, журналів та звітів. Для організації обліку запасів у програмі «1С:Бухгалтерія 8.1» використовуються наступні довідники.
Довідник «Номенклатура» призначено для ведення списку номенклатурних позицій запасів, послуг і не введених в експлуатацію необоротних активів.
Довідник «Склади (місця зберігання)» призначено для ведення списку місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, складів, комор тощо. Принципово важливим є значеня реквізиту «Вид складу» вводиться інформація в довідник заздалегідь, оскільки дана інформація використовується при вирішенні багатьох задач різних ділянок обліку [3].
Для автоматизації оприбуткування запасів на підприємство передбачено документ «Надходження товарів та послуг», який у сформованому для друку вигляді має форму «Прибуткової накладної».
Для реєстрації факту передачі матеріалів зі складу у виробництво використовується документ «Вимога-накладна». Вартість матеріалів, поміщених до табличної частини документа, списується на витрати виробництва. Причому в цьому документі можна відобразити різні види витрат: виробничі та загальновиробничі, адміністративні та витрати на збут (закладка Рахунки витрат). У бухгалтерському обліку вони відповідають списанню вартості матеріалів на відповідні рахунки.
Перелік матеріалів, зазначених в документі, прив’язується до певної номенклатурної групи, яка визначає аналітику витрат (закладка Рахунки витрат). Розподіл непрямих (загальновиробничих) витрат при розрахунку собівартості готової продукції буде виконано саме на цю номенклатурну групу.
На цій самій закладці вибирається підрозділ, на витрати якого списуватимуться матеріали, передані у виробництво.
Документ «Переміщення товарів» призначений для реєстрації в типовій конфігурації факту руху запасів з одного складу на інший, від однієї матеріально відповідальної особи до іншої. У реквізитах «Отримувач» і «Відправник» діалогової форми документа варто визначити місця збереження шляхом вибору їх з однойменного довідника, звідки і куди будуть переміщені об’єкти, перераховані в табличній частині документа.
Для відображення в обліку операцій по списанню запасів у типовій конфігурації призначений документ «Списання товарів». Заповнення форми документа починається з вибору складу, з якого будуть списані запаси, витратного рахунку, на який буде списано облікову вартість об’єктів, а також відповідних статей аналітики цього рахунку.
З метою ведення обліку запасів в програмі «1С:Бухгалтерія» складаються стандартні звіти: звіт «Обороти по рахунку»; звіт «Аналіз рахунку»; звіт «Аналіз рахунку по датам»; звіт «Оборотно-сальдова відомість по рахунку» Друкування даних звітів здійснюється так само, як друкування документів – за допомогою кнопки «Друк» [1].
В порівнянні з «1С:Бухгалтерією 7.7» «вісімка» має ряд переваг.
− реалізована можливість ведення обліку декількох організацій в єдиній інформаційній базі. Організації можуть використовувати загальні списки товарів, статей витрат, контрагентів і т.д.;
− поява в «1С:Бухгалтерії 8.1» партіонного обліку розширює область застосування типового рішення. Крім способу оцінки матеріально-виробничих запасів за середньою собівартістю, стає можливим застосування і таких способів, як ФІФО і ЛІФО, незалежно для бухгалтерського і податкового обліку і для кожної організації;
− реалізований опціональний аналітичний облік по місцях зберігання: кількісний і кількісно-сумовий;
− реалізована можливість обліку товарів в роздрібній торгівлі за продажними цінами;
− у «1С:Бухгалтерії 8.1» підтримується облік діяльності індивідуальних підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування;
− у новій версії «1С:Бухгалтерії 8.1» розширені можливості настройки типових операцій - засоби групового введення часто використовуваних бухгалтерських проводок.
Автоматизований облік на підприємстві забезпечить правильну організації обліку і контролю для того, щоб своєчасно одержати достовірну інформацію про наявність і рух виробничиз запасів на підприємстві.
 
Список використаних джерел
1. Куцміда, Н. Бухгалтерський облік запасів [Текст] / Н. Куцміда, Г. Беднарчук // Дебет−Кредит. — 2008. — № 7. — С. 13—17.
2. Олійник, А. П. Сучасні методи обліку виробничих запасів [Електронний ресурс] / А. П. Олійник // Економічні науки. Серія «Облік і аудит». — 2012. — № 9. — Режим доступу : archive.nbuv.gov.ua/portal/soc...9.../70.pdf‎ (дата звернен­ня: 14.12.2013). — Назва з екрана.
3. Шквір, В. Д. Інформаційні системи і технології в обліку [Текст] : навч. посібник / Шквір В. Д., Завгородній А. Г., Височан О. С. ; [3-є вид., переробл. і доп.]. — К. : Знання, 2007. — 439 с.
Категорія: Секція_6_2013_12_19-20 | Додав: clubsophus (2013-12-17)
Переглядів: 7003 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_12_19-20
Секція_2_2013_12_19-20
Секція_3_2013_12_19-20
Секція_4_2013_12_19-20
Секція_5_2013_12_19-20
Секція_6_2013_12_19-20
Секція_7_2013_12_19-20
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0