Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_12_19-20_KamPodilsk » Секція_6_2013_12_19-20

ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ НА ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Кліменко Наталія
магістрант
Донбаський державний технічний університет
м. Алчевськ
 
ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ НА ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
 
Перетворення ринкових відносин в Україні та необхідність переорієнтації виробництва з метою випуску конкурентоспроможної продукції потребують значних капітальних інвестицій в вугледобувні підприємства.
Впровадження ринкових механізмів та відносин в економіці України, структурних перебудов, реформування форм власності і податкової системи, потребують підвищення вимог до бухгалтерського обліку як джерела достовірної інформації для прийняття підприємствами економічно обґрунтованих рішень і передбачення ризиків у своїй операційній, інвестиційній та фінансовій діяльності. Чітко налагоджений облік фінансово-господарської діяльності підприємств сприяє виявленню і використанню внутрішньогосподарських резервів підприємств, запобіганню зловживанням і перевитратам, зниженню собівартості продукції, підвищенню продуктивності праці, рентабельності виробництва, що є обов'язковою умовою функціонування підприємств в ринковій економіці. Цим і обумовлена актуальність даної теми.
Вказаному питанню приділяється значна увага КМУ, що знайшло своє відображення у законах України, зокрема, у Законі «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні та в «Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій», Наказ Міністерства фінансів України,  Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби” [1, 2, 3].
На вирішення цієї проблеми спрямовані дослідження  Токарь С., Фурсової О., Мушинської Р., Ткаченко Н.М.
Бухгалтерський облік повинний бути ефективним у кожній ланці народного господарства, а для цього необхідно відповідним чином організувати обліковий процес, що припускає збір облікової інформації, її обробку і т.д.
Організація облікового процесу в цілому на підприємстві значною мірою залежить від організації облікового апарата і праці облікових працівників.
Весь обліковий процес можна поділити на три стадії: первинний, поточний і підсумковий облік.
Первинний облік на першій стадії облікового процесу припускає збір первинних облікових даних про наявність засобів і господарських операцій. На цій стадії реалізуються в основному такі способи та методи бухгалтерського обліку як оцінка, документація.
Другою стадією облікового процесу є поточний облік. На цій стадії протягом місяця здійснюється облікова реєстрація господарських операцій на рахунках бухгалтерського обліку в облікових регістрах.
Третя стадія облікового процесу - підсумковий облік - являє собою узагальнення даних поточного обліку, складання калькуляцій, балансу, звітності. На кожній з цих стадій облікового процесу необхідно організувати: облікові номенклатури; способи і техніку відображення облікових номенклатур; матеріальні носії облікових даних і інформації; рух матеріальних носіїв облікових даних і інформації; використання і збереження носіїв облікової інформації.
При доборі матеріальних носіїв документів використовуються альбоми типових форм документів; облікові регістри; бухгалтерська звітність, типові проектні рішення автоматизації обліку на його ділянках і т.д., однак не всі типові носії облікових документів і облікових регістрів відповідають умовам підприємств, особливо при використанні ПЕВМ, у зв'язку з чим їх проектують і розробляють самостійно.
Зайняти лідируюче положення на ринку, підвищити ефективність роботи персоналу, створити оптимальну структуру управління - це першочергові задачі керівника підприємства. У бухгалтерській діяльності це особливо важливо, що обумовлює широке застосування бухгалтерських пакетів і програм, завдяки впровадженню яких підвищується оперативність обробки даних і вірогідність ділової інформації, приймаються більш об'єктивні фінансові й управлінські рішення.
Безумовно, комп'ютерна програма не замінить досвідченого бухгалтера, але дозволить заощадити його час і сили за рахунок автоматизації операцій, знайти арифметичні помилки в обліку і звітності, оцінити поточне фінансове становище підприємства і його перспективи.
Все це зумовлює необхідність використання сучасних інформаційних бухгалтерських систем. Ефективні інформаційні бухгалтерські системи поза залежністю від їхнього масштабу, програмно-апаратної платформи і вартості повинні забезпечувати якісне ведення обліку, бути надійними і зручними в експлуатації.
Надійність інформаційної системи в комп'ютерному плані означає захищеність її від випадкових збоїв і в деяких випадках від навмисного псування даних. Сучасні персональні комп'ютери є досить відкритими, тому не можна вірогідно гарантувати захист на фізичному рівні. Важливо, щоб після збою зруйновану базу даних можна було легко відновити, а роботу системи відновити в найкоротший термін.
Можна сказати, що впровадження інформаційних систем у бухоблік - це процес, при якому в результаті перекладу бухгалтерії на комп'ютер підвищується ефективність і поліпшується якість ведення бухобліку на підприємстві.
На основі узагальнення підходів вітчизняних та зарубіжних вчених до трактування інвестицій, як обліково-аналітичної категорії, доведено, що інвестиції - це будь-які необоротні та оборотні активи, що мають економічну цінність і вкладаються в будь-які об'єкти підприємницької діяльності для отримання прибутку та інші види діяльності з метою досягнення соціального ефекту. Класифікацію інвестицій необхідно здійснювати, виходячи з різних критеріїв - їх видів, суб'єктності, об'єктності, величини, терміновості, що забезпечить організацію ефективного обліку та комплексного аналізу інвестиційної діяльності на підприємстві.
Прийняття ефективних рішень потенційними інвесторами щодо здійснення інвестицій в умовах трансформаційної економіки вимагає комплексності економічного аналізу об'єктів інвестування і чітких даних фінансової звітності.
На підставі вищезазначеного можна зробити підсумок, що ринкові перетворення в Україні, необхідність переорієнтації виробництва з метою випуску  конкурентоспроможної продукції потребують значних змін в обліку капітальних інвестицій для більш чіткого відображення операцій з бухгалтерського обліку, своєчасного і достовірного надання якісної інформації за результатами внутрішньогосподарського контролю операцій з капітальними інвестиціями. 
 
Список використаних джерел
1. Закон України " Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р, №996-ХIV, зі змінами і доповненнями.
2. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби”, від 27.04.00р. № 92.
3. Інструкція № 291 - "Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій” затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. № 291.
4. Крупка Я. Про нормативно-правове регулювання обліку інвестиційної діяльності підприємств//Бухгалтерський облік і аудит. - 2009. - №3. - с. 40-42.
5. Бондар М.І. Інвестиційні ресурси в обліковому процесі //Економіка та держава.-2008. - №3. - с.28-31.
6. Герасимова С.В. Управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств промисловості: проблеми та особливості//Економіка та держава. - 2008. - №7. - с.4-6.
Категорія: Секція_6_2013_12_19-20 | Додав: clubsophus (2013-12-17)
Переглядів: 1337 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_12_19-20
Секція_2_2013_12_19-20
Секція_3_2013_12_19-20
Секція_4_2013_12_19-20
Секція_5_2013_12_19-20
Секція_6_2013_12_19-20
Секція_7_2013_12_19-20
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0