Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_12_19-20_KamPodilsk » Секція_6_2013_12_19-20

ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АПК
Мороз Ярослава
студентка
Вінницький національно аграрний університет
м. Вінниця
 
ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АПК
 
Одним з найбільш надійних способів контролю за станом обліку й ефективністю функціонування системи внутрішнього контролю на підприємстві є організація внутрішнього аудиту. Характерною рисою сучасних економічних відносин є розширення підприємств шляхом створення філій, відділень та дочірніх підприємств, що, в свою чергу, зумовлює виникнення нових видів контролю та впровадження їх у практику [4, с.177]. Важливою умовою діяльності будь-якого підприємства є  контроль за здійсненням всіх його господарських процесів. З цією метою доцільно впроваджувати внутрішній аудит, який покликаний надавати об’єктивні консультації для покращення фінансово – господарської діяльності.
Особлива потреба в створенні відділу внутрішнього аудиту виникає нині на великих підприємствах зі складною розгалуженою структурою і великою кількістю територіально віддалених філій і залежних підприємств. Робота фахівців відділу внутрішнього аудиту в цьому напрямі полягає, насамперед, в уніфікації та стандартизації облікових процесів для правильного формування зведеної чи консолідованої звітності.
Для задоволення потреб управління на підприємствах можуть створюватися служби внутрішнього аудиту, але, на жаль, керівники вважають таке нововведення невиправданими витратами, оскільки не зовсім розуміють сутність
внутрішнього аудиту.
Внутрішній аудит - організована на підприємстві служба, що діє в інтересах його керівництва або власників, регламентована внутрішнім документами система контролю з дотримання встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку, охорони власності та надійності системи внутрішнього контролю [2, с.89].
Можливості інформаційних систем при проведенні внутрішнього аудиту використовуються лише частково, що обумовлено недостатньою увагою розробників інформаційних систем до програмного забезпечення для здійснення контролю; трудомісткістю процедур контролю, які потребують ведення інформаційного фонду в повних обсягах і розробки достатньо складних алгоритмів, наприклад, процедури, пов'язані з розрахунком ризиків, суттєвості, об'єму вибірки тощо.
 Основною перспективою розвитку внутрішнього аудиту в Україні є розробка та вдосконалення його нормативного забезпечення, оскільки на даний момент майже повністю відсутнє методичне забезпечення внутрішнього аудиту. А це призводить до його неефективного існування та недоліків практичної реалізації функції контролю.
 
Таблиця 1
Основні проблеми та завдання вдосконалення внутрішнього аудиту
на підприємствах.

Джерело: сформовано авторами на основі: [1, с.42;  3, с.54].
 
Дані проблемні аспекти розвитку внутрішнього аудиту в Україні призводять до зниження ефективності здійснення внутрішнього аудиту на підприємстві та до недовіри щодо такої системи на підприємстві.
На нашу думку, на вітчизняних підприємствах при організації системи внутрішнього аудиту можна виокремити і використати в українській практиці наступні вимоги:
1. Встановлення надійної та дієвої системи внутрішнього аудиту.
2. Забезпечення ефективності функціонування даної системи.
3. Безперервність розвитку та удосконалення системи.
Проте, слід зазначити, що компаніям, при створенні служби внутрішнього аудиту доведеться долати різноманітні труднощі. Однак якщо їм вдасться їх подолати, компанії отримають не тільки реальну можливість підвищити ефективність управління, а й низку інших переваг.
Відповідно до вищевикладеного можна зробити висновок, що роль внутрішнього аудиту в діяльності підприємства важко переоцінити, а наявність вищезазначених проблем в аудиторській сфері вказує на необхідність їх нагального вирішення, що дозволить укріпити позиції та авторитет аудиторської діяльності в Україні в цілому та внутрішнього аудиту зокрема.
 
Список використаних джерел
1. Андросова, О.Ф. Порівняння внутрішнього аудиту та внутрішньогосподарського контролю [Електронний ресурс] / О.Ф.Андросова, . Т.П. Тіхомірова. — Режим доступу: http://intkonf.org (дата звернен­ня: 14.12.2013). — Назва з екрана.
2. Гомаз, І. О. Контроль якості аудиторських послуг в Україні / І.О. Гомаз /
Управління розвитком. — 2012. — № 17(128). — С. 83—84.
3. Макеєва, О. Перспективи розвитку внутрішнього аудиту в Україні // Економіст : наук. журнал. — 2010. — №6(284). — С. 54.
4. Філозоп, О.В. Внутрішній аудит та внутрішній контроль : розмежування  понять [Текст]  Вісник Житомирського державного технологічного університету. Серія: економічні науки: науковий журнал. — 2009. — №4(50). — С. 177.
Категорія: Секція_6_2013_12_19-20 | Додав: clubsophus (2013-12-17)
Переглядів: 1008 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_12_19-20
Секція_2_2013_12_19-20
Секція_3_2013_12_19-20
Секція_4_2013_12_19-20
Секція_5_2013_12_19-20
Секція_6_2013_12_19-20
Секція_7_2013_12_19-20
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0