Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_12_19-20_KamPodilsk » Секція_6_2013_12_19-20

УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ НА ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Міщенко Анастасія
магістрант
Донбаський державний технічний університет
м. Алчевськ
 
Удосконалення організації обліку готової продукції  на вугледобувних підприємствах
 
В сучасний період принципово змінилось концептуальне поняття суті бухгалтерського обліку, яке направлене на забезпечення обліковою інформацією не абстрактного користувача, а на задоволення специфічних потреб конкретних  користувачів.
Переорганізація завдань та функцій бухгалтерського обліку повинна здійснюватись в інтересах зовнішніх і внутрішніхспоживачів облікової інформації.Рішення проблем, які виникають перед підприємством та впровадження для цього управлінської бухгалтерії, робочого плану рахунків, відповідної методології організації обліку, контролю та аналізу витрат по місцях виникнення і центрах відповідальності є невідкладною задачею обліку в сучасних умовах [1].
Собівартість продукції була і залишається важливою економічною категорією, яка характеризує результати діяльності підприємства та його рентабельність. Важливою умовою успішної діяльності підприємства є досягнення оптимального рівня витрат на виробництво внаслідок чого зросте конкурентоздатність продукції, стане реальним досягненням довгострокового економічного зростання підприємства.
За результатами досліджень, які були проведені на багатьох вугледобувних підприємствах для удосконалення обліку та контролю готової продукції необхідно звернути увагу на ведення первинного обліку — побудова документів має бути раціональною: документи повинні бути зручними і змістовими, складатись і опрацьовуватись у стислі строки.
На вугледобувних підприємствах мало уваги приділяється для удосконалення методів планування і обліку, калькулювання і аналізу собівартості продукції.
Одним із методів та шляхів удосконалення обліку, та облікової політики підприємства є удосконалення управлінського обліку. А саме головна увага, в управлінні обліку повинна приділятись управлінню затратами, як єдиного цілісного процесу, який визначатиме політику підприємства [2].
Помітну увагу необхідно приділити плануванню скорочення собівартості продукції по техніко-економічним факторам, що дозволять визначити вплив на затрати заходів по підвищенню науково-технічного рівня. Удосконалити нормування матеріальних і трудових затрат на виробництві на основі більш широкого впровадження нормативного  обліку затрат на виробництво і його елементів. При цьому особливу увагу приділити пошуку можливостей оперативного виявлення відхилень від діючих норм.
Необхідно покращити методи економічного аналізу собівартості продукції, впровадити методику комплексного аналізу затрат на виробництво і собівартість продукції [3].
Досліджуючи організацію обліку готової продукціїбуло встановлено, що на багатьох вугледобувних підприємствах не складаються плани стосовно випуску готової продукції. А це не дає можливості передбачити формування собівартості готової продукції.
В інформаційній системі використовуються різноманітні бухгалтерські документи, від якості котрих значною мірою залежить ефективність управління, використовується багато документів з первинного обліку руху готової продукції за добу, операції у яких дублюються. Це призводить до накопичування документації. Прикладом може стати відображення руху вугілля за формами УПД-6; УПД-16; УПД-28, УПД-32. А тому питанням удосконалення бухгалтерських документів належить важливе місце в обліковій політиці підприємств.
Проте незалежно від рівня використання побудова документів має бути завжди раціональною: документи повинні бути зручними і змістовними, складатись і опрацьовуватись у стислі строки, використовуватись у різних галузях економіки [4].
Також треба запровадити посаду бухгалтера-аналітика. Бухгалтер відіграє важливу роль на всіх етапах управління. В процесі планування діяльності бухгалтер бере участь у складанні й узгодженні бюджетів, розробленні стандартів витрат, надає інформацію про минулі події й розраховує можливі наслідки майбутніх дій.
Відображаючи операції, що їх здійснює підприємство, бухгалтер накопичує дані про витрати і доходи структурних підрозділів підприємства, розробляє систему звітності, що дає змогу оцінювати результати їхньої діяльності [5].
Роль бухгалтера в процесі контролю полягає в тому, що він здійснює зіставлення фактичних даних про діяльність із планами або бюджетами, розраховує, аналізує й інтерпретує відхилення. Для забезпечення прийняття рішень на різних стадіях та рівнях управління бухгалтер узагальнює, систематизує і надає необхідну інформацію, готує рекомендації щодо можливих наслідків обраного напряму дії [6].
 Отже, функції, що їх виконує бухгалтер, який обслуговує керівників усередині підприємства, значно ширші, ніж бухгалтера, який тільки реєструє господарські операції у системі рахунків методом подвійного запису. Тому бухгалтера, котрий здійснює інформаційне забезпечення системи управління підприємства, називають бухгалтером-аналітиком або управлінським бухгалтером [7].
 
Список використаних джерел
 1.       Завгородній В.П. Бухгалтерський облік в Україні [Текст] : Уч. практ. посіб.  / В.П. Завгородній  — К.: А.С.К., 2002 р. — 864 с.
2.       Голов С.Ф., Єфіменко, В.І. Фінансовий та управлінський облік / С.Ф. Голов, В.І. Єфіменко. — К.: ТОВ «Автоінтерсервіс», 2003р. — 544 с.
3.       Гріньов, В.Г. Прогнозування показників діяльності підприємства вугільної промисловості [Текст] / В.Г. Гріньов, Н.Й. Коніщева, П.Є. Філімонов, Н.В. Трушкіна // Економіка промисловості. — 2003.
4.       Ахтирська, В. «Документальне оформлення операцій з випуску готової продукції» / В. Ахтирська // Все про бухгалтерський облік. — 22 вересня 2000 р.
5.       Гонта, Ю.В. Міжнародна практика факторного аналізу прибутку підприємства [Текст] / Ю.В. Масленко // Фінанси і інвестиції. — 2007. — №16.
6.       Жадько К.С., Семенюта В.В., Олійник Л.М. Бухгалтерський облік у схемах і таблицях [Текст] : Навч. посібник. — К. : Центр учбової літератури, 2008. — 112 с.
7.       Ткаченко, Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність [Текст] / Н.М. Ткаченко: Підручник. – К.: Алерта, 2006. — 1080 с.
Категорія: Секція_6_2013_12_19-20 | Додав: clubsophus (2013-12-17)
Переглядів: 1490 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_12_19-20
Секція_2_2013_12_19-20
Секція_3_2013_12_19-20
Секція_4_2013_12_19-20
Секція_5_2013_12_19-20
Секція_6_2013_12_19-20
Секція_7_2013_12_19-20
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0