Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_12_19-20_KamPodilsk » Секція_6_2013_12_19-20

ВІДОБРАЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО БІОЛОГІЧНІ АКТИВИ У ФІНАНСОВІЙ ЗВІТНОСТІ
Канцедал Наталія
к. е. н., доцент
Педорич Вікторія
cтудентка
Полтавська державна аграрна академія
м. Полтава
 
ВІДОБРАЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО БІОЛОГІЧНІ АКТИВИ У ФІНАНСОВІЙ ЗВІТНОСТІ
 
Біологічні активи відіграють важливу роль в діяльності аграрних підприємств, а також у формуванні інформаційного забезпечення управління сільськогосподарськими підприємствами. Вони вирощуються підприємством з метою отримання сільськогосподарської продукції або утримуються ним з метою отримання інших вигод [2].
Належна фіксація фактів наявності біологічних активів є невід’ємною складовою системи бухгалтерського обліку сільськогосподарських підприємств, яка побудована на основі документування та складання звітності.
Дані первинних документів є підставою для формування інформації у регістрах аналітичного та синтетичного обліку: Журнал-ордер № 8 с.-г. по рахунку 21 «Поточні біологічні активи» і Відомість № 8.2 с.-г. та Журнал-ордер № 4 А с.-г. по рахунку 16 «Довгострокові біологічні активи» [5].
Інформація про біологічні активи у фінансовій звітності знайшла своє відображення у Балансі. Згідно НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 73 від 07.02.2013 р. баланс (звіт про фінансовий стан) - звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання і власний капітал [6]. Метою складання балансу є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан підприємства на звітну дату.
Відображення інформації про біологічні активи у балансі підприємства представлено в табл. 1.
Таблиця 1
Відображення інформації про біологічні активи у балансі підприємства

Витрати та доходи від первісного визнання біологічних активів відображаються у Звіті про фінансові результати. Згідно НП(С)БО 1 звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) – звіт про доходи, витрати, фінансові результати та сукупний дохід. Метою складання звіту про фінансові результати є надання користувачам фінансової звітності повної, правдивої та неупередженої інформації про доходи, витрати, прибутки і збитки від діяльності підприємства за звітний період [6].
Відображення доходів і витрат від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільськогосподарської діяльності наведено у табл. 2.
Таблиця 2
Відображення доходів і витрат від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільськогосподарської діяльності у Звіті про фінансові результати

Бухгалтерська фінансова звітність є основним джерелом інформації про майновий і фінансовий стан підприємства, а також результати його виробничо-господарської діяльності за звітний період. Бухгалтерська фінансова звітність, відображаючи всі суттєві зміни в структурі господарських засобів, джерел їх утворення, а також результатах фінансово-господарської діяльності, дає в скомпонованому вигляді інформацію, яка необхідна користувачам для прийняття обґрунтованих рішень. Бухгалтерська фінансова звітність, ґрунтуючись на узагальнених даних бухгалтерського обліку, виступає ланкою зв’язку між підприємством із зовнішнім середовищем. Вона задовольняє вимоги щодо необхідного обсягу інформації, можливостей її засвоєння зовнішніми і внутрішніми користувачами.
 
Список використаних джерел:
1.       Бондарчук В. В. Звітність підприємств як джерело інформації про основні засоби для потреб державного управління [Електронний ресурс] / В. В. Бондарчук // Економіка: реалії часу. Науковий журнал. – 2012. – № 2 (3). – С. 111 – 115. – Режим доступу до журн.: http://www.economics.opu.ua/n3.html.
2.       Гончаренко Н. В. Аналіз ефективності використання біологічних активів: методичні проблеми і шляхи вирішення [Електронний ресурс] / Н. В. Гончаренко // Режим доступу : archive.nbuv.gov.ua.
3.  Жук В. М. Облік сільськогосподарської діяльності: [навч. посіб.] / В. М. Жук – К.: Видавництво ТОВ «Юр-Агро-Веста», 2007. – 368 с.
4.       Методичні рекомендації щодо заповнення форм фінансової звітності, затверджені Наказом Міністерства фінансів України № 433 від 28 бер. 2013 р. [Електронний ресурс] / Режим доступу : http://buhgalter911.com/
5.       Наказ Міністерства аграрної політики України «Про затвердження спеціалізованих форм регістрів журнально-ордерної форми обліку для сільськогосподарських підприємств та методичних рекомендацій щодо їх застосування» № 390 від 4 черв. 2009 р. [Електронний ресурс] / Режим доступу : http://pro-u4ot.info/index.php?section=browse&CatID=rtID=876
6.       НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджене Наказом Міністерства фінансів України № 73 від 07 лют. 2013 р. [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. – Режим доступу : http://www.zakon.rada.gov.ua.
Категорія: Секція_6_2013_12_19-20 | Додав: clubsophus (2013-12-17)
Переглядів: 2394 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_12_19-20
Секція_2_2013_12_19-20
Секція_3_2013_12_19-20
Секція_4_2013_12_19-20
Секція_5_2013_12_19-20
Секція_6_2013_12_19-20
Секція_7_2013_12_19-20
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0