Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_12_19-20_KamPodilsk » Секція_7_2013_12_19-20

ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ В УПРАВЛІННІ АГРОХОЛДИНГОМ
Юрків Галина
Студентка
Львівський національний аграрний університет
м.Дубляни
 
ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ В УПРАВЛІННІ АГРОХОЛДИНГОМ
 
Виникнення агрохолдингів в сільському господарстві України - явище нове для нашої держави. На сьогодні аграрний сектор економіки насичений великою кількістю нових організаційних форм ведення аграрного бізнесу – агрохолдингів. У сучасних умовах стрімкого розвитку економіки стратегічні, тактичні та оперативні задачі управління агрохолдингом можна вирішувати лише за допомогою успішно діючих інформаційних систем і технологій, доцільної системи інформаційного забезпечення, що об'єктивно відображає економічну ситуацію, що склалася. Адже агрохолдинг це є складна система, яка складається з  сукупності материнської компанії та контрольованих нею дочірніх компаній. Бізнес-координації агрохолдингів відбуваються на основі прийняття рішень у материнських структурах. Прикладом сучасної провідної агропромислової компанії України, один з найефективніших виробників сільськогосподарської продукції є «Агрохолдинг Мрія».
Інформаційна система в управлінні агрохолдингом базується на використанні сучасних програмних візуальних оболонок, засобів об’єктно-орієнтованого програмування, економіко-математичних методів і моделей, сучасних засобів електронної обчислювальної техніки і засобів зв’язку.
Щоб забезпечити комплексне вирішення стандартних спеціалізованих задач кожної складової інформаційної підсистеми, проведення моделювання управлінських рішень, агрохолдингу потрібно використовувати сучасні інформаційні системи та технології, які зможуть створити єдине інформаційне середовище у спільному підприємстві, що допоможе оптимально керувати зовнішньою і внутрішньою діяльністю. Зокрема, інформаційні ресурси повинні включати різноманітні напрямки управлінської діяльності, а саме: організаційну, виробничу, фінансову, бухгалтерську, кадрову, маркетингову та інші. Вони повинні знаходитись в базі даних під керівництвом адміністратора даної мережі.
Передумовами впровадження корпоративної інформаційної системи в агрохолдингу є:
·     необхідність ведення і періодичність отримання фінансової звітності;
·     застосування різних, не пов'язаних між собою систем обліку та управління за окремими напрямами діяльності;
·     відсутність засобів аналізу, моделювання та підтримки прийняття рішень;
·     відсутність оперативного доступу до обробки інформації , необхідного для оперативного прийняття управлінського рішення;
·     недостатнє використання інформаційних технологій в управлінні процесами і ресурсами ;
·     використання інформаційних систем, що не відповідають сучасним вимогам тощо.
Об’єктивною потребою в холдингах є автоматизація управлінського обліку та бюджетування. Адже це дасть змогу швидше збирати і обробляти інформацію, зменшити кількість помилок, не втрачати своєї актуальності на момент отримання її керівником [1].
Впровадження автоматизованої системи управління в агрохолдингу дає змогу:
·          прискорити обробку інформації за рахунок максимального наближення засобів обробки даних до місць її виникнення та використання ;
·          забезпечення управлінського персоналу та фінансово - економічних служб оперативною інформацією ;
·          створити багаторівневий інтегрований банк даних і забезпечити діалоговий режим спілкування користувача з системою через автоматизовані робочі місця;
·          скоротити час пошуку інформації в системі , а також її обробки, підготовки та випуску різної організаційно-розпорядчої документації ;
·          безпосередньо брати участь виконавцям у процесі управління, підвищувати якість і надійність у прийнятті рішень тощо.
Інформаційна система в управлінні агрохолдингом повинна бути така, яка враховує специфіку бюджетування і обліку в сільському господарстві. Інформаційна система повинна мати ряд вимог, а саме:
·          консолідація бюджетних і облікових даних по холдингу або групі компаній,
·          наявність сумісних галузевих рішень для підприємств не сільськогосподарських галузей, що входять до складу холдингу [2].
Таким чином, застосування інформаційних систем в управлінні агрохолдингом має винятково важливе значення, оскільки інформаційні технології впливають на підвищення якості та кількості послуг, скорочення інвестиційних, виробничих й управлінських витрат, підвищення ефективності економічних контактів й підвищення ефективності виробництва загалом. Розвиток інформаційних систем спричинить ефективне управління агрохолдингом при порівняно незначних затратах.
 
Список використаних джерел
 
1.       Інформаційні системи в менеджменті [Текст] / А.Е.Батюк, З.П.Двуліт, К.М.Обельовська [та ін.]. — Львів; Нац. Ун.-т. «Львівська політехніка», 2004. — 520 с.
2.       Ларікова, Л.Ф. Інформаційні системи і технології обліку [Текст]: Навчальний посібник. — Луганськ: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2003. — 280 с.
Категорія: Секція_7_2013_12_19-20 | Додав: clubsophus (2013-12-17)
Переглядів: 709 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2013_12_19-20
Секція_2_2013_12_19-20
Секція_3_2013_12_19-20
Секція_4_2013_12_19-20
Секція_5_2013_12_19-20
Секція_6_2013_12_19-20
Секція_7_2013_12_19-20
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0