Архів / Archive

Головна » Статті » 2014_12_16_Lutsk » Секція_4_2014_12_16

АНАЛІЗ СУЧАСНОГО БУХГАЛТЕРСЬКОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ПІДПРИЄМСТВА І ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЙОГ

УДК 629

Кучерява Ірина

магістрант

Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ

м. Вінниця

 

Аналіз сучасного бухгалтерського програмного забезпечення для удосконалення інформаційної системи підприємства і підвищення ефективності його діяльності

 

Анотація

У статті розглянуто питання аналізу функціональних характеристик і структур бухгалтерських програм, що домінують на сучасному ринку, для забезпечення підвищення ефективності в діяльності підприємства.

Ключові слова: бухгалтерська програма, облік, ефективність, діяльність, конфігурація, звітність.

 

Повнота, точність та оперативність надання економічної інформації є вирішальними факторами успішного розвитку та діяльності підприємства. Аналіз сучасного програмного забезпечення, при всій різноманітності бухгалтерських програм, наявних сьогодні на ринку, необхідний для того, щоб зробити правильний вибір. Реалізувати таке завдання можна виходячи із конкретних потреб, запитів та можливостей програмного забезпечення. Дуже важливо правильно оцінити завдання та мету автоматизації бухгалтерського обліку.

На сьогодні ринок програмного забезпечення широко представляє безліч бухгалтерських програм, що дозволяють автоматизувати ведення бухгалтерського обліку. Найпоширенішим продуктом є «1С: Бухгалтерия» – ним користуються багато підприємств (рис. 1).

Іноземними бухгалтерськими програмами в більшості випадків користуються компанії, яким необхідно вести облік за міжнародними стандартами і регулярно готувати відповідні звітів. До цієї категорії відносяться різні регіональні відділення іноземних компаній, спільні підприємства і фірми, що виконують зарубіжні замовлення. Як правило, вони використовують комплексні корпоративні системи і у них немає потреби у спеціалізованому бухгалтерському програмному забезпеченні [1].

 

 

Рис. 1. Рейтинг бухгалтерських програм (за результатами опитування на сайті www.klerk.ru) [2]

 

Згідно цього рейтингу видно, що найбільш популярними бухгалтерськими програмами є «1С», «БЭСТ» і «Инфо-бухгалтер».

Для формування повноцінного аналізу необхідно провести дослідження компонентів структур бухгалтерських програм з метою виявлення модулів, що дозволяють виявити вплив ризиків на достовірність бухгалтерської звітності.

Оскільки «1С: Бухгалтерия» є частиною програмного комплексу «1С: Предриятие», то доцільно розглянути ознаки програми та їх характеристики у табл. 1. Всі складові конструкції системи програм «1С: Предриятие» можна розділити на технологічну платформу і конфігурації.

Таблиця 1

Ознаки програми «1С: Бухгалтерия» та їх характеристика

№ з/п

Класифікаційна ознака

Характеристика ознак

1

Клас програми

Універсальна бухгалтерська програма

2

Призначення

Для ведення бухгалтерського обліку

3

Група споживачів

Невелика чисельність персоналу бухгалтерії

4

Об’єкт обліку

Малі та середні за розміром підприємства різних галузей діяльності

5

Спосіб реалізації облікових функцій

Перевага надається введенню операцій за шаблонами та за допомогою документів

6

Комплексність виконання функцій

Інтегрована програма зведеного обліку

 

Технологічна платформа являє собою набір різних механізмів, використовуваних для автоматизації економічної діяльності, що не залежать від конкретного законодавства та методології обліку [3]. Такі механізми є базовими, тобто, підтримуються в будь-якому варіанті поставки системи. Це, насамперед, механізми підтримки довідників і документів. Крім механізмів, застосовуваних у всіх продуктах «1С: Предриятие», технологічна платформа містить три основні функціональні компоненти: «Бухгалтерський облік»; «Оперативний облік»; «Розрахунок».

В даний час фірма «1С» виробляє і окремо поширює такі типові конфігурації: «1С:Бухгалтерия»; «Производство + Услуги + Бухгалтерия»; «Торговля + Склад»; «Зарплата + Кадрьі»; комплексна.

Оскільки для автоматизації бухгалтерського обліку застосовується конфігурація «1С: Бухгалтерия», то доцільно розглянути саме її складові елементи. Вона може підтримувати різні системи та методології обліку, використовуватися на підприємствах різних видів діяльності. Конфігурація включає:

  • план рахунків, що містить типові настройки аналітичного, валютного і кількісного обліку;
  • довідник валют, використовуваний для валютного обліку;
  • набір довідників для ведення списків об’єктів аналітичного обліку;
  • набір перерахувань для організації аналітичного обліку з регламентованим набором значень;
  • набір документів, призначених для введення, зберігання і друку первинних документів, а також для автоматичного формування бухгалтерських операцій. цей набір розрахований на ведення найбільш важливих розділів обліку: операцій по касі, операцій по банку, основних засобів, нематеріальних активів, матеріалів, товарів, витрат на виробництво, випуску продукції, взаєморозрахунків з постачальниками і покупцями;
  • набір констант, використовуваних для настройки загальних параметрів ведення обліку в конкретній організації;
  • набір стандартних звітів, що дозволяють отримувати дані бухгалтерського обліку в різних розрізах за будь-якими рахунками, будь-яких об’єктів аналітики;
  • спеціалізовані звіти за конкретними розділами бухгалтерського обліку;
  • набір регламентованих звітів (податкових, бухгалтерських та ін.), механізм їх оновлення;
  • спеціальні режими обробки документів і операцій, що виконують сервісні функції [4].

Система «БЭСТ-4» виконана у вигляді набору взаємозалежних модулів, кожен з яких може функціонувати як незалежно, так і в складі комплексу. При цьому необхідно мати на увазі, що за всіх умов обов’язкова наявність модулів «АРМ Головного бухгалтера» і «Налаштування» для ведення головної книги і налаштування основних параметрів експлуатації системи. Модулі, що входять в стандартну поставку: «Налаштування»; «АРМ Головного бухгалтера»; «Розрахункові і валютні рахунками»; «Каса. Підзвітні особи»; «Товари. Готова продукція» «Облік закупівель»; «Облік матеріалів і МБП»; «Управління продажами»; «Розрахунки. Договори»; «Касовий програмний модуль»; «Облік заробітної плати»; «Облік основних засобів і НМА»; «Зведений баланс»; модуль обміну даними; «Конструктор звітів»; «Сервер звітів для Windows»; «Генератор звітів для Windows» [5].

Інформаційна система «Інфо-Бухгалтер» складається з наступних основних модулів (блоків): «Бухгалтерський облік»; «Податковий облік»; «Організації»; «Облік основних засобів»; «Зарплата»; «Кадри»; «Облік матеріалів» [6].

Отже, проведений аналіз функціональних характеристик і структур бухгалтерських програм, що існують на сучасному ринку, показав, що на сьогодні жодна з них не забезпечує можливість оцінки впливу ризиків на надійність бухгалтерської звітності.

Таким чином, доцільно розробити теоретичну концепцію аналізу на достовірність бухгалтерської звітності, з урахуванням впливу ризиків, і реалізувати її у вигляді незалежного програмного забезпечення, що надасть можливість обміну даними з існуючими бухгалтерськими програмами.

 

Список використаних джерел

  1. Середа С. ЕRР-системы поглотят бухучет? [Електронный ресурс]. – Режим доступу : URL : http://www.klerk.ru.
  2. Евгения Пальмина. Хорошая программа – хорошая работа. [Електронный ресурс]. – Режим доступу : URL : http://www.klerk.ru.
  3. Березина А. В. Структурно-функциональный аналіз бухгалтерських программ / А. В. Березина // Вектор науки ТГУ. Серия «Экономика и управление». – 2010. – №2 (2) – С. 26 – 31.
  4. Герасимова Л. Г. 1С:Бухгалтерия 7.7. Повседневные операции. Советы опытного бухгал­тера / Л. Г. Герасимова, Р. В. Смоляк – СПБ. : БХВ-Петербург, 2005. – 304 с.
  5. Комплексная программа БЭСТ-4. Основи. – М. : Компания «БЭСГ», 2003 г. – 392 с.
  6. Чернов Б. П. Ведение бухгалтерского и налогового учет в программе / Б. П. Чернов – М. : Вершина, 2005. – 240 с.
Категорія: Секція_4_2014_12_16 | Додав: clubsophus (2014-12-15)
Переглядів: 2103 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2014_12_16
Секція_2_2014_12_16
Секція_3_2014_12_16
Секція_4_2014_12_16
Секція_5_2014_12_16
Секція_6_2014_12_16
Секція_7_2014_12_16
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0