Архів / Archive

Головна » Статті » 2015_03_27_Lutsk » Секція_5_2015_03_27

ПРО ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ

Голячук Наталія

к.е.н., доцент

Голячук Сергій

к.с.-г..н., доцент

Луцький національний технічний університет

м. Луцьк

 

ПРО ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ

 

Термін «хмара» використовується в позначенні технологій як метафора. Вона заснована на тому, що Інтернет зображується на комп'ютерних діаграмах у вигляді хмари, за яким від клієнта приховується складна інфраструктура і всі технічні деталі. Хмарні технології забезпечують користувачам Інтернету доступ до комп'ютерних ресурсів сервера і використання його програмного забезпечення в он-лайн режимі [1].

Для впровадження інформаційних систем з використанням хмарних технологій немає потреби купувати потужні комп'ютери, програмне забезпечення, залучати у штат програмістів, достатньо придбати процесорний час, дисковий простір та мережу потрібної пропускної здатності. Це дозволяє значно скоротити витрати та вивільнити ресурси для основних бізнес-процесів.

Український ринок «хмарних» послуг знаходиться на початковій стадії розвитку. За даними [2] 90% українських компаній ще не користуються цією технологією, однак спостерігається зростаючий інтерес до «хмарної» моделі надання ІТ-послуг.

На сьогодні для управління підприємством з використанням хмарних технологій свої рішення пропонують фірми "1С", "Парус", «БухСофт» та інші.

«1С: Підприємство 8» має конфігурацію «1С: Підприємство 8 через Інтернет», яка надає можливість роботи з програмами через використання хмарного сервісу. Конфігурація містить додатки: «1С:Бухгалтерія», «1С:Управління невеликою фірмою», «1С:Звітність підприємця», «1С:Зарплата і управління персоналом», «1С:Бухгалтерія державного закладу». Відеокурс «1С:Бухгалтерія 8» містить навчальні відеоролики, які можна вивчати в режимі онлайн [3].

Прийшов час, на нашу думку, переходити до використання хмарних технологій і в навчальному процесі вищих навчальних закладів. В 2011 році Луцький НТУ заключив договір про співробітництво з ТОВ «1С Україна» та придбав ПП «1С:Підприємство 8. Комплект для навчання в вищих та середніх навчальних закладах України». Програмні продукти 1С активно використовуються в навчальному процесі при підготовці бакалаврів, спеціалістів та магістрів з обліку і аудиту Луцького НТУ.

Якщо ще п’ять років тому студентам достатньо було прийти в комп’ютерний клас, зайняти своє робоче місце, на якому встановлене ліцензійне програмне забезпечення 1С, і працювати, то зараз ситуація кардинально змінюється. Більшість студентів мають бажання приходити на заняття з своїми ноутбуками, але при цьому під’єднати їх до мережі комп’ютерного класу немає можливості. Студенти стають мобільними і потребують більше знань. Тобто багато з них хочуть приділяти програмі, наприклад «1С Бухгалтерія для України», не тільки час виділений для лабораторних робіт, а й більше часу самостійному вивченню програми, але не в комп’ютерному класі, а в більш комфортних для них умовах (вдома, в гуртожитку), тому що від цього залежить їх майбутня кар’єра і професійний ріст.

Виходячи з всього вище сказаного, можна зробити висновок, що доречно було б тим навчальним закладам, у яких є договір про співпрацю з фірмою 1С надавати безкоштовний доступ до навчальних версій програм, які розміщуються у «хмарі». Перевагами цього є:

  1. Можливість доступу студентам до навчальних версій програм 1С у будь-який час, а не тільки під час занять, з будь-якого комп’ютера чи ноутбука, який підключений до Інтернет, не залежно від місця розташування.
  2.  Чим більше часу студент буде мати можливість вивчати програми 1С, тим більша ймовірність знайти роботу, яка потребує вміння роботи саме з програмою 1С, або створивши власне підприємство придбає саме програму 1С.

 

Список використаних джерел

  1. Сиротинська А.П. Використання сучасних інформаційних технологій в обробці облікової інформації / А.П. Сиротинська / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://eztuir.ztu.edu.ua/5465/1/89.pdf
  2. Віннічук Ю. Бізнес ховається в хмарах / Ю. Віннічук // Економічна правда [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.epravda.com.ua /publications/2012/08/6/ 331252
  3. 1С: Предприятие 8 через Інтернет / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://1cfresh.com
Категорія: Секція_5_2015_03_27 | Додав: clubsophus (2015-03-26)
Переглядів: 880 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2015_03_27
Секція_2_2015_03_27
Секція_3_2015_03_27
Секція_4_2015_03_27
Секція_5_2015_03_27
Секція_6_2015_03_27
Секція_7_2015_03_27
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0