Архів / Archive

Головна » Статті » 2015_06_4-5_KamPodilsk » Секція/Section_3_2015_06_4-5

МЕТОДИ ОЦІНКИ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ В УМОВАХ ІНФЛЯЦІЇ

Бабух О.Т., студентка

Науковий керівник: Пертен С. І.

Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ,

м. Чернівці, Україна

 

МЕТОДИ ОЦІНКИ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ В УМОВАХ ІНФЛЯЦІЇ

 

У процесі управління грошовими потоками необхідно рахуватися з фактором інфляції. Вплив інфляції позначається на багатьох аспектах формування грошових потоків підприємства. Концепція врахування впливу фактора інфляції в управлінні грошовими потоками підприємства полягає у необхідності реального відображення їх вартості, а також у забезпеченні відшкодування їх втрат, що викликаються інфляційними процесами, при здійсненні різних фінансових операцій. Рівень інфляції виявляється у зростанні цін, що призводить до знецінення коштів населення і суб’єктів підприємницької діяльності та порушення [2, c. 64].

Існує чотири методи грошових потоків в умовах інфляції.

І. Метод прогнозування річного темпу та індексу інфляції – заснований на очікуваних середньомісячних темпах. При прогнозуванні річного темпу інфляції використовується формула: . При прогнозуванні річного індексу інфляції використовуються формули: , чи , де ТІГ - прогнозований річний темп інфляції, ТІМ - очікуваний середньомісячний темп інфляції в майбутньому періоді, ІІГ - прогнозований річний індекс інфляції.

ІІ. Метод  формування реальної процентної ставки з урахуванням фактора інфляції ґрунтується на прогнозованому номінальному її рівні на фінансовому ринку і результати прогнозу річних темпів інфляції. У цьому випадку використовується формула:, де Ip - реальна процентна ставка, I - номінальна процентна ставка, ТІ - темп інфляції (фактичний або прогнозований).

ІІІ. Метод оцінки вартості грошових коштів з урахуванням фактора інфляції. Він дозволяє здійснювати розрахунки як майбутньої, так і теперішнього з вартості з відповідною «інфляційної складової». При оцінці майбутньої вартості грошових коштів з урахуванням фактора інфляції використовується формула:, де S н - номінальна майбутня вартість вкладу, що враховує фактор інфляції, Р - початкова сума вкладу, Ip - реальна процентна ставка, ТІ - прогнозований темп інфляції, n - кількість інтервалів, за якими здійснюється кожний відсотковий платіж в загальному періоді часу.

ІV. Метод формування необхідного рівня прибутковості фінансових операцій з урахуванням фактора інфляції покликаний забезпечити розрахунок суми і рівня «інфляційної премії» і розрахунок загального рівня номінального доходу, що забезпечує відшкодування інфляційних втрат і отримання необхідного рівня реального прибутку. При визначенні необхідного розміру інфляційної премії використовується формула:  де Пі - сума інфляційної премії в певному періоді, Р - первісна вартість грошових коштів, ТІ - темп інфляції в аналізованому періоді. При визначенні загальної суми необхідного доходу по фінансовій операції з урахуванням фактора інфляції використовується формула:  де Дн - загальна номінальна сума необхідного доходу по фінансовій операції з урахуванням фактора інфляції в поточному періоді, Др - реальна сума необхідного доходу по фінансовій операції в розглянутому періоді, обчислена за простим або складним відсоткам з використанням реальної процентної ставки, Пі - сума інфляційної премії в аналізованому періоді [1, c. 533].

 

Список використаних джерел

  1. Бланк, І. О. Фінансовий менеджмент [Текст] : навч. посібник / І. О. Бланк. - К. :Ельга, 2011. – 724 с.
  2. Паливода, К. Вплив грошово-фінансової політики на стан економіки та інвестиції [Текст] / К. Паливода // Вісник НБУ. – 2008. – №4. – С.63-67.
Категорія: Секція/Section_3_2015_06_4-5 | Додав: clubsophus (2015-06-03)
Переглядів: 690 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція/Section_1_2015_06_4-5
Секція/Section_2_2015_06_4-5
Секція/Section_3_2015_06_4-5
Секція/Section_4_2015_06_4-5
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0