Архів / Archive

Головна » Статті » 2015_06_4-5_KamPodilsk » Секція/Section_4_2015_06_4-5

ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ ДЛЯ ПРОЕКТНО ОРІЄНТОВАНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В НЕЧІТКИХ УМОВАХ

Восковцова А.О., студентка, Провотар О.І., д.т.н., професор

Національний технічний університет України «КПІ»

м. Київ, Україна

 

ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ ДЛЯ ПРОЕКТНО ОРІЄНТОВАНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В НЕЧІТКИХ УМОВАХ

 

У сучасному бізнесі конкурентну перевагу і успіх компанії багато в чому залежать від ефективної роботи її співробітників. Тому питання, пов'язані з організацією управління персоналом, є дуже актуальними. Значну роль при цьому відіграють підбір і розстановка кадрів. При цьому специфіка людських ресурсів полягає в тому, що вони іманентно містять у собі невизначеність. Причому ця невизначеність носить суб'єктивний характер і не може бути описана за допомогою класичних методів математичної статистики, які оперують поняттями об'єктивної ймовірності, що відбиває відносну частоту появи якої-небудь події в загальному обсязі спостережень [1].

Аналіз літератури з проблеми відбору та впорядкування об'єктів, ознаками яких є елементи і компоненти компетентності, показав, що найбільш перспективний підхід - це використання нечітких моделей і алгоритмів нечіткої логіки.

У класичній теорії множин приналежність елементів множині оцінюється в бінарних термінах відповідно з чітким умовою - елемент або належить, або ні даній множині. Навпаки, теорія нечітких множин дозволяє градуйовану оцінку відношення приналежності елементів множині; тобто це відношення описується за допомогою функції приналежності. Нечіткі множини - це розширення класичної теорії множин, оскільки на деякій множині функція приналежності може діяти так само, як індикаторна функція, відображаючи всі елементи або в 1, або в 0, як у класичному варіанті.

Підхід, що використовує метод нечіткого виводу для вирішення задачи підбору персоналу полягає в наступному: складаються правила і записуються в базу знань інтелектуальної системи. Обробка цих даних здійснюється за допомогою процедур нечіткого логічного виводу. Результатами роботи системи є нечітка множина, отримана для заданого кандидата, і міра його схожості з можливими наслідками, тобто нечіткими множинами. В результаті сортування претендентів складається рейтинг кандидатів, який і дозволить виділити кращих кандидатів, які підуть на співбесіду.

Описаний метод прийняття рішень з використанням правил нечіткого виводу є адаптацією нечіткої логіки до процесів прийняття рішень з вихідними даними у вигляді точкових оцінок. При цьому правила можуть застосовуватися не одночасно, а послідовно. Такий підхід до комп'ютерної підтримки процесів прийняття рішень використовується в інтелектуальних системах з нечіткою логікою [2].

Перевагою даного підходу є те, що формалізація знань за допомогою правил дозволяє враховувати різну важливість критеріїв і самих правил для формування вимог до посади. Для обліку різної важливості правил використовуються нормовані вагові коефіцієнти, які можна отримати або шляхом попарних порівнянь, або шляхом експертного призначення ваг.

Застосування нечіткої логіки для вирішення даної задачі дозволить формалізувати знання експертів при формуванні вимог роботодавцем до посади.

 

Список використаних джерел

  1. Сучасні комп’ютерні інформаційні технології [Текст] : Матеріали 3 Всеукраїнської школи-семінару молодих вчених і студентів АСІТ’2013.  – Тернопіль: ТНЕУ, 2013. – 256 с.
  2. Федорова, Н. В. Управління персоналом організації [Текст] / Н. В. Федорова, О. Ю. Мінченкова. – М .: КНОРУС, 2005.
Категорія: Секція/Section_4_2015_06_4-5 | Додав: clubsophus (2015-06-03)
Переглядів: 600 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція/Section_1_2015_06_4-5
Секція/Section_2_2015_06_4-5
Секція/Section_3_2015_06_4-5
Секція/Section_4_2015_06_4-5
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0