Архів / Archive

Головна » Статті » 2015_06_4-5_KamPodilsk » Секція/Section_4_2015_06_4-5

ВПРОВАДЖЕННЯ УДОСКОНАЛЕНИХ ІНФОРМАЦІНИХ ТЕХНОЛОГІЙ СПОСОБОМ АВТОМАТИЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ, ОРГАНІЗАЦІЇ

Ручка З.С., студентка магістратури

Національний технічний університет України «КПІ»

м. Київ, Україна

 

ВПРОВАДЖЕННЯ УДОСКОНАЛЕНИХ ІНФОРМАЦІНИХ ТЕХНОЛОГІЙ СПОСОБОМ АВТОМАТИЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ, ОРГАНІЗАЦІЇ

 

На сьогоднішній день для покращення управління персоналом і роботи кадрових служб розробляються нові технології з використання, обробки та передачі інформації на підприємствах. Все більшої популярності та стрімкого розвитку набуває автоматизація системи управління. Сучасні автоматизовані системи управління персоналом можна з легкістю назвати удосконаленням інформаційних технологій, що призначені для оптимізації роботи керівництва і персоналу кадрових служб підприємств, а також відіграють велику роль у підвищенні продуктивності їх праці. Таким чином, менеджери з персоналу завдяки розробці таких систем позбавляються від виконання певної кількості повсякденних операцій при роботі з кадрами, підготовки та обліку наказів, що займає чимало робочого часу. Автоматизоване зберігання і обробка повної кадрової інформації допомагає досить ефективно здійснювати підбір і переміщення співробітників підприємства. Крім того, до переваг автоматизованої системи не можна не додати можливість автоматизованого розрахунку заробітної плати, при якому враховуються всі фактори, що впливають на її розмір. Це допомагає досить точно та вчасно нараховувати зарплату.

Взагалі, завдання, які вирішуються відділом кадрів, можна поділити на дві групи. До першої групи відноситься безпосередня робота з людьми, а до другої – робота з інформацією про них. Для того, щоб безпосередня робота з людьми була більш продуктивною, приносила максимальні результати і на неї залишалося б більше часу у співробітників відділу кадрів, то друга група має бути максимально автоматизована.

На сучасному етапі розвитку суспільства важливість якісної роботи з персоналом набирає стрімкого росту. Якщо, наприклад, прийняти на роботу некомпетентного співробітника або не досить обгрунтовано перевести службовця з однієї посади на іншу, то можна отримати певні фінансові втрати, а також, що не менш важливо, такі дії можуть призвести до погіршення психологічного клімату в колективі. Якщо такий стан речей виявиться не зразу, то досить вплине на продуктивність роботи.

Використовуючи програмне забезпечення для управління персоналом, менеджери по кадрах зменшують до мінімуму ризик виникнення проблем в роботі з персоналом та виникнення будь-яких втрат для підприємства. Тому вони переходять на нові технології та методи роботи, абсолютно неможливі при «паперовому» діловодстві. За допомогою аналітичних звітів можна виробляти рекомендації з переміщення, підготовки та перепідготовці персоналу, з кадрового резерву, з прийому на роботу кандидатів і безліч подібних операцій.

Щодо керівництва підприємства, то із введенням автоматизованої системи управління можна не тільки оперативно отримувати від служби управління персоналом потрібну інформацію, але й мати можливість безпосереднього доступу до бази даних зі своїми співробітниками. Це дозволяє конфіденційно готувати і проводити кадрові рішення, отримувати оперативний доступ до особистих справ співробітників та іншої необхідної інформації. Як наслідок – оперативне отримання аналітичної звітності по персоналу полегшує прийняття правильних управлінських рішень.

Отже, автоматизація процесів управління персоналом призводить до збагачення загальної роботи зі співробітниками підприємства, установи чи організації і збільшення достовірності та оперативності обробки даних, полегшує роботу менеджерів та вищого керівництва, економить час на виконанні рутинних справ, що дає можливість використовувати його на інтелектуальну діяльність та прийняття важливих рішень. Тому впровадження комп'ютерних систем управління людськими ресурсами є необхідним кроком для будь-якого сучасного підприємства, установи, організації.

 

Список використаних джерел

  1. Андрєєва, В.І. Діловодство в кадровій службі [Текст] : практичний посібник / В.І. Андрєєва. – М.: ЗАТ «Бізнес-школа« Інтел-синтез », 2010. – 231 с.
  2. Глинських, А.І. Про стан ринку автоматизованих систем управління персоналом [Текст] / Глинських А.І. – М.: "Комп'ютер-Інформ", 2004. – 285 с.
  3. Меньов, А.В. Теоретичні основи автоматизованого управління [Текст] : навч. посібник. – М.: МГУП, 2002. – 332 с.
Категорія: Секція/Section_4_2015_06_4-5 | Додав: clubsophus (2015-06-03)
Переглядів: 604 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція/Section_1_2015_06_4-5
Секція/Section_2_2015_06_4-5
Секція/Section_3_2015_06_4-5
Секція/Section_4_2015_06_4-5
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0