Архів / Archive

Головна » Статті » 2015_10_30_KamPodilsk » Секція/Section_1_2015_10_30

ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ІМУНІТЕТУ ТВАРИН

Панцир Ю.І., к.т.н, доцент, декан інженерно-технічного факультету, Гарасимчук І.Д., к.т.н, доцент, завідувач кафедри,  Потапський П.В., к.т.н, в.о.доцента кафедри Енергетики та електротехнічних систем в АПК

Подільський державний аграрно-технічний університет

м.Кам’янець-Подільський, Україна

 

ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ІМУНІТЕТУ ТВАРИН

 

Імунітет є властивістю усього живого - людини, тварин, рослин і навіть бактерій [1].

Аналіз літературних джерел [2] показує, що імпульсне випромінювання може впливати на рецептори нервової системи, капілярне русло кровоносної системи і циркулюючі в ньому лімфоцити і клітини дифузної нейроэндокринной системи.

Імунна система організму тварин забезпечує імунітет, тобто зберігає генетичний гомеостаз. У генетичному аспекту імунітет розглядають як здатність організму відрізняти сторонній матеріал від "свого" (наприклад, чужий білок від "свого"), що життєво важливо. Втручання у внутрішнє середовище організму речовин з ознаками сторонньої інформації (макромолекул білків, полісахаридів) загрожує порушенням структурного і хімічного його складу. Кількісна і якісна "постійність" внутрішнього середовища, звана гомеостазом, забезпечується процесами саморегулювання в усіх живих системах. Імунітет - один з проявів гомеостазу.

Також слід зазначити, що клітини епідермісу в шкірі тварин також мають фагоцитарну активність і виробляють чинник, стимулюючий проліферацію і диференціювання Т-лімфоцитів. Активну участь в цих реакціях беруть і неспецифічні чинники бактерицидної системи шкіри. Останнім часом серед неспецифічних чинників імунітету велике значення надається інтерферону. Та все ж, хоча сьогодні і накопичені достатні дані про виконання шкірою ряду імунологічних функцій, досі питання про самостійне значення її в імунному гомеостазі остаточно не вирішене. Не зовсім ясні і механізми дії фізичних чинників на імунологічні функції шкіри. Існування ж такого впливу навряд чи у кого викликає сумніви. Є як непрямі, так і прямі докази зміни активності специфічних і неспецифічних чинників імунітету в шкірі при дії фізичних чинників. Дослідження в цьому напрямі електромагнітних полів (ЕМП) можуть відкрити нові шляхи у використання методів і засобів цілеспрямованої корекції імунного гомеостазу.

В результаті проведеного аналізу [3] слід зазначити:

- - стимуляція імунної системи можлива за рахунок синхронізації електромагнітних коливань в імунокомпетентних клітинах організму тварин з частотою зовнішнього інформаційного поля короткохвильового діапазону;

- - посилення кровопостачання опромінюваної області призводить до стимуляції імунної системи тварин за рахунок дії інформаційних короткохвильових сигналів на рухомі в мікроциркуляторному руслі лімфоцити;

- - залежність біологічного ефекту від частоти короткохвильового випромінювання, діючого на організм, носить гострорезонансний характер, тобто відгук на дію має місце у вузьких смугах частот (зазвичай відхилення не перевищує 0,1.0,01% від середньої частоти);

- - на резонансних частотах має місце вища міра поглинання організмом крайвисокочастотного ЕМ імпульсу (ефект резонансного поглинання). Область резонансу є досить вузькою, і резонансна частота може змінюватися залежно від стану біооб'єкту, виду патології, а також в результаті різних зовнішніх дій на організм;

- - приймачем інформаційного імпульсного електромагнітного випромінювання є біологічно активні точки (БАТ), гормональні клітини, а також мікроциркулярне русло периферичної кровоносної системи і лімфатичні судини.

Таким чином, для підвищення імунітету новонароджених тварин слід використовувати генератори з відносною нестабільністю частоти дотримання імпульсів 10-6 .. 10-7, що дозволить забезпечити повну (≈95%) передачу енергії опромінення і істотно зменшить час дії до 10 с.

До складу генератора входять:

- - формувач тимчасових параметрів;

- - формувач параметрів основних імпульсів;

- - формувач вхідної послідовності імпульсів;

- - формувач тактових імпульсів;

- - формувач затриманих імпульсів;

- - дільник тактових імпульсів;

- - дільник в схемі формування тривалості основних імпульсів.

До генераторів, що випускаються на території СНД, відносяться імпульсні генератори Г5- 56 і Г5- 58 [4].

У Японії  випускаються  імпульсні генератори [5]:

Проведений аналіз показує, що параметри імпульсних генераторів, що випускаються в країнах СНД і інших країнах, не відповідають вимогам технологічного процесу підвищення імунітету для цілеспрямованої корекції імунного гомеостазу тварин. Тому створення імпульсних генераторів для підвищення імунітету тварин вимагає проведення додаткових досліджень.

ВИСНОВКИ

1. На підставі аналізу літературних джерел, вітчизняних і зарубіжних публікацій встановлено, що для цілеспрямованої корекції імунного гомеостазу для підвищення імунітету тварин слід використовувати інформаційні імпульсні ЕМП.

2. Для визначення параметрів біотропів імпульсного ЕМП (амплітуда імпульсів, період дотримання імпульсів і їх тривалість, експозиція) потрібні теоретичні дослідження процесу взаємодії імпульсних ЕМП з організмом тварин.

3. Для розробки ефективної, екологічно безпечної технології для цілеспрямованої корекції імунного гомеостазу, пов'язаної з підвищенням імунітету тварин, потрібні дослідження по створенню імпульсних генераторів на напівпровідникових приладах.

 

Список використаних джерел

  1.  Торчук, М. В.  Аналіз елементів імунної системи підвищення імуноглобулінів у молозиві корів [Текст] / М.В.Торчук // Збірник наукових праць Подільського державного аграрно-технічного університету. – 2014. – Вип. 22. – С.451 – 456.
  2. Торчук, М. В. Электромагнитная технология повышения сохранности новорожденных телят КРС [Текст] / М.В.Торчук // Проблемы энергообеспечения : тезисы за материалами научно-практической студенческой конференции (Белгород, 26 – 27 мая 2014 г.). – Белгородская государственная сельскохозяйственная академия им. Б.Я.Горина (Россия). – Белгород, БелГСХА,  2014. – С.19.
  3. Гарасимчук, И. Методы и возможности применения электронных систем для повышения иммунитета новорожденных животных [Текст] / И.Гарасимчук, П.Потапский, Ю.Панцир, И.Гордийчук // MOTROL Motorization and power industry in agriculture. – Kamenets-Podilsky. – 2015. – Vol. 17 №5. – С.35–38.
  4. Хохлов, А. М.  Устройство для электростимулируемого слияния клеток / А. М. Хохлов, В.В. Шугайло, В.В. Кононенко //  Научное  приборостроение. – 2007. – С. 62 – 66.
  5. NEPAGENE / Electroporator NTRA 21. – Режим доступа : <http://www.nepagene.ip/> (дата звернення 25.10.2015 р.). – Назва з екрана.
Категорія: Секція/Section_1_2015_10_30 | Додав: clubsophus (2015-10-30)
Переглядів: 496 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція/Section_1_2015_10_30
Секція/Section_2_2015_10_30
Секція/Section_3_2015_10_30
Секція/Section_4_2015_10_30
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0