Архів / Archive

Головна » Статті » 2015_10_30_KamPodilsk » Секція/Section_1_2015_10_30

РОЗРОБКА КОНСТРУКЦІЇ МАШИНИ ДЛЯ СОРТУВАННЯ ЗЕРНОВИХ СУМІШЕЙ ЗА ОЗНАКОЮ ДОВЖИНИ

Кроль В.О., ст. викладач, Федірко П.П. доцент, Вакарчук С.Г. аспірант

Подільський державний аграрно-технічний університет

м. Кам’янець-Подільський, Україна

 

РОЗРОБКА  КОНСТРУКЦІЇ МАШИНИ ДЛЯ СОРТУВАННЯ ЗЕРНОВИХ СУМІШЕЙ ЗА ОЗНАКОЮ ДОВЖИНИ

 

З усіх машин, які використовуються для очистки і сортування зерна, найменшу питому продуктивність мають машини, що розділяють зернові суміші за ознакою довжини – трієри. Спроби форсувати кінематичний режим циліндричного трієра обмежені досить вузькими межами [1], установки з трієрних блоків громіздкі і мають високу металомісткість. Дискові і лопатеві трієри випереджають циліндричні по компактності і продуктивності на одиницю об’єму, але поступаються по питомій продуктивності, чистоті вихідного продукту і металомісткості. Запропоновані рядом авторів удосконалення класичних трієрів дозволяють підвищити продуктивність процесу на 30-40%, але мають ряд недоліків, серед яких складність конструкції, низька стабільність процесу, зниження надійності  [3].

На основі проведеного аналізу розроблена експериментальна зерноочисна машина [2], що працює на основі орієнтації насінини при проходженні крізь отвори решета, яка використовує принцип поточності.

Машина для сортування зернових сумішей за ознакою довжини складається з гофрованого решітного барабана 1 з вертикальною віссю змонтований на вирізному диску, що приводиться в обертання порожнистим привідним валом; внутрішній пристрій розподілу зернової суміші, що містить сегменти 2 з еластичними накладками 3, закріпленими на задніх стінках вертикальних живлячих каналів 4, що мають спільну основу, встановлену на осі, кожух, збірно-виводяче пристосування  для розділених компонентів суміші і відбиваючі щітки 5.

Пристрій працює наступним чином: Зернова суміш потрапляє з бункера в живильні канали  і її частки попередньо самоорієнтуються, стикаючись з обертовим решітним барабаном, оснащеним гофрами на робочій поверхні (зона А). Затягнуті за рахунок сили тертя в зазор між решітним барабаном  і еластичною накладкою  сегмента, частки суміші потрапляють в жолобки, утворені гофрами, і орієнтуються вздовж рядів розташованих в них отворів.

Рис. 1. Технологічна схема процесу розділення.

 

Дякуючи гальмуючій дії еластичних накладок, відбувається ковзання часток відносно отворів решітного барабана. При цьому короткі частки повертаються відносно кромки отвору і проходять у нього. Відбиваючись від кожуха вони потрапляють в зовнішню воронку збірно-відвідного пристосування (зона В). Довгі частки, по причині обмеженості зазору, не можуть повернутися на кут, достатній для проходження в отвори решітного барабана  і йдуть сходом. За межами сегмента  вони змітаються відбиваючою щіткою  і падають униз, проходячи крізь отвори вирізного диска  і потрапляючи у внутрішню воронку збірно-відвідного пристрою (зона С).

Дослідження довели життєздатність запропонованої конструкції, при випробуваннях одержані позитивні результати. Розроблений пристрій дає можливість підвищити продуктивність процесу сепарації зернових сумішей за рахунок збільшення швидкості робочого органу при покращенні якості розділення компонентів зернової суміші.

За даними лабораторних досліджень, питома продуктивність процесу сепарації для машин такого типу доходить до 6…7т/м2.год, що значно перевищує той самий показник для серійних трієрів. При цьому повнота виділення довгої складової досягає 92%.

Разом з тим, були виявлені фактори, які знижують якість розділення зернової суміші, намічені шляхи подальшого вдосконалення машини і подана заявка на винахід.

 

Список використаних джерел

1. Сільськогосподарські машини. Основи теорії та розрахунку [Текст] : підручник / [Войтюк Д.Г., Барановський В.М., Булгаков В.М. та ін.] ; за ред. Д.Г. Войтюка. — К. : Вища освіта, 2005. — 464 с.: іл.

2. Пат. 38729 Україна, МПК7 В07В 1/18. Пристрій для розділення зернових сумішей [Текст] / Кроль В.О. (Україна) ; заявник та патентовласник Кроль В.О. ; заявл. 19.05.2008; опубл. 12.01.2009; Бюл. №1.– 3с. : іл.

3. Кроль, В.О. Обґрунтування вибору конструкції машини для сортування зернових сумішей за ознакою довжини [Текст] / В.О.Кроль, П.П.Федірко, С.Г. Вакарчук // Збірник наукових праць : Технічні науки ; за ред. д.е.н., професора, заслуженого працівника сільського господарства України,  ректора університету (голова) В.В. Іванишина. – Кам’янець-Подільський : Подільський державний аграрно-технічний університет. – 2015. – Випуск 23. — С.205-210.

 

 

Категорія: Секція/Section_1_2015_10_30 | Додав: clubsophus (2015-10-30)
Переглядів: 780 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція/Section_1_2015_10_30
Секція/Section_2_2015_10_30
Секція/Section_3_2015_10_30
Секція/Section_4_2015_10_30
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0