Архів / Archive

Головна » Статті » 2015_11_25_Lutsk » Секція/Section_4_2015_11_25

ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТУ SAP ЙОГО ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

Довгань О.В. студент

Науковий керівник - Довгань І.А., асистент

Київський національний торговельно-економічний університет

м. Київ,

 

ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТУ SAP ЙОГО ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

 

Сьогодні інформаційні технології (ІТ) використовують всі організації в управлінні бізнесом, які дозволяють зробити бізнес прозорим, уніфікованим, структурованим. Для того щоб бізнес розвивався найкращим чином, необхідно автоматизувати бухгалтерський облік на підприємствах незалежно від їх розмірів і форм власності.

Для автоматизації бухгалтерського обліку на вітчизняних підприємствах сьогодні існують безлічі різних пропозицій, таких як: 1С: Бухгалтерія; Парус-бухгалтерія; БЕСТ; Інфо-бухгалтер; SAPERP. До недавнього часу на вітчизняних підприємствах використовували «1С: Бухгалтерія». Але вже з 1992 року все частіше на великих, а також середніх підприємствах встановлюють німецьку програму SAPERP. Клієнтами цього програмного забезпечення є такі величезні підприємства як акціонерні товариства «Газпром» і «Газпром Нафта», «Лукойл» і «ТНК», алмазна компанія «Алроса» і багато інші гігантські корпорації[1].

SAP (Systeme, Anwendungen und Produkte in der Datenverarbeitung ньому, Systems, Applications and Products in Data Processing англ., Системний аналіз та розробка програм рус.) — німецька компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення. Компанія SAP була створена в 1976 році колишніми співробітниками IBM, з 1977 року штаб-квартира знаходиться в німецькому м.Вальдорф. З 2014 року офіційна назва компанії — «SAP SE»[2].

Компанія SAP - є один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, компанія допомагає організаціям будь-якого розміру і спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. SAP - заснувала ринок ERP-систем. ERP-система першого покоління – SAP R/2 – забезпечувала переваги централізованої обробки даних у режимі реального часу. Система другого покоління – SAP R/3– забезпечує новий рівень якості управління, використовує широкі можливості глобальної мережі Інтернет та інші інноваційні технології для продуктивного співробітництва і підвищення ефективності бізнес-процесів в рамках всієї екосистеми бізнесу[3].

Компанія займається розробкою автоматизованих систем управління внутрішніми процесами підприємства, такими як: бухгалтерський облік, торгівля, виробництво, фінанси, управління персоналом, управління складами і т.д. Програми зазвичай можна адаптувати під правовий контекст певної країни.

Бухгалтерська програма SAP ERP є автоматизованою системою, яка дозволяє планувати ресурси великих підприємств та розраховувати все до дрібниць, а також формує єдиний інформаційний простір. Завдяки модульним принципом, за яким функціонує система ERP, з'явилася можливість використання не тільки окремих компонентів системи SAP, а також їх комбінації.

Бухгалтерська програма об'єднала основні функції у двох областях:

- звітність та бухгалтерський облік, яка враховує внутрішньовиробничі витрати, дозволяє управляти замовленнями та грошовими коштами, враховувати всі інші результати;

- логістика дозволяє поєднувати не тільки планування, а й управління, і збут, до якого належать виставлення рахунків, подальші продажі та відвантаження і передбачає матеріально-технічне постачання, що дозволяє виробляти закупівлі, контролювати рахунки і управляти запасами[1].

Багато керівників великих підприємств оцінили SAP ERP по достоїнству незважаючи на те, що вона надзвичайно складна. В системі SAP можна змінювати бізнес-процеси, що призводить до значного збільшення прибутку. Програма має високий рівень захисту даних. Вагомою перевагою даної розробки над іншими є те, що вона дозволяє використовувати одну інтегровану програму замість декількох розрізнених.

Головним недоліком даної програми є її висока вартість. Цю програму можуть собі дозволити середній та великий бізнес у яких високий валовий обіг.

Наприклад, якщо вартість самої програми 6-10 тис. дол. США, то її впровадження коштує десятки тисяч доларів. Для більш простих програм впровадження й консультації обходяться значно дешевше, у межах 17-20 % від вартості програми. На навчання персоналу витрачається від50 до 1000 дол. США, а на консультацію бухгалтерів - 900 дол. США за день[4]. Але враховуючи великий потенціал даної системи, її можливості та системна підтримка можна сказати що вона варта витрачених коштів.

В свою чергу для невеликих підприємств не доцільне впровадження ERP – системи, оскільки обсяги виробництва підприємства не на стільки великі, щоб очікувати підвищення інтегральної ефективності виробництва в результаті впровадження ERP-системи. До того ж підприємство на даному етапі в першу чергу має потребу в автоматизації тільки проектних робіт, отже не всі функції, пропоновані розроблювачами ERP-систем будуть затребувані [5].

Можна зробити висновок, що програма має свої переваги та недоліки, свої особливості автоматизації та ведення бухгалтерського обліку. Саме тому підприємствам необхідно визначитися з вибором програмного забезпечення, яке буде здатне забезпечити всі потреби обліку підприємства і разом з тим було досить економним і не вимагало великих витрат на його придбання, а також не вимагало від бухгалтера специфічних навичок програмування. Але майбутнє за SAP системами, бо вони мають можливість забезпечити найповніший спектр для ведення обліку на підприємстві.

 

Список використаних джерел

1. SAP Что это за программа и ее описание[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://proremontpk.ru/programms/programma-sap-chto-jeto.html.

2. Що таке sap [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://a-yak.com/shho-take-sap.

3. Управление современным предприятием [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://erp-project.com.ua/images/presents/SAP.pdf.

4. О.В.Кириченко, магістр НТУ «ХПІ» м. Харків Переваги та недоліки провадження ERP-систем на підприємствах України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.kpi.kharkov.ua/archive/Works/9C.pdf.

5. World Economik Forum (The Global Information Technology Report) [электронный ресурс] – режим доступа: http://www.weforum.org/.

Категорія: Секція/Section_4_2015_11_25 | Додав: clubsophus (2015-11-24)
Переглядів: 2925 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція/Section_1_2015_11_25
Секція/Section_2_2015_11_25
Секція/Section_3_2015_11_25
Секція/Section_4_2015_11_25
Секція/Section_5_2015_11_25
Секція/Section_6_2015_11_25
Секція/Section_7_2015_11_25
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0