Архів / Archive

Головна » Статті » 2016_06_1_KamPodilsk » Секція/Section_3_2016_06_1

СТАНДАРТИЗАЦІЯ ЯК МЕТОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ

ОдинецьТетяна

студентка

Науковий керівник: д.е.н., Гуржій Н.М.

Запорізький  національний  університет

м. Запоріжжя, Україна

 

СТАНДАРТИЗАЦІЯ  ЯК МЕТОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ

 

Однією із умов асоціації України з ЄС є дотримання Україною міжнародних стандартів виготовлення продукції. Міжнародною вимогою сучасного ринку є її відповідність багатьом факторам, таким як якість, безпека при виробництві, екологічність та багато інших. Більшість кількість підприємств України функціонують без дотримання міжнародних стандартів ринку, наприклад, ISO 9000, 22000, які були введені як основа вітчизняних стандартів. Така діяльність знижує конкурентоспроможність та рентабельність підприємства не лише на міжнародному, але й на вітчизняному ринку. Змінивши підхід до управління виробництва продукції, це призведе до зміни факторів (економічних, екологічних, ін.), що впливають на господарювання.

Проблему управління якістю та виготовленню продукції, висвітлило досить багато вітчизняних та зарубіжних вчених, а саме: Лучишина К.Л., Мартиненко В.О., Мельник Л.Г., Михайлова Л.І, та інші.  Проте, це питання є досить актуальним та не має поки що єдиного виріщення, тому потребує додаткових досліджень [1].

У сучасних ринкових умовах стандартизація  є необхідною умовою управління якості та конкурентоспроможності продукції.

Стандартизація – це встановлення та запровадження стандартів (встановлення єдиних обов’язкових вимог щодо типу, розміру, якості, норм й інших особливостей продукції та послуг) з метою досягнення оптимального ступеня впорядкування у певній сфері [2].

Мета та основні завдання стандартизації залежать від рівня розвитку країни та вирішують питання, щодо співробітництва на міжнародному ринку.  Головна ціль стандартизації полягає у підвищенні якості продукції, її конкурентоспроможності, захисті прав споживачів, розвитоку науково–технічного прогресу, недопущенні природніх та технічних катастроф та  співробітництво з іншими країнами.

Поліпшення якості та підвищення конкурентоспроможності товарів (процесів, робіт, послуг) можливе тільки на основі стандартизації. Вона допомогає більш швидко і ефективно вирішити проблеми спеціалізації, транспортування, визначити потрібні технологічні умови виробництва продукції і переробки сировини, здійснити контроль за якістю продукції та дотримання всіх необхідних стандартів[3].

Оптимізувавши систему управління стандартизацією ми не лише зробимо якийсь окремий продукт чи компанію якісною та конкурентоспроможною, а й підвищимо значимість країни на міжнародному ринку та й створимо благополуччя споживачів.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Лучишина, К.Л. Основи формування інтегрованої системи управління якістю аграрних підприємств [Текст] / К.Л. Лучишина // Агросвіт. – 2010 р. – № 21. – С. 56 – 60.
  2. Пояснювальна записка до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких Законів України” (щодо стандартизації та обов’язкової сертифікації) [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://www.chamber.ua/maillist/adv_com_update/docs/Explanatory_Note_1363.pdf.
  3. Шальман Т. Виробники, які дбають про свою репутацію, проходитимуть добровільну сертифікацію / Т. Шальман // Урядовий кур’єр. – 2012. – № 47. – С. 5.
Категорія: Секція/Section_3_2016_06_1 | Додав: clubsophus (2016-06-01)
Переглядів: 430 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція/Section_1_2016_06_1
Секція/Section_2_2016_06_1
Секція/Section_3_2016_06_1
Секція/Section_4_2016_06_1
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0