Архів / Archive

Головна » Статті » 2016_10_28_KamPodilsk » Секція/Section_1_2016_10_28

ВІБРУЮЧИЙ ЛЕМІШ КОРЕНЕЗБИРАЛЬНОЇ МАШИНИ

Солтисюк В.І.

к.т.н., доцент

ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»

м. Бережани

 

ВІБРУЮЧИЙ ЛЕМІШ КОРЕНЕЗБИРАЛЬНОЇ МАШИНИ

 

Пропонується конструкція леміша яка може мати практичне застосування в коренезбиральних машинах з галузі сільськогосподарського машинобудування

Основний недолік лемішів – травмування коренеплодів. В основу даної конструкції покладено задачу підвищення якості сепарації коренеплодів без їх травмування, шляхом виконання його у вигляді гостроконечного леза з сепаруючими пазами у вигляді прямокутної трапеції, які розташовані перпендикулярно до осі леза і жорстко приєднані до стійки вібратора, причому задні сторони прямокутної трапеції заточені знизу під кутом b, а в протилежних перпендикулярних сторонах трапецї по середині їх довжини виконані П-подібні сепаруючі вікна на довжині меншій половини довжини виступів прямокутних трапецій шириною меншою половини висоти трапеції, крім цього при вершинах сепаруючих вікон, які виконані у вигляді прямокутних трапецій і П-подібних вікон, переходи сторін виконані по радіусу не меншому 2-х товщин тіла леміша, причому леза леміша зі сторони ріжучих кромок наплавлені сормайтом і є самозаточними.

Вібруючий леміш коренезбиральної машини зображено на фіг.1, фіг. 2 – вид по А на фіг. 1, фіг. 3 – січення по Б-Б на фіг. 1. Вібраційний леміш складається з власного тіла 1, яким він жорстко кріпиться до стійки 2, до якої також жорстко  кріпляться два кронштейни 3  з центральними отворами, безпосередньо через які стійка з лемішем кріпляться до навісної рами за допомогою тяг 4 бурякозбирального комбайна (рама на кресленні не показана). Леміш виконаний у вигляді заточеного леза 5, яке виконано під кутом

Рис.1 Леміш вібруючий

a=70...90о з двох сторін якого розміщена серія сепаруючих пазів 6. Ці пази виконані перемінного перетину у вигляді прямокутної трапеції з відкритою більшою основою рівною (0,2...0,3)В, де В - ширина леза, а глибина рівна (0,25...0,4)В. Причому нахилені леза 7  прямокутної трапеції виконані під кутом рівним 12...18о і покриті сормайтом. Трапецієвидні пази 6, які розміщені з двох сторін леза, по мірі віддалення від початку леза, зменшуються в межах представлених вище розмірів в дужках для визначення ширини і глибини паза. Наприклад, при 5 пазах ряд значень ширини паза по мірі збільшення від початку леза їх значення збільшується відповідно – (0,20; 0,22; 0,24; 0,26; 0,28) В, відповідно і значення глибин – (0,25; 0,27; 0,29; 0,31; 0,33) В.  В перпендикулярних сторонах трапеції 6 посередині їх довжини виконані П-подібні сепаруючі вікна 9 на довжині меншій половині довжини виступів прямокутної трапеції, шириною меншою половини висоти трапеції. Крім цього при вершинах прямокутної трапеції і П-подібних сепаруючих вікон виконані переходи сторін по радіусу не меншому двох товщин тіла лемеша. Такі розміри пазів забезпечують рівноміцність леза по всій довжині. Для зменшення зусилля різання і подрібнення комків землі леміш заточується попереду леза 1 і  по бокових поверхнях під кутом b, а для забезпечення зносостійкості ріжучі кромки покриваються сормайтом 8 і вони є самозаточними. Заточування лемеша з двох сторін і леза забезпечує зменшення зусилля на врізання лемеша в грунт, підрізання і викопування коренеплодів з виконанням осцилюючих рухів від вібратора.

Технологічний процес викопування коренеплодів здійснюється наступним чином. Леміш 1, за допомогою навіски трактора навісної машини, вводиться в грунту під коренеплоди по рядках, включається вібратор (на кресленні не показано) і леміш отримує коливання в горизонтальній і вертикальній площинах. Після цього трактор здійснює процес переміщення по рядках і при цьому за рахунок кута γ встановлення леміша 1 до горизонту вібраційних рухів здійснюється викопування коренеплодів. По мірі їх викопування і піднімання вверх лемешем здійснюється і процес очищення від грунту. Цьому сприяють бокові пази 6 виконані з двох сторін леміша і коливний вібраційний рух леміша, який отримує його від вібратора, а також пази 6 і вікна 9. Заточування леміша з двох сторін і леза забезпечує зменшення зусилля на врізання леміша в грунт, підрізання і викопування коренеплодів з виконанням осцилюючих рухів від вібратора.

Як показали польові випробування навісної трьохрядної машини з запропонованим лемешем, він забезпечує якісне виконання технологічного процесу – викопування, очищення коренеплодів від грунту, мінімальне їх пошкодження і мінімальні зусилля затрачені при викопуванні при відповідній надійності і міцності.

До переваг лемеша відноситься підвищення якості очищення коренеплодів і зменшення їх травмування, а також підвищується стійкість ріжучих кромок і лемешів в цілому.

 

Список використаних джерел

  1. Погорелый, Л. В. Свеклоуборочные машины (конструирование и расчет) [Текст] /Л. В. Погорелый, М. В. Тетяненко, В. Брей и др. – Киев : Техника, 1983. – 168 с.
  2. Погорєлий, Л. Бурякозбиральна техніка: концепція та напрямки сучасного розвитку і прогноз на перспективу [Текст] / Л. Погорєлий, Д. Рева, Г. Смакоуз та інші // Техніка в АПК. – 1987. – №2. – с.15-18
Категорія: Секція/Section_1_2016_10_28 | Додав: clubsophus (2016-10-27)
Переглядів: 528 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція/Section_1_2016_10_28
Секція/Section_2_2016_10_28
Секція/Section_3_2016_10_28
Секція/Section_4_2016_10_28
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0