Архів / Archive

Головна » Статті » 2016_10_28_KamPodilsk » Секція/Section_4_2016_10_28

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ЗАГРОЗИ ТА ВИНИКНЕННЯ ВИБУХУ

Бурлюк Володимир

к.війс.н., доцент

Окіпняк Анатолій

к.пед.н., доцент

Кирилюк Роман

к.с.-г.н., асистент

Подільський державний аграрно-технічний університет

м. Кам’янець-Подільський

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ЗАГРОЗИ ТА ВИНИКНЕННЯ ВИБУХУ

 

Виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами, несе значну загрозу життю та здоров'ю людей, а також системам життєзабезпечення населення.

Здебільшого, причиною вибухів є порушення вимог безпеки під час поводження із легкозаймистими та вибуховими речовинами на об’єктах підвищеної небезпеки, в місцях з масовим перебуванням людей, адміністративних та житлових будинках тощо. У той же час існують загрози вибухів, спричинених терористичною діяльністю [1; 5].

Якщо ви відчули стійкий запах деодоранту необхідно: зберігати спокій; негайно вимкнути газові прилади; відчинити вікна та двері і провітрити приміщення; не курити та не користуватись електричними приладами; вийти з приміщення та зателефонувати до Служби газу (тел. «104»); якщо будинок багатоквартирний, повідомити інших мешканців та, не користуючись ліфтом, залишите будівлю; надайте допомогу з евакуації літнім та важкохворим людям; перевірте сусідні квартири на наявність у них дітей, які тимчасово залишились без нагляду дорослих, та повідомте про це представників Служби газу (правоохоронних органів, аварійно-рятувальних підрозділів); відійти на безпечну відстань від будинку (у разі можливості на відкритий майданчик або пустир) та чекати подальших інструкцій спеціалістів.

Також причиною багатьох вибухів на території України є боєприпаси, що залишилися з часів Другої світової війни та сучасні боєприпаси (далі - вибухонебезпечні предмети).

Категорично забороняється: палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця знаходження вибухонебезпечного предмета або предмета, схожого на нього; піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети; приносити в місця перебування людей предмети, що схожі на вибухонебезпечні. У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі [2; 3].

Загроза терористичних атак існує. Найбільш вірогідними цілями терористичних атак є місця масового перебування людей та об'єкти підвищеної небезпеки, які внаслідок підриву призводять до значної кількості людських жертв і можуть створити додаткову загрозу населенню та територіям, унаслідок викиду у навколишнє природне середовище небезпечних речовин (хімічних, біологічних, радіоактивних). Типовою зброєю терористів є використання замаскованих вибухових пристроїв.

Місця імовірного закладення вибухівки терористами: автомобілі; входи, внутрішні двори, підсобні приміщення адміністративних і житлових будинків, складських приміщень; урни для сміття, інженерні комунікації в місцях масового перебування людей (фестивалі, ярмарки, базари, супермаркети, підземні переходи тощо); громадський транспорт (вагони тролейбусів, автобусів, трамваїв, поїздів тощо); об’єкти підвищеної небезпеки тощо [4].

З метою запобігання вибуху та встановлення наявності вибухового пристрою необхідно: бути уважними та звертати увагу на покинуті речі (валізи, сумки, пакунки, парасольки тощо); звертати увагу на ділянки свіжоскопаної землі, свіжопоштукатуреної або свіжопофарбованої стіни будівлі; не приймати від сторонніх осіб подарунків, квітів, поштових відправлень; користуючись громадським транспортом, не погоджуватись на пропозиції супроводжувати речі невідомої особи (у тому числі, провідників, стюардів, контролерів).

При виявленні вибухового пристрою або підозрілого предмета необхідно: зберігати спокій; негайно повідомити про знахідку представників міліції, охорони, аварійно-рятувальних служб або зателефонувати за номерами «101», «102»; не курити; не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати; не торкатись до підозрілого предмета руками або іншими речами; у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення; залишити місце, де виявлено підозрілий предмет, при можливості організувати охорону на безпечній відстані [5].

Якщо ви перебуваєте у квартирі: візьміть з собою документи, гроші, цінності та у разі необхідності ліки; потрібно знеструмити квартиру та перекрити воду і газ; надайте допомогу в евакуації літнім та важкохворим людям; перевірте сусідні квартири на наявність у них дітей, які на час оголошення евакуації залишились без нагляду дорослих, та повідомте про це представників правоохоронних органів (аварійно-рятувальних підрозділів); обов'язково зачиніть свою квартиру; залишайте будинок спокійно, не створюючи паніки [5].

 

Список використаних джерел

  1. Домнічев, М. В. Вибухонебезпечні предмети, види, вигляд та основи безпечного поводження з ними. Навчальна презентація [Текст] / М. В. Домнічев. – Кривий Ріг : Криворізький національний університет, 2015. – 26 с.
  2. Правила поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Тульчинської районної державної адміністрації. – Режим доступу : http://tulchin-rda.gov.ua/novini/pravila-povedinki-pri-znahodzhenni-vibuhonebezpechnih-predmetiv/
  3. Пресс-центр АТО: терористи продовжують виготовляти міни-сюрпризи (ФОТО) [Електронний ресурс] / Фейсбук сторінка «Офіційна сторінка. Найсвіжіші новини з самого епіцентру проведення АТО». – Режим доступу : https://www.facebook.com/ato.news/posts/850173374993470
  4. Сакун, М. М. Цивільний захист : навчальний посібник [Текст] / М. М. Сакун, А. С. Окіпняк, В. Ф. Нагорнюк та ін. / за ред. М. М. Сакуна та А. С. Окіпняка. – м. Кам’янець-Подільський : ПП «Медобори – 2006», 2015. – 480 с.
  5. Надзвичайна ситуація [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Міністерства надзвичайних ситуацій. – 2014. – №5 (198). – Режим доступу : http://www.mns.gov.ua.
Категорія: Секція/Section_4_2016_10_28 | Додав: clubsophus (2016-10-27)
Переглядів: 512 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція/Section_1_2016_10_28
Секція/Section_2_2016_10_28
Секція/Section_3_2016_10_28
Секція/Section_4_2016_10_28
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0