Архів / Archive

Головна » Статті » 2012_12_11-12_KamPodilsk » Секція_8_2012_12_11-12

МАЛЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В СВІТЛІ ПОДАТКОВИХ РЕФОРМ 2013 Р.
Посилюжна Наталія
студент
Хмельницький національний університет
м. Хмельницький
 
МАЛЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В СВІТЛІ ПОДАТКОВИХ РЕФОРМ 2013 Р.
 
В сучасних умовах ринкової економіки України серед різноманітних проблем, пов`язаних із забезпеченням нормального та ефективного розвитку малого та великого бізнесу однією із головних є не результативне державне регулювання діяльності підприємств через податкову систему. Податкова система – основа фінансово-кредитного механізму державного регулювання та один із найважливіших важелів впливу на економіку.
Важливою і вагомою нішою кожної країни є малий і великий бізнес. Звідси, налагодження максимальної податкової політики уможливить отримувати чималі кошти у Держбюджет, від цього сектору економіки.
Метою статті є аналіз результатів податкового податкового реформування на діяльність малих і великих підприємств та проаналізувати суть деяких статей податкового законодавства, їх практичним застосуванням.
Основи податкового законодавства в Україні було сформовано на основі нормативної бази, успадкованої від командно-адміністративної системи і включали низку законів, які визначали засади податкового регулювання. Варто зазначити, що сучасна вітчизняна податкова політика розроблялась під тиском обставин без належного наукового обґрунтування та аналізу макро- і мікроекономічних наслідків запровадження різних податків та розміру їх ставок, без урахування світового та історичного досвіду формування й розвитку податкових систем. Більшість рішень щодо формування податкової системи в Україні приймалось відповідно до інтуїції або інтересів керівництва держави та її організаційних структур.
З моменту набуття чинності Податкового кодексу України було прийнято вже низку Законів, що вносять зміни до головного документа країни з оподаткування [1].
Лише півтора року минуло відтоді, як було введено в дію новий Податковий кодекс, а бізнес-середовище нашої країни вступає в нову фазу дискусій із державою про те, якою має бути фіскальна сфера. Державна податкова служба розробила і планує найближчим часом оприлюднити концепцію реформування податкової системи. Як повідомив заступник голови відомства Андрій Ігнатов на засіданні Економічної ради громадських організацій і асоціацій бізнесу, «ці зміни реанімують стимулюючу функцію податків, сприятимуть усуненню структурних диспропорцій в економіці» [2].
Внаслідок останніх реформ Податкового кодексу суб’єкти господарювання кількість груп платників єдиного податку в 2013 року може зрости до шести. Розмір єдиного податку,  залежить від того, до якої групи віднесено суб'єкт господарювання.
До першої групи належать тільки фізичні особи-підприємці, які не використовують найману працю і здійснюють роздрібну торгівлю з торгових місць на ринках та / або надають побутові послуги населенню. Основні критерії групи: число найманих працівників- відсутні; обсяг річного доходу- не більше 150 тис.грн; ставка податку (на місяць)- від 1% до 10% мінімальної зараплати( встановлюється місцевими радами залежно від виду діяльності).
До другої групи  відносяться фізособи-підприємці, які надають послуги, в тому числі побутові, платникам єдиного податку та / або населенню, займаються виробництвом або торгівлею товарами, діяльністю у сфері ресторанного господарства. Основні критерії групи: число найманих працівників- не більше 10 осіб; обсяг річного доходу- не більше 1 млн.грн; ставка податку (на місяць)- від 2% до 20% мінімальної зарплати(встановлюється місцевими радами залежно від виду діяльності). Дані групи будуть платити єдиний податок авансом не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця або авансовим внеском за весь звітний період, але не більше ніж до кінця поточного року.
До третьої групи відносяться фізособи-підприємці. Основні критерії групи: число найманих працівників- не більше 20 осіб; обсяг річного доходу- не більше 3 млн.грн; ставка податку (на місяць) з 1 січня 2013 року(згідно законопроекту N10224 )  - 3% (в разі сплати ПДВ) або 5% (при включенні ПДВ до складу єдиного податку) від доходу.
До четвертої групи належать юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми. Основні критерії групи:число найманих працівників- не більше 50 осіб; обсяг річного доходу-не більше 5 млн.грн; ставка податку (на місяць): з 1 січня 2013 року(згідно законопроекту N10224) - 3% (в разі сплати ПДВ) або 5% (при включенні ПДВ до складу єдиного податку) від доходу.
 До п'ятої групи  відносяться фізичні особи-підприємці. Основні критерії групи:число найманих працівників- не більше 20 осіб;обсяг річного доходу- не більше 20 млн.грн;ставка податку (на місяць): з 1 січня 2013 року - 7% (в разі сплати ПДВ) або 10% (при включенні ПДВ до складу єдиного податку) від доходу.
До шостої групи належать юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми. Основні критерії групи: число найманих працівників - не більше 50 осіб; обсяг річного доходу  - не більше 20 млн.грн;ставка податку (на місяць): з 1 січня 2013 року - 7% (в разі сплати ПДВ) або 10% (при включенні ПДВ до складу єдиного податку) від доходу. Дані  групи повинні будуть платити податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал.
Отже, дана реформа дає шанс малому підприємництву скоротити розмір податкових виплат, адже вибір групи буде за підприємцями або підприємствами, при відповідності наведеним умовам. Якщо протягом календарного року платники податків не перевищили максимальний обсяг доходу по групі, то вони надалі залишаються працювати в цій групі. При виходу за граничні розміри доходів, представники третьої і четвертої груп можуть наступного року обрати відповідно п'яту та шосту групу, якщо ними не перевищено обсяг доходу 20 млн.грн. При цьому за попередній рік третя група повинна сплатити податок за надлишковий дохід за ставкою 15%, а четверта - за подвоєною ставкою [3].
 
Список використаних джерел
1.    Поправки до Податкового кодексу та їх вплив на бізнес. Журнал «Бізнес-пропозиція». [Електронний ресурс] Режим доступу: http://biznes-pro.ua/index.php?page=9&id=1512 .
2. Податкова реформа – 2. Газета «День». [Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.day.kiev.ua/232925
3. З 2013 року кількість груп платників єдиного податку можуть збільшити до шести. [Електронний ресурс] Режим доступу: http://pravoznavstvo.at.ua/publ/podatki_ta_zbori/z_2013_roku_kilkist_grup_platnikiv_edinogo_podatku_mozhut_zbilshiti_do_shesti/14-1-0-187
Категорія: Секція_8_2012_12_11-12 | Додав: clubsophus (2012-12-11)
Переглядів: 691 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Секція_1_2012_12_11-12
Секція_2_2012_12_11-12
Секція_3_2012_12_11-12
Секція_4_2012_12_11-12
Секція_5_2012_12_11-12
Секція_6_2012_12_11-12
Секція_7_2012_12_11-12
Секція_8_2012_12_11-12
Секція_9_2012_12_11-12
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0